Wypróżnienia...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Magdalaena pisze:
Sheep pisze:Dobrze dobrane środki antykoncepcyjne przynoszą w tym ulgę.
Jeśli przez środki antykoncepcyjne rozumiesz tabletki, to one nie przynoszą ulgi przy okresie. One po prostu likwidują i owulację i miesiączkę, a krwawienie występuje tylko z powodu chwilowego odstawienia hormonów.
Ok, przynoszą ulgę w ten sposób, że po prostu likwidują okres, zastępując go znacznie mniejszym krwawieniem z odstawienia. Na co ja, szczerze mówiąc, nie narzekam ani mi to specjalnie nie przeszkadza ;) Bóle głowy i brzucha przy tych stosowaniu hormonów też się pojawiają, ale są znacznie mniej dokuczliwe.
Kiedyś też tak miałam, że brałam tabletki, ale głównie myślałam o tym, kiedy powinnam zrobić przerwę. A poza tym, tabletki u początkującego celiakia bywają nieskuteczne z racji mogących wystąpić biegunek właśnie.
Natomiast są też inne metody, takie jak plaster (mnie się średnio sprawdził, bo paskudzi klejem i jak chodziłam na basen, to się lubił odkleić) i "pierścionek", czyli NuvaRing, przy których nic nie trzeba łykać i nie ma ryzyka, że coś się nie wchłonie.
W ogóle spodobał mi się ostatni wywiad ze znanym ginem dr. Południewskim w Wysokich Obcasach, polecam: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... epcja.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Proszę moderatorów o powrót do wątku :D

\\Kajam się :D Chciałam znaleźć odpowiedni wątek o babskich sprawach i połączyć tematy, ale chwilowo z braku czasu nie mogę go wydobyć - chyba, że nie było?
Ostatnio zmieniony wt 23 lut, 2010 09:56 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

\\Kajam się :D Chciałam znaleźć odpowiedni wątek o babskich sprawach i połączyć tematy, ale chwilowo z braku czasu nie mogę go wydobyć - chyba, że nie było?
Na naszym forum jest wszystko. W każdym wątku :diabelek:
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Malia pisze:Ja w pierwszy dzień okresu ... Ostatnio, jak brałam termogeniki (na 15 dni przed), to zeszłam do 3 Ibuprofenów, co dla mnie jest olbrzymim sukcesem (normalnie biorę po 6-8 w pierwszy dzień + w jakieś tam tabletki w dni obok). Przez następne miesiące zamierzam brać termogeniki na 5 dni przed okresem.
Co mają termogeniki do okresu?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

titrant pisze:Co mają termogeniki do okresu?
O Therm Line II za S. Ambroziakiem:

"Składnikami aktywnymi tego preparatu są głównie flawonoidy z gorzkiej pomarańczy i zielonej herbaty oraz kofeina z guarany. Istnieje bardzo duża liczba wyników badań - dowodzących przeciwzapalnej i rozkurczowej aktywności flawonoidów i kofeiny. Najprawdopodobniej zachodzi więc synergizm - pomiędzy składnikami tego preparatu a środkami przeciwbólowymi. Synergizm - pomiędzy środkami przeciwbólowymi a kofeiną - wykorzystywany jest powszechnie w farmakologii, więc na rynku aptecznym znajdujemy sporo leków - zestawiających kofeinę ze środkiem przeciwbólowym."
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

"śmierdzący" ten temat ;)

ale mam pytanie - jakie badania powinnam zrobić i co mi powiedzą, jeśli wypróżniam się powyżej 5 razy na dobę, wg tej skali z wikipedii to jest 6/7 (płynne i prawie płynne). W kale jest śluz i "galaretka". Niektóre pokarmy (cytrusy, jabłka, ryż, kasze, wszelkiego rodzaju bakalie oraz marchew i buraczki np) przelatują zupełnie nie strawione, ale tak ZUPEŁNIE - co weszło, to wyszło...
Jest badanie kału na resztki, ale co mi da, że badanie potwierdzi obecność niestrawionych resztek? (no bo one są na 200%)

