celiakia + refluks

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alicja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 18:16
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: alicja »

Starsza corka,ktorej celiakie zdiagnozowano w 4 roku zycia,tez miala refluks,wiec moje obawy o celiakie u syna sa uzasadnione.Zostalam poinformowana aby gluten wprowadzic po 12 miesiacu zycia,ale przeraża mnie ten kaszel,ktory jest coraz silniejszy.Nie przypominam sobie aby corka miala taki kaszel,boje sie,ze to moze byc cos powazniejszego.Co do jedzenia to dostawal bebilon,ale nie chcial pic wiec dalam Bebiko i po tym mleku wiecej oddawal niz przy Bebilonie.Obecnie dostaje "niebieskie"i coraz rzadziej wymiotuje ale kaszlu nie moze sie pozbyc , wręcz sie nasila :cry:
Jakie moga robic badania dziecku w 8 miesiacu zycia,aby cokolwiek stwierdzic?


Prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Z pewnością zaczną badania od 24 godzinnej pH-metrii.
Badanie niezbyt przyjemne,ale konieczne do potwierdzenia refluksu.
Wykonuje się w warunkach szpitalnych.
Awatar użytkownika
alicja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 18:16
Lokalizacja: Grudziadz

Post autor: alicja »

To znaczy,ze jak bedzie mial robione badania to bedzie musial zostac w szpitalu?Trudno jak mus to mus,chociaz mamy juz ich dosyc.
dziekuje za informacje.
Alicja
asia325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 21:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: asia325 »

Witam, jestem mamą 14 m-cznej Oli, córcia moja od dłuższego czasu po ziemniakach, danonkach, plasterku szyneczki zwraca. Zdaża sie nawet że wymioty wymusza czy raczej pomaga sobie. Zdążyłam się zorientować że chodzi tu o skrobię. Gastrolog z uwagi na wiek nie była skora zbadać małej pod katem refluksu.
To wszystko mnie bardzo martwi i nie daje mi spokoju. Ola urodziła się z wzmożonym napięciem mięśniowym, ma odstający brzuch, przybiera na wadze ale powoli, stała się ostatnio nerwowa, dużo siusia i często zdażają się "gryzące" kupki. Jak mogę jej pomóc? Gdzie się udać? Co robić? Pomóżcie proszę
Asia mama Oli i Ali
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Asia 325 zgłoś sie do Przychodni Specjalistycznej do neurologa . Skierowanie wziąć od pediatry , musi ją zbadać lekarz neurolog i on zaleci co robić dalej. Moja starsza córka( ma teraz 13 lat) Ze wzmożonym napięciem mięśniowym jako trzy miesięczne dziecko zostało skierowane do neurologa, psychologa i rehabilitanta. Odpowiednie ćwiczenia tzw.kinezoterapia doprowadziły do poprawy stanu dziecka. Wyrosła na dużą dziewczynę,a była bardzo mała jak się urodziła .(2.150 kg i 48 cm.) Często chorowała ,ale to wszystko jest do opanowania. Proszę spytać się w przychodni dziecinnej gdzie jest w Opolu taka przychodnia i szybko to załatwić. Życzę powodzenia i głowa do góry. Dorota :lol:
asia325
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 29 cze, 2006 21:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: asia325 »

Ola jest już po rehabilitacjach, wspomniałam o tym napięciu bo gdzieś przeczytałam, że może to mieć wpływ na problemy które teraz ma. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 06 Gru, 2006 10:43 ]
Czekamy na wizytę we Wrocławiu, podejrzenie celiaki, mamy zrobić biopsję jelita. Ale co ja mam jej dawać jeść, Ola oprócz glutenu nie toleruje skrobii i cukrów.
Asia mama Oli i Ali
Awatar użytkownika
magdam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 14 lip, 2008 01:31
Lokalizacja: warszawa

mam dosc/ ktos slyszal o nowym sposobie leczenia refluksu?

Post autor: magdam »

Bede wdzieczna za odpowiedz, jestem w lekkiej depresji.....I mam dosc.
Mam 23 lata celiakia + reflux zoladkowo-przełykowy, wiec lacze sie z wszystkimi w mojej sytuacji w bolu :) Dieta bezglutenowa od lat jest moja codziennoscia i od dawna nie mam z nia problemu, jednak polaczenie jej z dieta refluksowa to po prostu KOSZMAR. Probowalam jej przestrzegac (refluksowej) ale przde wszystkim w sezonie letnim to niemozliwe :( Te wszystkie grille, pieczone kiełbaski, karkówka na ostro i wszyscy ochoczo popijajacy %%% - jak dla mnie nie do przezycia. W tj chwili moje zycie towarzyskie sie sypie, poswiecam sie raz w miesiacu i wypijam pare kieliszkow bialego wina, za co pokutuje nastepne 2-3 dni. Przeczytalam juz setki postow na wielu forach i jestem zalamana- ludzie po 10 lat mecza sie z refluxem i generalnie nikt sie wyleczyc nie moze. To tak gwoli narzekania, bo moji znajomi, chlopak i rodzina maja juz dosc moich ciaglych placzow, odwolywania wyjsc i spotkac "bo brzuch znow boli, "przeciez kazdego czasem boli, nie przesadzaj" - pewnie wszyscy to znamy :) Zreszta sama tez bym pewnie miala dosc celiaka- refluksiarza, sama nie wiem jak moj chlopak jest w stanie ze mna wytrzymac biorac pod uwage ze przez 20 dni w miesiacu-jak dobrze pojdzie- czuje sie w miare ok. Do tego mam jeszcze AZS i ciagle problemy ze skora, zaczynam podejrzewac ze moji rodzuce byli rodzenstwem, piekne geny ;)))), wyjsciem zawsze jest anorexia szkoda ze kocham jesc <zarcik>

czy ktos z was slyszal o nowatorskiej metodzie leczenia refluksu, wkladajac do przelyku kulke z kolcami?to zawsze bylaby szansa na odrobine normalnosci.

Cyt z epacjent.pl:

Pierwsze w Polsce urządzenie do leczenia choroby refluksowej przełyku pracuje od niedawna w Klinice Chirurgii Ogólnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Aparat Stretta wykorzystuje ultradźwięki wysokiej częstotliwości.

Pacjentowi wprowadza się do przełyku sondę zakończoną balonikiem. Kolce, które się z niego wysuwają, wbijają się w ścianę przełyku i przewodzą ultradźwięki z generatora. To przełom w leczeniu refluksu uznanego za chorobę cywilizacyjną. Teraz z tego dobrodziejstwa mogą korzystać także mieszkańcy Lubelszczyzny.

- To jedno z nielicznych takich urządzeń w Europie, jedyne w Polsce - mówi Prof. Grzegorz Wallner, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. - Efektem zabiegu jest pogrubienie warstwy mięśniowej przełyku. Działanie sondy można przyrównać do zasady wentylu w dętce rowerowej. Po zabiegu mięśnie ulegają naprężeniu i pogrubieniu w wyniku czego nie dochodzi do zarzucania treści z żołądka do przełyku.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu dożylnym, bez usypiania chorego. Dwaj pacjenci, którzy byli już leczeni tą metodą, następnego dnia po zabiegu wyszli ze szpitala do domu. Kolejny ze Szczecina podda się niebawem takiej kuracji w lubelskiej klinice.
ODPOWIEDZ