Prosze o porade

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Sprawdź, czy się powtarza. Odpycha mnie, jak widzę, że jesz mnóstwo glutenu, ale jak uważasz. Zastanawiam się nad sensownością brania suplementów błonnika, skoro jesz wszystkie warzywa i owoce. Ale to twoja sprawa :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
butter_fly07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 14:28
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: butter_fly07 »

postawilam na taktyke-jesc przez 5 dni przed badaniem mase glutenu hehe:) tak specjalnie;)
a czy platki owsiane maja duzo glutenu?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Zależy jakie płatki i zależy, czy jesteś celiakiem reagującym na aweninę z owsa. Większość owsa jest zanieczyszczona krzyżowo glutenem z innych zbóż, więc celiacy mogą jeść tylko specjalny sort. A ok. 5% celiaków w ogóle nie może owsa z powodu białek owsa, nie zanieczyszczenia krzyżowego.

http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=55

A 5 dni prowokacji to może być za mało i będziesz miała fałszywe wyniki.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
butter_fly07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 14:28
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: butter_fly07 »

niestety nie jest tak latwo ze skierowaniem na badania. najpeirw musze dostac sie do publicznego gatsrologa - w lipcu:/ dzisiaj moglam isc do dzieciecego szpitala zapytac sie o cene badania ale kurde nie poszlam tak sie zniechecilam tym ze wiatr prawie wyrwal mi parasolke:/ a bylam przy tym szpitalu, poniewac tuz obok jest szpital dla doroslych w ktorym bylam u lekarza yyyyyyyyh nie moge sobie darowac. predko nie pojhade do miasta wojewodzkiego.. jestem zla na siebie.

przechodze na diete bez badan. jezeli poczuje sie lepiej-to bedzie najwazniejsze:) bede pisala co u mnie, pozdrawiam wszystkich i dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Też tak zrobiłem. I teraz nie mam papierka. Ale nie żałuję - pewnie nie dożyłbym do wizyty u lekarza :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
butter_fly07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 14:28
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: butter_fly07 »

w 1,5 tyg po odstaweiniu glutenu(co prawda nie calkowitym, jem platki owisane-5lyzek dziennie), czuje sie bardzo zle, brzuch mam jak w 9miesiacu ciazy, ciagle skrety, bole, przelewania, gazy, do tego dochodzi zly nastroj, teraz w tym momencie zaczely mnie bolec okolice za prawa lopatka i promieniuje w dol...........
mam nadzieje ze takie sa objawy "oczyszczania"
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

jesz mleko?
butter_fly07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 14:28
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: butter_fly07 »

nie, jestem uczulona na laktoze.
dodatkowo mam bardzo ciemne stolce.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

1,5 tygodnia to zbyt krótki czas na "wyniki", oczywiście jeśli chodzi o celiakię. Pamiętam początkowe wpadki - gdy człowiek dopiero uczył się diety, a wiedza nt. tego co zawiera gluten, a co nie, nie była tak oczywista - powrót do normalności zajmował przynajmniej miesiąc czasu. Współczuję objawów.
Ostatnio zmieniony wt 30 lis, 2010 00:44 przez Nastka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

A co to są za płatki? jeśli takie normalne "górskie" ze sklepu to jest tam na pewno cała masa innych zbóż rozbitych razem z owsem... Ja szacowałabym ich udział przynajmniej na kilka procent.
Poza tym tu o czystości produkcji itd nie ma co mówić, skoro zanieczyszczenia są w gryce czy kukurydzy...
Może tu jest problem?
Obrazek
ODPOWIEDZ