Testy na alergie i nietolerancje gdzie?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JoannaFG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 paź, 2010 14:20
Lokalizacja: Łowicz

Testy na alergie i nietolerancje gdzie?

Post autor: JoannaFG »

Witam Was!
Proszę o pomoc. Mieszkam między Łodzią i Warszawą. Od trzech lat jestem na diecie. Stosuje ja rygorystycznie. Jeśli jakiś gluten to tylko nieświadomie. pomimo tego ciągle dopadają mnie biegunki. Obecna trwa już 16!!!!!! dzień w różnym natężeniu. Idę do szpitala na gastroenterologię, tam pewnie testów na alergię i nietolerancje mi nie zrobią.Dlatego może mi poradzicie, gdzie w Łodzi lub Warszawie można zrobić szybko i rzetelnie te testy, zapewne odpłatnie, ale jestem zdecydowana na ten wydatek(pewnie duży)
Pozdrawiam :) :)
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Na Szaserów jest dobra alergologia, polecam, tam mnie zdiagnozowano i to szybko, nie musiałam długo czekać na wizytę, na nfz.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
emi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emi306 »

Jeśli można zapytać, w której klinice byłaś? W klinice chorób wewn., pneumologii i alergologii, w klinice chorób infekcyjnych i alergologii czy w zakładzie immunologii i alergologii klinicznej? Może pamiętasz kto jest kier. kliniki to już sobie znajdę w internecie.
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

http://www.wim.mil.pl/index.php?option= ... Itemid=302
klinika chorób infekcyjnych i alergologii dr M. Tom...........,
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
emi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emi306 »

Dzięki serdeczne <roza>
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Hej i jak zrobili Ci jakieś testy na alergię? Dostałaś się na Szaserów czy może robiłaś gdzie indziej? Ja myślę o zrobieniu Imu Pro na nietolerancję pokarmową, ale zdania na temat ich rzetelności są podzielone. Szukam dalej.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kamko, może przeoczyłaś mojego posta skierowanego do Ciebie w wątku Hasimoto i mleko, ale nie smaruj sobie twarzy więcej ta maścią, bo to steryd i można dostać po tym posterydowego trądziku! Musi byc o tym napisane w ulotce.

Kamko, czy ty masz Hashimoto? Bo przy Hashimoto ma się bardzo często różne pseudoalergie, nie są to alergie IgE- zalezne.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Acha, coś jeszcze. Ja robiłam te testy ImuPro 300 i mam mieszane odczucia.Na pewno moje dolegliwości związane są z genem HLA DQ2, dzięki któremu mam już cały wachlarz chorób. Przez zanik kosmków nie jadłam tysiąca rzeczy, w tym tego co mi wyszło w ImuPro. W ImuPro wyszła mi na gluten nietolerancja w stopniu 1, więc nisko, a gluten mnie kończy makabrycznie, nawet śladowe ilości.Nie mogę jeść zdanych gotowych ciasteczek, makaronów czy chleba bezglutenowego, bo tam jest tez gluten, tylko, że dopuszczalna przepisami norma. Ta ilość mnie także kończy.Gdybym się opierała tylko na ImuPro, to bym nie wyszła ze swoich problemów.Może to być jakaś wskazówka, ale nie sądzę, aby tylko wyniki tych testów i dieta na ich podstawie przywracały do pełnego zdrowia.
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Tak mam Hashimoto, tsh kilka miesięcy temu był przy dolnej granicy a przeciwciała już od jesieni mam 1620. Byłam u endo i kazał mi teraz uważać na tsh, zalecił, że jak będę się źle czuła, to muszę przyjść po hormony, bo na razie początkowa faza Hashimoto. Ale już nie wyrabiam, ciągle jestem śpiąca, nie do życia, nic mi się nie chce, wciąż zimno. Na dworze jest ciepło a ja chodzę w długim rękawie, ludzie patrzą się jak na wariata, ale mam to gdzieś. W przyszłym tyg,. wybieram się do endo.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Nastepny uczony, który ci ustala dawkę tyroksyny tylko na podstawie TSH? Dobrze rozumiem? Kamko, mnie pani profesor też tak dawkę na podstawie TSH ustalała i musiałam iść 1, 5 miesiąca na zwolnienie, bo mnie wpędziła prawie w śpiączkę! TSH to hormon przysadki, a nie tarczycy. Przysadka może błędnie odpowiadać na hormony tarczycy i wtedy można się doprowadzić do przepaści serwując komuś dawki tyroksyny na podstawie tylko TSH. Jakie masz wyniki Ft4 i Ft3? Podejrzewam, że dolna granica albo poniżej niej.Stąd twoje objawy.
Miałaś USG tarczycy robione? Jak duża jest Twoja tarczyca?
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Wiesz co Kamko ja mysle? Że Twoje alergie znikną jak dostaniesz większa dawkę tyroksyny i wyjdziesz z niedoczynności. Jak się łyka tyroksynę w odpowiednich dawkach, to przeciwciała wolno zanikają i wtedy uspokaja się organizm, nie reaguje tak "alergicznie" na wiele rzeczy. Ja np. mam okresowe alergie na nikiel, co jest zależne prawdopodobnie od aktywności przeciwciał.Odkąd mam Ft4 w górnej granicy normy, to przeszły mi te wszystkie alergie, a też ciągle mnie coś swędziało itd. Nie rob tych testów ImuPro, tylko wyrównaj tarczyce najpierw, bo bez wyrównania tarczycy nie pomoże żadna dieta.
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Dzięki, dam znać po wizycie i badaniach, mam zamiar je zrobić w przyszłym tyg. ts 3 ts4 i tsh. dopiero z wynikami udam się do endo.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
ODPOWIEDZ