Prosze o pomoc - podejrzenie celiakii... Ale czy napewno???

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
UlotnaChwila2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob 19 lip, 2008 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: UlotnaChwila2005 »

Sheep, ja już nie eksperymentuję! :) Jest dobrze jak jest dietka, a wszelakie "skoki w bok" odstawiam (mam nadzieję) na przyszłość :)
"Czymże jest człowiek w przyrodzie? - Nicością wobec nieskończoności, wszystkim wobec nicości, pośrodkiem między niczym a wszystkim..."
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Sheep pisze:właśnie w kwietniu zrobiłam badania, z których wynika, że jestem absolutnie zdrowa, wchłaniam żelazo, magnez, potas i wszystko inne jak trzeba i nie mam żadnych odczynów zapalnych
Sheep, a propos, te badania robiłaś na kasę czy prywatnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A propos badań - na razie dopiszę się w tym temacie, bo nie mogę znaleźć tematu o badaniach :galy:

Badania zleciła mi prywatna gastrolog, ale bardzo grzecznie poprosiłam moją przemiłą internistkę i udało mi się to zrobić na NFZ.
A lista była długa, pani dr chciała dokładnie wiedzieć w jakim jestem stanie.
Zamieszczam, bo może się komuś przyda taki dość szczegółowy panel gastro:

OB,
TSH,
Glukoza,
Aminotransferaza alaninowa,

Bad. biochemiczne:
cholesterol,
trójglicerydy,
Hdl i Ldl cholesterol

Sód
potas
białko całkowite
kreatynina
Mocznik
Bilirubina całkowita
Aminotransferaza asparaginianowa
Gamma-glutamynotranspeptydaza
fosfataza alkaliczna
amylaza
żelazo
wapń
białko ostrej fazy
Obrazek
Awatar użytkownika
UlotnaChwila2005
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: sob 19 lip, 2008 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: UlotnaChwila2005 »

no właśnie.. ja muszę zrobić wszystko prywatnie, bo nikt mi nie chce zrobić kolejny raz tych badań.. :( Do gastrologa czeka się u mnie pół roku na wizytę.. A niestety zrobiłam już prywatnie kilka badań i okazało się że dodatkowo mam problemy z trzustką i nerkami. A jak z badaniami jest u Ciebie, Nastka? Dużo zależy od lekarza a ja trafiam na jakichś takich niezbyt zainteresowanych...
"Czymże jest człowiek w przyrodzie? - Nicością wobec nieskończoności, wszystkim wobec nicości, pośrodkiem między niczym a wszystkim..."
Edson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 24 lip, 2008 11:15
Lokalizacja: Łódź

pytanie

Post autor: Edson »

wlasnie odebralem wyniki na IGGema i wynik ujemny. Wczesniej mialem robione IGAema i wyszlo mi uczlenie na 5/7 grup pokarmowych w tym 3 krotnie wiecej niz norma, na zboze. Gastroskopie mialem robiona pare dni temu, ale kurde nie pobrali mi wycinku na trzewna, tylko na helicobacter, bo nie wiedzialem, lekarz mi powiedzial, ze krew wystarczy.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Jak wcześniej już było pisane- skierowanie miałeś zapewne od lekarza rodzinnego, warto jednak udać się do gastrologa.
Obrazek
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Edson, rozumiem Cię doskonale, bo mnie robiono kolonoskopię i również nie wzięto bioptatów. Ciekawe co powie Ci teraz Twój lekarz na wyniki z krwi? Mój gastrolog (o czym pisałam wcześniej) uważa, że najpierw gastroskopia z badaniem materiału, a badania krwi to tzw "kropka nad i". Pocierpiałam przy badaniu - ale warto było. :) Czy nie będziesz czasami musiał zmienić lekarza? :(
stereo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008 00:30
Lokalizacja: szczecin

Post autor: stereo »

