Mama alergika gotuje

Moderator: Moderatorzy

Kcal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw 12 cze, 2014 15:36

Mama alergika gotuje

Post autor: Kcal »

Tak się zastanawiam czy warto kupić, podobno zawiera 100 przepisów w tym aż 75 na dania bezglutenowe
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Leeloo »

dostanę pod choinę. uważam, że bardzo warto :mikolaj:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Leeloo »

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Anula80 »

Robię już listę książek, które koniecznie muszą się znaleźć w mojej biblioteczce, ale sama nie zamierzam wszystkich kupować. Niedługo urodziny, więc na pytanie, co mi kupić, gotowiec ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Anula80 »

Podobno w Biedronce od 19tego lutego ma być za 18,99zł :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Leeloo »

23 kwietnia na rynku ukazała się druga książka kucharska Katarzyny Jankowskiej pt. „Mama alergika gotuje. Na wyjątkowe okazje”. Jest rozwiązaniem kolejnych kulinarnych problemów każdej mamy alergika.

Nowa książka to zbiór receptur na różne potrawy, które uświetnią wiele wyjątkowych okazji i rodzinnych uroczystości. Wśród nich znajdziemy propozycje wytrawnych dań na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, a także kilkadziesiąt przepisów na smakowite wypieki. Kuszące zdjęcia zachęcają do wypróbowania tłustoczwartkowych pączków, faworków i oponek. Kilka propozycji na codzienne pieczywo oraz urodzinowe torty to kolejna zaleta tej książki..

Z myślą o nastoletnich alergikach powstał materiał Domowy Fast Food, gdzie pojawiły się przepisy na smaczne burgery, tortille, chipsy, pizzę czy pieczone frytki. Jaki krem, polewę czy masę przygotować, jak zrobić domowy wegański majonez, zakwas z buraków i przyprawę do pierników dowiemy się zaglądając do rozdziału Dodatki.

Książka podpowiada również jakimi wartościowymi produktami zapełnić kuchenną szafkę alergika i osób na diecie bezglutenowej. To z pewnością jedyna taka pozycja na rynku, która ułatwi życie osób z wieloma ograniczeniami w diecie.

Czy alergik zasiądzie wspólnie z rodziną do świątecznego stołu?
Czy jest szansa by upiec tarty, babki, bułeczki, ciasteczka przy tak ograniczonej diecie?
Czy alergiczne dziecko pozna kiedyś smak pączków i oponek?
Czy osoba, której nie wolno jeść tak wielu produktów, skosztuje swój własny tort?
Czy istnieje szansa na zdrowe dania typu Fast Food?
Książka MAG to odpowiedź „TAK” na wiele trudnych pytań.

Książka zawiera 106 przepisów na dania bez jajek, mleka, soi, kakao, orzechów, selera i miodu. 71 z nich dodatkowo nie zawiera glutenu. 96 przepisów jest wegańskich, 75 nie posiada cukru.
Każdy przepis także w tej książce jest opatrzony adnotacją od dietetyka, został stworzony z myślą o osobach reagujących krzyżowo na różne warzywa czy owoce. Część dań, podobnie jak w pierwszej książce, inspirowana jest domową kuchnią babci Broni i została przez nią przygotowana specjalnie dla alergika.

Gotując z pierwszą książką MAG „Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie” poznaliśmy 100 sprawdzonych przepisów na dania, pojawiające się najczęściej na polskich stołach, w wersji bezpiecznej dla alergika, odpowiedniej także dla wegan i osób na diecie bezglutenowej. „Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie” dała odpowiedź na pytanie „Co na co dzień przygotować do jedzenia dla alergika”.

Katarzyna Jankowska (MAG) po raz kolejny dzieli się swoim doświadczeniem i udowadnia, że nie ma potrawy, której nie dałoby się przygotować nawet gdy lista niedozwolonych produktów jest długa. Inspiruje i podpowiada wiele nowych rozwiązań. Z drugą książką MAG życie stanie się smaczne, zdrowe i wyjątkowe.

Nasze Stowarzyszenie objęło książkę swoim patronatem merytorycznym.

Patroni medialni: wp.pl, Radio Kolor 103 FM, Republikakobiet.pl, Kuchnia+, Gotujmy.pl, Vita, Mamo, To Ja, Przedszkolak, Babyonline.pl, Twoje Dziecko, Twój Maluszek.

Produkt już do kupienia w przedsprzedaży na: http://hitsalonik.pl/produkt/mama-alerg ... owe-okazje

Od 23 kwietnia produkt dostępny w kioskach (miękka oprawa) w cenie 32,99 zł brutto i księgarniach (twarda oprawa) w cenie 44,99 zł brutto.

Adres bloga: http://www.mamaalergikagotuje.pl
FB http://www.facebook.com/MamaAlergikaGotuje

Wydawnictwo: Edipresse-Kolekcje Sp. z o.o.


http://www.celiakia.pl/mama-alergika-go ... sprzedazy/
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Anula80 »

Na czytam.pl "Mama Alergika Gotuje na wyjątkowe okazje" jest za 30,09zł. Cena na książce 44,90zł
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: pn 07 wrz, 2015 12:47

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Celiak w podróży »

"Mama Alergika Gotuje na wyjątkowe okazje" ma moja siostra i jest zachwycona, teraz dokupiłam jej "Mama alergika gotuje tradycyjnie" i przy okazji sobie przejrzę jak już przyślą.
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: pn 07 wrz, 2015 12:47

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Celiak w podróży »

Przyszły książki! są super," Mama alergika..." za taką cenę tyle dobrości?? mogłam kupić więcej egzemplarzy, dla całej rodziny by było ;) Na pewno jeszcze sobie domówię swoją, bo ładnie wydana. Kupiłam jeszcze "Jadłonomię" większość przepisów jest bezglutenowych, obejrzałam wszystkie zdjęcia już trzy razy ;) i "Kulinarne opowieści", też dużo bez glutenu, a resztę można przerobić po swojemu ;) Zgłodniałam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Anula80 »

Na FB znalazłam, że Mama Alergika wydała nową książkę: "Mama Alergika gotuje z dziećmi"
Ciekawa jestem, jaka będzie cena
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: mama czworga »

ja się nie mogę doczekać tej 3-ej części , podobno przedsprzedaż rusza 10 maja

Zamowilam ostatnio 2 pierwsze części i sa super -polecam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Anula80 »

Ja też już nie mogę się doczekać :D
Z moim synkiem będziemy piec
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: mama czworga »

huraaaa! można już zamawiac , ciekawe co w srodku podobno wszystkie przepisy sa b/g

http://www.mamaalergikagotuje.pl/sklep/
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: Anula80 »

Właśnie wracam z konferencji w Warszawie z książką :)
Jest przepiękna, przepisy ciekawe, potwierdzam wszystkie bg :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
mama czworga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016 14:09

Re: Mama alergika gotuje

Post autor: mama czworga »

Dzieki , wlasie na te potwierdeznie czekałam ze sa b/g , to lece zamawiac :-)

ale ci zazdroszczę ze już ja masz :-)
ODPOWIEDZ