błonnik bezglutenowy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lenalena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:13
Lokalizacja: lubelskie

błonnik bezglutenowy

Post autor: lenalena »

Witam

Mam pytanie, czy jest na polskim rynku błonnik bezglutenowy? Jesli tak, to czy mogę prosic o jego nazwę.
Awatar użytkownika
Żeluś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt 18 maja, 2010 08:26
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Post autor: Żeluś »

w internecie jest dostępny owsiany błonnik bezglutenowy, np.: http://www.vitalio.pl/sklep/show/7.html
W aptekach, można też zapytać o błonnik, ale produkowany z jabłek (jest nieco tańszy, ale w obecnej chwili nie pamiętam jego nazwy) lub buraków. Nie wiem jaki akurat ten ma smak, ale zawsze można spróbować. :)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Hmm, ja to nie wiem, skąd firma Vitalio wie, że jej owies jest bezglutenowy :| nie ma tam żadnych informacji podanych o specjalnym sposobie uprawy, nie ma kłosa - ja bym nie wierzyła. Żeluś, jeśli kupowałaś ich produkty, możesz do nich napisać/zadzwonić z pytaniem, na jakiej podstawie trierdzą, że ten błonnik jest bg?

A ja kupowałam jakiś czas temu błonnik kakaowy firmy Micro, widziałam, że mają dużo innych rodzajów - buraczany, jabłkowy itp.
http://www.farmaplanet.pl/micro-blonnik ... -1136.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Sheep pisze:Hmm, ja to nie wiem, skąd firma Vitalio wie, że jej owies jest bezglutenowy :| nie ma tam żadnych informacji podanych o specjalnym sposobie uprawy, nie ma kłosa - ja bym nie wierzyła. Żeluś, jeśli kupowałaś ich produkty, możesz do nich napisać/zadzwonić z pytaniem, na jakiej podstawie trierdzą, że ten błonnik jest bg?
Też mam wątpliwości. Po tym jak pani z Proveny opowiadała przez pół godziny co to oni robią, żeby uzyskać owies bg, nie wierzę w możliwość zrobienia go ot tak.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
lenalena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: lenalena »

Dzięki Wszystkim za pomoc,
z tego co widzę opakowanie błonnika kakaowegojest dość małe, trzeba kupić ze 3 opakowania. Nie widzę w ofercie błonnika z buraków :(
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

lenalena pisze:Dzięki Wszystkim za pomoc,
z tego co widzę opakowanie błonnika kakaowegojest dość małe, trzeba kupić ze 3 opakowania. Nie widzę w ofercie błonnika z buraków :(
Wiem, że te błonniki - jabłkowy, kakaowy, z buraków są dostępne w "Piotrze i Pawle", przynajmniej naszym wrocławskim. Nie są specjalnie drogie, a z tego, co czytałam na opakowaniu, to są dość mocno skondensowane i dziennie zaleca się bodaj do 3 łyżeczek, więc może nie jest tak źle. (Piszę z pamięci, więc mogła coś przekręcić.)
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
lenalena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 10 maja, 2010 16:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: lenalena »

Kupiłam juz błonnik kakaowy o którym pisała sheep. Jestem ździwiona, gdzyż to samo kakao ;(
Awatar użytkownika
yprendr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 15:18
Lokalizacja: wlkp

Post autor: yprendr »

Sheep pisze:Hmm, ja to nie wiem, skąd firma Vitalio wie, że jej owies jest bezglutenowy :| nie ma tam żadnych informacji podanych o specjalnym sposobie uprawy, nie ma kłosa - ja bym nie wierzyła. Żeluś, jeśli kupowałaś ich produkty, możesz do nich napisać/zadzwonić z pytaniem, na jakiej podstawie trierdzą, że ten błonnik jest bg?

A ja kupowałam jakiś czas temu błonnik kakaowy firmy Micro, widziałam, że mają dużo innych rodzajów - buraczany, jabłkowy itp.
http://www.farmaplanet.pl/micro-blonnik ... -1136.html
ja poszukam informacji :)
AniaCh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 23 mar, 2011 20:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AniaCh »

Ja ostatnio kupiłam w aptece błonnik Colon C Light z oznaczeniem że nie zawiera :glutenu,pszenicy,mleka.
princy-mincy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob 01 maja, 2010 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: princy-mincy »

AniaCh pisze:Ja ostatnio kupiłam w aptece błonnik Colon C Light z oznaczeniem że nie zawiera :glutenu,pszenicy,mleka.
Wlasnie to samo chcialam napisac- mi tez w aptece Pani wyszukala ten produkt jako bg.
Jest na nim napisane, ze jest to preparat bezglutenowy.
ODPOWIEDZ