120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą bea

Moderator: Moderatorzy

basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą bea

Post autor: basiag »

Polecam tą książkę, bardzo fajne i proste przepisy na rożne potrawy m.in. na chleby, wędliny, ciasta, kluski. zapiekanki itd. i mnóstwo praktycznych porad. Ja książke zakupiłam ale to już dawno w sklepie internetowym Bezgluten, cena 30zł.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Anula80 »

Książka może i fajna, ale mam wątpliwość, co do trafności tytułu "które zawsze ci się udadzą". Zrobiłam wg przepisu kajzerki i wyszły tak twarde, że można było nimi zabić. Z kolei w przepisie na pierniki jest podana zbyt duża ilość mąki. Żeby je uratować, rozpuściłam dodatkowo ok 60 g masła i wtedy było ok. Po tych dwóch próbach niczego więcej jeszcze nie robiłam :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Leeloo »

ja również słyszałam, że coś z niej komuś (zdolnemu) nie wyszło. postaram się przekonać na własnej skórze i dam znać ;)
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: basiag »

Anula80 pisze:Książka może i fajna, ale mam wątpliwość, co do trafności tytułu "które zawsze ci się udadzą". Zrobiłam wg przepisu kajzerki i wyszły tak twarde, że można było nimi zabić. Z kolei w przepisie na pierniki jest podana zbyt duża ilość mąki. Żeby je uratować, rozpuściłam dodatkowo ok 60 g masła i wtedy było ok. Po tych dwóch próbach niczego więcej jeszcze nie robiłam :/
No różnie z tym bywa, ja jestem zadowolona ,przetestowalam juz prawie wszystko i tylko raz wlasnie buleczki tez mi wyszly twarde ale to dlatego, ze nie dalam do piekarnika naczynia z woda, nastepnym razem juz bylo ok, zależy jak co komu wyjdzie ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: uniaczek »

Nie zniechęcajmy się...Drożdżowe bułeczki z marmoladą, bułeczki wieloziarniste, mufinki cytrynowe i z jagodami udały mi się. Potem coś nie wyszło i sama naczytałam się różnych opinii i porzuciłam próby. :oops:
Może ktoś jeszcze poleci sprawdzony przepis z tej książki?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: basiag »

uniaczek pisze:Nie zniechęcajmy się...Drożdżowe bułeczki z marmoladą, bułeczki wieloziarniste, mufinki cytrynowe i z jagodami udały mi się. Potem coś nie wyszło i sama naczytałam się różnych opinii i porzuciłam próby. :oops:
Może ktoś jeszcze poleci sprawdzony przepis z tej książki?
przepisy na chleby, bulki, robilam jeszcze makowca,kokosowa babe, kruche z jablkiem, marchewkowiec,kokosanki,pierniczki,kluski kladzione z kurczakiem,ziemniaczane kuleczki z domowym keczupem,serowe kluseczki, drozdzowe racuchy,paszteciki z pieczarkami,pieczona szynka,schab pieczony,drobiowa pieczen z pistacjami<wole bez pistacji>,pasztet,zapiekanka bolońska,zapiekanka ziemniaczana z salami,krupnik z kaszy jaglanej przetestowalam jak narazie te przepisy i czesto z nich korzystam i jak dla mnie bardzo dobre.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Leeloo »

o matko, basiag :D może kiedyś się przemogę i coś zrobię, bo aż wstyd.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: gronkowiec »

Na pierwszy rzut poszły bułeczki ziemniaczane. Zamieniłam tylko koncentrat mąk bezglutenu na mieszankę domową. Bułki smaczne, szybkie w przygotowaniu. Właśnie przygotowuję relację na bloga. Byłam wrogo nastawiona do książki, ale chyba się przekonam się do niej.
Bułki ziemniaczane polecam
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: basiag »

