Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja polecam Gastromed w Rybniku dr Waldemar Kaznocha właśnie tam się leczę. :)
A państwowo to się też leczyłam przez ponad rok i nic z tego nie wynikło.
Ostatnio zmieniony pt 04 mar, 2011 19:05 przez wieczorynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Namiary na wizyty prywatne u dr Piotra Dziechciarza:
-NZOZ Konwaliowa, W-wa ul.Kowalczyka 1a
-tel.22/353-22-66
-przyjmuje w środy wieczorem

Nie czeka się bardzo długo - dziś zapisałam się na 27 kwietnia.
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Buena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 30 lip, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Poradnia.

Post autor: Buena »

Na forum często pojawia się wątek bycia pod opieką poradni specjalistycznej po zdiagnozowaniu celiakii. Byłam u lekarza, którego poleciło Stowarzyszenie jednak nie skierował mnie na wizytę w poradni specjalistycznej. Gdzie taka poradnia specjalistyczna jest w Warszawie? Czy wymagane są regularne badania po przejściu na dietę/bycie pod opieką specjalistycznej poradni?
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Poradnia.

Post autor: titrant »

Buena pisze:Czy wymagane są regularne badania po przejściu na dietę/bycie pod opieką specjalistycznej poradni?
Nie, o ile we własnym zakresie trzymasz dobrze dietę i dobrze ją bilansujesz, żeby nie mieć niedoborów. A to da się zrobić. Wizyty kontrolne mogą coś wnosić może w początkowym stadium diety, kiedy nie jesteś jeszcze całkiem zaleczona i możesz mieć np. pozostałe po czasach glutenowych niedobory itp.

Zresztą nie wiem czego wymagają sztuka medyczna, bo nie papierka, że jestem celiakiem :P.
Ostatnio zmieniony czw 04 sie, 2011 17:06 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poradnia.

Post autor: Magdalaena »

Buena pisze:Gdzie taka poradnia specjalistyczna jest w Warszawie? Czy wymagane są regularne badania po przejściu na dietę/bycie pod opieką specjalistycznej poradni?


Z tego co wiem, nie ma poradni dla dorosłych celiaków. I w zasadzie nie robi się żadnych badań, jeśli ktoś jest na diecie i się dobrze czuje.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
gyokuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 14:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gyokuro »

Witam,
przejrzałam cały wątek i nie wiem, co robić.
Szukam lekarza, który nie będzie mnie zbywał... Mój syn od jakichś trzech lat ma wysypkę i oczywiście był do tej pory leczony na alergie (choć na ostatnich testach właściwie niewiele co wyszło). W Warszawie na Koszykowej dermatolog po kilku wizytach powiedziała coś o Duhringu, ale żadnych badań nie zaleciła, tylko nadal kazała dietę eliminacyjną utrzymywać (eliminacyjną w kwestii alergii, nie bezglutenową). Mąż wtedy poszedł u nas w Lublinie do gastrologa, synowi zrobili przeciwciała, ale - tylko dwa (przeciw endomysium i przeciw gliadynie) i oba wyszły ujemnie. I gastrolog uznała, że nie ma o czym już z nami rozmawiać. Wyniki mąż pokazał pani dermatolog w Warszawie, to się właściwie obraziła, że się z tymi badaniami pospieszyliśmy, bo można by zbadać jeszcze coś dodatkowo. Tylko, że niczego dodatkowego nie zaleciła.
No i stoimy w miejscu, dziecko ciągle się drapie, zakaża to, co rozdrapane, wygląda koszmarnie, źle śpi - wiadomo.
Więc szukam lekarza, który by zlecił wreszcie właściwy zestaw badań - czytałam o transglutaminazach, immunoglobulinach, wreszcie o biopsji skóry z pośladka. Nawet dowiadywaliśmy się o te badania w prywatnym laboratorium, ale ceny są zaporowe, do tego biopsję i tak trzeba ponoć w szpitalu zrobić, a do tego czytałam, że nie każdy histopatolog to dobrze oceni, i pobrana też musi być dobrze...
Więc szukam lekarza, który nie postuka sie w głowę i zleci badania, to po pierwsze, a po drugie, laboratorium, które dobrze mi tę biopsje pobierze i zbada...
Pojadę gdzie trzeba, bo na kogoś w moim mieście to już raczej nie liczę, niestety.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Jeśli już stosujesz dietę eliminacyjną z powodu alergii i np.ograniczas produkty z pszenicą to wtedy już mogą nie wyjść żadne przeciwciała, może dlatego dermatolog nie zleciła żadnych badań.

