Parafie przyjazne bezglutenowcom

Moderator: Moderatorzy

M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Parafia Św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej. Komunia pod postacią opłatka. Należy zgłosić przed Mszą Św.
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
roko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 10:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: roko »

Parafia Św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu byłem i polecam
Adka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr 03 lip, 2013 13:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Adka »

Pisałam już ale w innym podobnym wątku. W Krakowie jest możliwość komunii bezglutenowej w kościele Salwatorianów przy ul. św. Jacka, niedaleko Skałek Twardowskiego. Komunia pod postacią wina, które jest w osobnym mniejszym kielichu, do którego nie jest wrzucany opłatek. Chęć przystąpienia należy zgłosić przed Mszą.
malgosiaczesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 gru, 2013 10:29

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: malgosiaczesiek »

PIŁA-
parafia św. Rafała Kalinowskiego- SUPERRRR proboszcz, wystarczy powiedzieć przed Mszą św. że chcesz skorzystać z Komunii- i nie ma problemu, sam już dużo wie, sam sprowadził- na moja prośbę- opłatki bezglutenowe na Wigilię!!! Super gość !!!!
małgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 25 gru, 2013 21:51

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: małgo »

Kraków
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach
os. Tysiąclecia 86, 31-610 Kraków

Do tej pory w parafii były osoby, które przynosiły własne komunikanty. Od tych Świąt Bożego Narodzenia wystarczy przyjść przed mszą i poinformować o chęci przyjęcia bezglutenowej komunii.
malgosiaczesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 gru, 2013 10:29

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: malgosiaczesiek »

malgosiaczesiek pisze:PIŁA-
parafia św. Rafała Kalinowskiego- SUPERRRR proboszcz, wystarczy powiedzieć przed Mszą św. że chcesz skorzystać z Komunii- i nie ma problemu, sam już dużo wie, sam sprowadził- na moja prośbę- opłatki bezglutenowe na Wigilię!!! Super gość !!!!
DODAJE JESZCZE W PILE PARAFIĘ ŚW. RODZINY- ogłaszają, iż osoby, które muszą przyjmować bezglutenowy komunikant mogą podchodzić do określonego księdza, a podczas Pasterki osoby te otrzymały komunikant też od "specjalnego" księdza- czyli takiego, który nie dotykał glutenowej hostii :). Podano taką informację dla wszystkich !!!!! TAK TRZYMAĆ !!!!!!
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: Adrian »

W kościele Św. Ducha na Starym Mieście nadal jest komunia bezglutenowa o godz. 11 w niedziele, tylko nie wiem czy w święta też dają komunie b/g...
małgo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 25 gru, 2013 21:51

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: małgo »

Na mapie z linku poniżej zaznaczone są kościoły, w których udzielana jest komunia bezglutenowa.

http://goo.gl/maps/ZezaD

Na podstawie informacji z forum i listy na stronie
http://www.celiakia.pl/parafie-przyjazn ... utenowcom/
danusia70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 10 sty, 2014 20:55

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: danusia70 »

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Dukli ul. Trakt Węgierski oraz klasztor pw. św. Jana z Dukli w Dukli, ul. Pocztowa - można przyjąć komunię bezglutenową po zgłoszeniu się przed mszą św. w zakrystii. Kapłani znają temat i nie stwarzają problemu z udzieleniem komunikantów. Przed Świętami Bożego Narodzenia ksiądz zaopatrzył moją córkę w opłatki bezglutenowe za co jestem bardzo wdzięczna. Polecam.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: Anula80 »

Parafia Bł. Michała Kozala, ul. Orzeszkowej 5, 83-000 Pruszcz Gdański. Przed mszą należy podejść do zachrystii i zgłosić chęć przyjęcia komuni b/g. Co ważne, komunikanty b/g są w oddzielnym złotym okrągłym małym pudełeczku :) więc nie przyjmować z kielicha, jakby ksiądz pomylił osobę, tylko szybko szepnąć, że bezglutenowa. Ja tak miałam, ale liczę, że muszą się przyzwyczaić, bo to był mój pierwszy raz ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: Anula80 »

Parafia p.w. Bożego Ciała, ul. Piecewska 9, 80-288 Gdańsk-Morena. Przed mszą należy podejść do zachrysti i zgłosić chęć przyjęcia komuni b/g
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Tofikowa102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 04 kwie, 2014 13:23

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: Tofikowa102 »

Kochani a może już czas zebrać dane w jedną "mapę Parafii" lub tabelę z podziałem na województwa?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: Leeloo »

Tofikowa102,
proszę bardzo, na pewno się przyda :)
Awatar użytkownika
little_angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Parafie przyjazne bezglutenowcom

Post autor: little_angel »

SZCZECIN:
Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Jana Bosko
ul. Witkiewicza 64
71-125 Szczecin

Wystarczy przed mszą podejść do zakrystii :)

Generalnie, gdy zapytałam Proboszcza czy można przystąpić do komunii pod postacią wina to spytał czemu, że przecież mają bezglutenową.. aż się miło na sercu robi :)
Obrazek
izabelat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 26 lut, 2013 13:56
Lokalizacja: Gdańsk

Gdańsk

Post autor: izabelat »

Zgłaszam kościół, w którym można przyjąć komunię bezglutenową, trzeba przed mszą podejść do zakrystii i uprzedzić księdza. Księża korzystają z osobnego pojemnika na komunikanty bezglutenowe, problem jest tylko wtedy, kiedy celebrans udziela komunii bezglutenowej, ponieważ dotyka wcześniej zwykłej komunii, ale księża mają świadomość, że jest to problem i starają się, żeby komunii udzielał inny ksiądz.
http://fatimska.net.pl/index.php?pokaz=lokalizacja
Parafia Matki Bożej Fatimskiej, Gdańsk-Żabianka, przy Placu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
ODPOWIEDZ