Hej mi rodzinny nie chce wystawic skierowania do gastrologa bo USG mialam robione prywatnie i stwierdzil ze gastrologa tez trzeba szukac prywatnie, rodzinny dal tylko skierowanie na podstawowe wyniki z krwii i na test na lamblie czy jak to sie pisze.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Lekarz rodzinny uważa się za "coś lepszego od nas". Proszę powiedzieć, że oni mają obowiązek wystawić skierowanie, w przeciwnym wypadku można zasugerować iż złoży się skargę do FOZ. W moim przypadku za pierwszym razem lekarz kręcił nosem gdy poprosiłam o skierowanie na badania do szpitala na terenie innego województwa, za drugim razem nie miałam już kłopotów- sam lekarz oznajmił mi, że nie ma rejonizacji i mogę się leczyć na terenie całego kraju. Mamy prawo żądać tego co prawnie się nam należy i walczmy o to.
Obrazek
stereo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 lip, 2008 00:30
Lokalizacja: szczecin

Post autor: stereo »

Mam wyniki ale morfologia i Ob wszytsko ok, to chyba dobrze :D tylko te USG musze skonsultowac z gastrologiem
Smonia...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 10 lip, 2008 14:02
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Smonia... »

Droga Cecylio przepraszam, że nie dawałam znaków życia ale to wszystko wyszło tak nagle. Już Ci wszystko tłumaczę:
We wtorek 2 tygodnie temu poszłam do mojego lekarza rodzinnego po tym jak dowiedziałam się, że na przyjęcie mnie do Katowic potrzebują aż 3 miechów poszłam do niej, żeby coś innego wymyśliła. Ona zadzwoniła do Opola ale nie wiedzieli ile miejsc będą mieli wolnych bo akurat tego dnia mieli ostry dyżur i kazali dzwonić w środe między 9 a 10. Zadzwoniłam w środę o 9:30 a oni powiedzieli, że mam się tego samego dnia zgłosić do godziny 12:30 więc nie miałam wiele czasu na pakowanie ani na siedzenie przy kompie. No i pojechałam porobili mi dużo różych badań no i wychodzi na to, że mam celiakie tak wynika z badań krwi bo wynik z wycinków jeszcze nie przyszedł ale oprucz celiaki mam jeszcze torbiel na jednym jajniku a na drugim guzki niestety znowu chemia mnie czeka (właściwie to już nie mam nic bo jestem po zabiegu nic innego nie dało się zrobić). Dzisiaj wruciłam do domu na dwa tygodnie a potem chemia idę kochana spać bo jestem zmęczona odezwę się jutro
SMONIA... :)
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Smoniu... Trzymaj się !!!
Obrazek
Smonia...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 10 lip, 2008 14:02
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Smonia... »

Witam wszystkich na forum :)
Poczytałam sobie dzisiaj wasze wypowiedzi no i... TRZYMAM KCIUKI ZA WSZYSTKICH ;)
Ja jestem w sumie nowa i nie dawno się dowiedziałam o celiakii miałam porobione badania z krwi na przeciwciała i wynika że jest, na wyniki biopsjii jeszcze czekam ale już nie długo bo tylko 7 dni...
Przez przypadek dowiedziałam się jeszcze o innej chorobie ale i ona jest już pod kontrolą (to nawrut mojego raczka nieboraczka :zly: czasami tak bywa, że choroba wraca...)
Aktualnie jestem po zabiegu na mojego raczka ale też stosuję dietę B.G. i czuję się dobrze a nawet bardzo dobrze :053: <lala>
Objawów swoich nie podaję ponieważ nie wiem na ile były związane z celiakią a ile z raczkiem chociaż podane są na samym początku tego forum
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia
NIE PODDAWAJCIE SIĘ BO WARTO ŻYĆ :!: :D :!: :D :!: :D :P
SMONIA... :)
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

SMONIU oby jak najwięcej było takich osób jak Ty :) . Teraz wiem, ilekroś zaczynam użalać się nad sobą :oops: widzę Ciebie i chowam głowę w piasek. WIESZ JAK JEST - cieszę się, że dieta bg już daje znać o sobie- BĘDZIE DOBRZE !!!
Obrazek
Smonia...
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 10 lip, 2008 14:02
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Smonia... »

Dzięki Cecylia za wsparcie a głowy nie chowaj w piasek bo Ty pewnie też nie mało przeszłaś i przeżyłaś a pozatym potrzebne są takie osoby jak TY :!: :!: :!:
SMONIA... :)
ODPOWIEDZ