Leeloo pisze:o matko, basiag :D może kiedyś się przemogę i coś zrobię, bo aż wstyd.
wiesz jak narazie nie pracuję, to mam czas na pichcenie :) . Ta ksiazke juz mam nie pamietam chyba ze 4 lata napewno i lezala sobie, bo nie mialam czasu wtedy pracowalam jeszcze ale odkad nie pracuje to wyciagnelam ja z dna szafki i w koncu ujrzala swiatlo dzienne hehehe
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Anula80 »

Widzę, że muszę odłożyć na bok uprzedzenie i dać jej (książce) jeszcze szansę. Bilans na razie wyszedł słabo: 2 próby - 1 zakończona niepowodzeniem (kajzerki), druga - pierniczki została przeze mnie uratowana po dodaniu większej ilości rozpuszczonego masła. Ale skoro Tobie tyle się udało przyrządzić pyszności, to dziś ją zdejmuję z półki i do roboty :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: basiag »

Anula80 pisze:Widzę, że muszę odłożyć na bok uprzedzenie i dać jej (książce) jeszcze szansę. Bilans na razie wyszedł słabo: 2 próby - 1 zakończona niepowodzeniem (kajzerki), druga - pierniczki została przeze mnie uratowana po dodaniu większej ilości rozpuszczonego masła. Ale skoro Tobie tyle się udało przyrządzić pyszności, to dziś ją zdejmuję z półki i do roboty :D
no ja masla nie rozpuszczalam do tych pierniczkow i nie robilam mikserem tylko wszystko nozem zsiekalam i potem zagniatalam ,ja doslownie co jest napisane w przepisach nie biore tego, tylko troche zmieniam sobie po swojemu, gdy zobaczylam przepis to pomyslalm sobie jak mikserem? przeciez to tak jak na kruche i tak tez zrobilam i tak jak tam jest napisane, gdyby ciasto sie kleilo to dosypywac make no i faktycznie dosypalam troszke i wyszly pyszne, w dwa dni zjedlismy, mimo ze tylko ja na bezglutenie ale mezowi i corci tez smakowaly.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Anula80 »

Zrobiłam kajzerki - drugie podejście. Wyrosły pięknie, ale w trakcie pieczenia opadły i wyszły takie trochę płaskie. Już miałam na nich postawić krzyżyk, a tu nagle okazało się, że synkowi tak zasmakowały, że zjadł 2 suche :) No nic, będę robiła, ewentualnie lekko zmodyfikuję przepis. I tak nie trzymałam się ściśle tego z książki.
Mam jedno pytanie: jakiego sprzętu używacie do mieszania ciasta na pieczywo? Albo mam za słaby mikser albo nie wiem, ale całe ciasto mi idzie do góry po tych mieszadełkach. Próbowałam też tych końcówek do cięższych ciast i jest to samo. Musiałam ręcznie wymieszać, żeby się wszystkie składniki połączyły.
Najczęściej robię w Thermomixie, ale nie zawsze chce mi się go myć.
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Leeloo »

widzisz, może Ty się Anula za bardzo starasz? może Seba w ogóle nie jest wymagający, tylko prosty jak linijka :P a Tobie smakowały?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: basiag »

ciasto na chleb bezglutenowy raczej tak sie robi, ze po skrzydelkach do gory, ja tez tak mam przy robieniu i to bez wzgledu jakim sprzetem robisz, ja mam maszyne do chleba ale ostatnio poszla w zapomnienie, mieszam zwyklym mikserem z Tesco za 30 zl i nawet o dziwo jeszcze mikser zyje a myslalam ze po pierwszym uzyciu wyrzuce ,bo sie spali za taka cene, jednak wiernie dalej mi sluzy ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: 120 przepisów bezglutenowych, które zawsze Ci się udadzą

Post autor: Anula80 »

Ale mnie to wkurza, jak mi idzie do góry i potem muszę wszystko odklejać.
Masz rację, Leeloo, chyba za bardzo się staram. Jak jestem zadowolona z wypieku, to z reguły któremuś z chłopaków nie smakuje. A jak wg mnie klapa, to wtedy są wszyscy zadowoleni :D Generalnie w smaku te bułki są niezłe, ale ja jednak wolę z amarantusem, a właśnie mi się skończył
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