Kurczaki - mój rodzinny lekarz znowu się załamie, jak mnie zobaczy :( już mi ostatnio powiedział, że to ostatni raz mi leki przepisuje, bo muszę koniecznie do gastro iść. No ale u nas same pajace, na których naprawdę szkoda czasu, a do "mojej" pani profesor teraz kolejki z kosmosu - kiedyś 2-3 tyg, teraz 3 miesiące :(
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
smutasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010 16:08
Lokalizacja: kraków

Post autor: smutasek »

mam pytanie; czy wogóle ktoś z was ma zaparcia przy tej chorobie? wypróżniam sie ale codziennie musze brać tabletki przeczyszczajace, czy to jest normalne??? ciale wzdęcia i jeszcze i ból brzucha, jestem zdiagnolizowana, ale jeszcze nikt niepowiedział mi tak na 100 procent to celiakia! i tak męcze sie i mecze dramat!
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

U mnie bywają dni że kilka razy się załatwiam , ale czasami mam też i zaparcia , zawsze wtedy wypijam rano na czczo szklankę wody z łyżeczką miodu, pomaga .
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Przy celiakii jak najbardziej mogą występować zaparcia. Smutasek, ale czy ty masz diagnozę: celiakia, czy podejrzenia, czy jak to jest? Wiesz, w jakim stanie są twoje jelita, masz zaleconą konkretną dietę i jakieś leki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

wypróżniam sie ale codziennie musze brać tabletki przeczyszczajace, czy to jest normalne???
Środki przeczyszczające można brać pewnie i długo, ale rodzi się pytanie: jak długo?
zawsze wtedy wypijam rano na czczo szklankę wody z łyżeczką miodu, pomaga .
Ten sposób jest mi znany, przy systematycznym stosowaniu, potwierdzam, jest w miarę skuteczny.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
smutasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010 16:08
Lokalizacja: kraków

Post autor: smutasek »

diagnoza z biopsji; przewlekły stan zapalny dwunastnicy. kosmyki nieco skrócone i przypłaszczone. i jeszcze zespół złego wchłaniania. dieta bezglutymowa ścisła, debredit 3 razy dziennie, syrop normalac i 3 tabl na noe boldaroid( tabl na zaparcia) to mam przepisane i z oddzialu za szpitala gdzie byłam na badaniach na diagnostyce a potem gastrolog mi to samo zalecił. i jeszcze w piątek robiłam badania z krwi immunologiczne rózne, wyniki za 2 tygodnie.
smutasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11 kwie, 2010 16:08
Lokalizacja: kraków

Post autor: smutasek »

a celiakie miałam zdiagnolizowana 10 lat temu gdy zachorowałam, lecz diete stosowałam przez 3 lata, a póżniej lekarze stwierdzili że badania sa ok i mogę wrócić do normalnego jedzenia. i wszystko bylo ok aZ do listpoada gdy miałam grypę żoładkowa, a potygoniu biegunka nie ustapiła
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Smutasku, wybacz, ale zruzumienie drugiej części Twojego postu wymaga trochę silnej woli tak na pierwszy rzut oka. Czy mogłabyś rozważyć na przyszłość stosowanie znaków przestankowych oraz rezygnację z pisania techniką strumienia świadomości? To naprawdę jest zarezerwowane dla mistrzów pióra;). Nawet nie wiem, co Ci odpowiedzieć, bo się gubię.
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

witam, mam co prawda inne pytanie, ale nie umiem znalesc na nie odpowiedzi, jestem na diecie bardzo krotko mianowicie od wczoraj , dzis z nikad pojawila sie u mnie okropna biegunka, ktora raczej nie miala o czym sie pojawic, czy moze to byc nie wiem objaw jakiegos oczyszczania organizmu z glutenu?? wiem ze dieta daje efekty po dluzszym czasie, ale nie myslalam ze jest mozliwe spotegowanie objawu;/ czy to normalne na poczatku??
Na diecie od kwietnia 2010!!

http://iamglutenfreewoman.blogspot.com/

Obrazek
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

ja mam pytanie czy po 8miesiącach bycia na diecie też macie wzdęty brzuch? czasem zaparcia i śluz w stolcu?
ODPOWIEDZ