Lekarze polecani

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
joatom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 17 sty, 2011 19:30
Lokalizacja:

Post autor: joatom »

Witam chciałem polecić
Dr. Monika Bowszyc-Dmochowska pracuje w katedrze dermatologi Szpital ul. Przybyszewskiego 49
60-355 Poznań
bardzo miła osóbka :D
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Zawsze mam mieszane uczucia, kiedy czytam chwalby na temat kogokolwiek i czegokolwiek pisane przez nowego, jednopostowego forumowicza. Tak sobie wpadł, zarejestrował się, napisał, że poleca i wypadł. Tajemnicze, prawda?

A może to tylko darmowa reklama wklejona przez internetowych naganiaczy? Coś nie mam zaufania do takich anonimowych opinii, w których jest dokładny adres czy numery kontaktowe, a jako argument podaje się, że zachwalany lekarz to "miła osóbka" albo "Zleciła mi komplet bardzo czułych badań, które pomogły wyeliminować celiakię."... Mnie jest potrzebny sprawdzony profesjonalista, a uśmiech / podanie ręki znajduję (za darmo) gdzie indziej :P
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Bardzo polecam dr Oralewska CZD, byłam u niej 2 tyg. temu w CZD z synem, konkretna, fachowa, miła naprawdę. Zleca badania jakie trzeba, naprawdę super.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Awatar użytkownika
Kukułka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob 04 wrz, 2010 17:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kukułka »

Dostałam dziś skierowania dla synka do poradni i namiar na dra Stawarskiego. Cieszę się, że jego nazwisko sie tu powyżej pojawiło i że ktoś z forumowiczów do niego chodzi z dzieckiem. Mam tylko nadzieję, że uda mi się w miarę szybko się do niego dostać (dziś po południu niestety miał wyłączony telefon, po20 raczej nie będę dzwonić ;-) ).

Widziałam też wyżej w wątku, że nazwiska lekarzy z Wrocławia, tych dla dorosłych, się właściwie nie pojawiają, więc troszkę zapcham tę lukę.

Ja w swojej "karierze" trafiłam na dwóch, obaj bardzo fachowi. Prywatnie byłam u prof. Paradowskiego, który wstępnie zdiagnozował mnie po 10 minutach rozmowy i żeby to potwierdzić dał mi skierowanie do siebie na oddział na Borowską. Tam zajmował się mną dr Annabhani, który już robiąc gastroskopię widział zmiany w jelicie i stan kosmków, wynik badania wycinka tylko to potwierdził. Kazał mi też zrobić od razu przeciwciała u syna (starszego, mlodszego jeszcze na świecie nie było).
Obaj nieco mniej wiedzieli na temat samej diety (oczywiście to, że glutenu nie wolno to wiadomo, ale nie byli w stanie powiedzieć, które produkty można, a których nie), ale odesłali mnie do Stowarzyszenia, dali "nasz" poradnik, więc wiedzieli, gdzie chory ma dokładniejszych informacji szukać.
Ostatnio zmieniony wt 10 lip, 2012 20:41 przez Kukułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Poszukuję gastrologa dla dzieci w Trójmieście
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

Czy ktoś może słyszał o prof. Naumanie z Warszawy?? jakie wrażenia? czy warto?
Justyna1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 18 cze, 2012 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Justyna1980 »

Ja Ogromnie polecam wspomnianą już dr. Oralewską z CZD. Kochana kobieta, świetny fachowiec, zawsze gotowa odpowiedzieć na kazde pytanie. To właśnie ona wpadla na to, że nasz syn może mieć celiakie, choć trafiliśmy do niej z zupelnie innym problemem. Synek miał potworne zaparcia i żaden z lekarzy nie potrafił nam pomóc. Doktor dała mu leki i powiedziała że, nie ma takiej możliwości żeby nie pomogło i faktycznie po ok 2 tyg. wszystko zaczeło wracać do normy. Jak zauważyła że maly coś za malo rośnie między wizytami, to natychmiast zleciła badania w kierunku celiaki i jak widać strzal w dziesiątkę. Teraz przy każdej wizycie zleca wszystkie badania żeby wiedzieć jak wygląda sytuacja. Tak więc gorąco polecam.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kochani,

może ktoś pomoże.Mam siostrzenice z twardziną, to jest choroba autoimmunologiczna. Ma też przeciwciała przeciw gliadynie graniczne w klasie IgG, klasy IgA nie robiłam, bo nie wiedziałam czy nie ma niedoboru. Ma prawie zero wit.D , prawie zero ferrytyny, za dużo potasu, peptyd C równo z dolną granicą, który może wskazywać na spadające rezerwy insuliny i cukrzycę autoimmunologiczną. Ma tez za wysokie TSH i objawy niedoczynności tarczycy.
Musi być ktoś, kto umie spojrzeć na dziecko jako całość w kontakcie chorób autoimmunologicznych. Chcielibyśmy ja nawet położyć do szpitala, bo z tych badań widac, że jest pewnie kilka chorób jednocześnie. Dziewczynka jest malutka i strasznie chuda jak na swoje 8 lat.Ma trzeci migdał zaropiały, okropne wory po oczami j jest blada jak ściana.Czy ktoś z Was zna dobrego lekarza, który by to wszystko objął i najlepiej z Warszawy? Byłabym wdzięczna za pomoc.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Wysłałam informację na priv, dr O. jest świetnym pediatrą, słyszałam kiedyś jak pielęgniarki w Medicover umawiały się na wizytę u doktora ze swoimi dziećmi, chociaż mają przecie swoich pediatrów na miejscu :D

Tylko nie należy się zbytnio zajmować jego spinkami do mankietów (w kształcie klocków Lego) :053:
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Poszukuję lekarza w Katowicach albo okolicy - gastrologa dziecięcego przyjmującego też prywatnie. Słyszałam o dr Sabinie Więcek, może ktoś ją zna? A jak nie to ktoś inny.
szajajaba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012 10:07
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szajajaba »

Ja wiem, gdzie jedna pani przyjmuje, niestety nie potrafię nic na jej temat powiedzieć - mam tylko namiar skrzętnie spisany, bo wiem, że o dziecięcych trudno. Pani przyjmuje w Sosnowcu na ul. ul. Naftowej 11, tel. 795 11 44 64 - jest to niewielka przychodnia Twoje Zdrowie - KLIK Wrażenia mam jedynie po pobycie z mamą u naczyniowca - przyjemna, czyściutka przychodnia, BARDZO uprzejma rejestracja, bez problemu można wsio telefonicznie załatwić; z tego, co mi powiedziano - pani gastro nie ma długich terminów oczekiwania, jak bardzo komuś zależy to i w ten sam dzień przyjmie (o ile to poniedziałek będzie).
Ale podkreślam - nie wiem, jakim pani jest fachowcem, nie mam pojęcia. Anna Bożkiewicz - Kasperczyk się zwie.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Beata76 jak nadal aktualne to mam namiar na panią prof Karczewską oraz jeszcze jedną panią dr teraz wypadło mi nazwisko z głowy musiałabym sięgnąć po notes jakby co to pisz podam :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

To daj znać Justyna jak tylko możesz dzięki
urszulku
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: pn 05 lis, 2012 15:55
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: urszulku »

Czy ktoś mógłby polecić mi lekarza zajmującego się diagnozowaniem celiakii na Podkarpaciu, najlepiej z Rzeszowa?
Bardzo proszę o pomoc
Halina24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 22:12
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Halina24 »

Mogę polecić dr Małgorzatę Siwiec gastrolog z Krosna
ODPOWIEDZ