A w jakim wieku jest syn? Jesli jeszcze dziecięcym to może spróbować na Działdowskiej?
Obrazek
gyokuro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 14:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gyokuro »

Nie, pszenicy nie ograniczaliśmy. Tzn. na przykład kanapki z chleba lub bułki codziennie do szkoły dostawał. Zresztą, on buły lubi i dolegliwości brzusznych po nich nie ma. Tylko ta skóra :/

Ja wiem, że przeciwciała mogą u duhringowca nie wyjść. Właściwie, jak czekaliśmy na wynik badania to miałam nadzieje, że wyjdą, na zasadzie, że będę wiedziała, co jest mojemu dziecku. No ale nie wyszły.

Młody ma 8 lat, wysypkę (systematycznie rozdrapywaną) od trzech lat mniej-więcej.
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poradnia.

Post autor: kawia »

Buena pisze:Na forum często pojawia się wątek bycia pod opieką poradni specjalistycznej po zdiagnozowaniu celiakii. Byłam u lekarza, którego poleciło Stowarzyszenie jednak nie skierował mnie na wizytę w poradni specjalistycznej. Gdzie taka poradnia specjalistyczna jest w Warszawie? Czy wymagane są regularne badania po przejściu na dietę/bycie pod opieką specjalistycznej poradni?
Zwykłe badania kontrolne powinny raczej wystarczyć, ale na pewno dobrze jest znaleźć takiego lekarza tzw. POZ (tego stałego, rodzinnego), który będzie o celiakii wiedział cokolwiek i samemu trzeba przestrzegać, żeby raz do roku robic badania profilaktyczne. Te podstawowe się należą z NFZu, kobiety powinny robić też TSH. Dobrze jest o te badania prosić w pierwszej połowie roku, kiedy jest lekarze jeszcze nie oszczędzają ;)
Po paru latach diety nawet można oddawać krew.
Ostatnio zmieniony czw 11 sie, 2011 14:35 przez kawia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Poszukuję lekarza/lekarki gastrologa dla dorosłych z Warszawy.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

poszukuje alergologa dla dorosłych zachodniopomorskie, pomorskie bądź wielkopolskie
Awatar użytkownika
nika.
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: czw 04 sie, 2011 14:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: nika. »

W Łodzi gastrolog, poradnia dla dorosłych:

Pani doktor Gąsiorowska, poradnia gastroenterologiczna przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Barlickiego w Łodzi.

Poradnia Łódź ul. Narutowicza 100. tel. 42 677 69 32

http://www.barlicki.pl/kontakt.html
Ostatnio zmieniony pn 22 sie, 2011 07:13 przez nika., łącznie zmieniany 1 raz.
na diecie BG ponad 3 dekady :)

Obrazek
milenaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 13 wrz, 2011 12:36
Lokalizacja: słupsk

Post autor: milenaa »

Jeżeli chodzi o warszawę to dr Janda Włodzimierz jest dobrym specjalistą. Przyjmuje ona w prywatnym centrum medycznym na ulicy sapieżyńskiej w czwartki popołudniami. Chodzę do niej z młodszą córką. Bardzo pozytywne ważnie już od pierwszego spotkania.
Kuna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 09 gru, 2010 13:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Kuna »

Szukam lekarza w Częstochowie??? Zna ktoś jakiegoś w miarę dobrego???
Joanna PW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr 02 lis, 2011 15:32
Lokalizacja: Przyszowice k/Gliwic

Post autor: Joanna PW »

Czy może ktoś zna dr. Krzysztofa Jarus Przyjmuje m.in. we Włodzisławiu Śl. Proszę o opinię.
Ostatnio zmieniony pn 28 lis, 2011 16:06 przez Joanna PW, łącznie zmieniany 1 raz.
Mama Mateusza który jest na diecie bezglutenowej od 21 lat
ODPOWIEDZ