Problemy z cerą

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

pannaagacińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 05 sie, 2012 23:38
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: pannaagacińska »

Izotek.pl nas z kolei laczy lek i niestety powazniejsze problemy z cera. Tylko ze (chyba) nikt nie ma stwierdzonej celiakii. Po prostu ktos napisal ze mu pomoglo i parenascie osob chce przejsc na diete. Ja wole sie Was podpytac bo to nie jest latwa dieta, produkty zastepcze drogie no i w ogole..
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Jestem na diecie od września ubiegłego roku, i podobno mam trądzik różowaty, dieta bezglutenowa w tym zakresie nie pomaga, ale u mnie to pewnie tez sprawa niedoczynności tarczycy albo jakieś jeszcze alergii.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja mam dalej trądzik, bardziej w tym względzie pomogły mi leki na prolaktynę- zbyt duża, chociaż niestety odkąd mam je dobrze dobrane to trądzik wrócił ale zdecydowanie słabszy, na konferencji jak się nie mylę mówili, że mamy unikać słodyczy, więc może to dobry i zdecydowanie tańszy trop, chociaż dla mnie pozbycie uzależnienia od słodyczy jest gorsze od przejścia na dietę bezglutenową :)
Obrazek
pannaagacińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 05 sie, 2012 23:38
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: pannaagacińska »

Badania hormonalne mialam robione i wszystko bylo w normie. Testy alergiczne na pylki, zwierzeta itp rowniez. Nic nie wykazalo. Oj slodyczy to ja dawno na oczy nie widzialam od czasu do czasu gorzka czekolada i sorbety w lato :) Zanim bralam leki tez ich unikalam a syfy byly i tak. Musze sie wiec zabrac za siebie porzadnie myslalam o diecie niskoglikemicznej albo bezglutenowej tyle ze przez prawie 20 lat jadam naturalne i przetworzone zboza i nigdy nie mialam jakis nieprzyjemnosci zoladkowych itp. Wiec nie wiem..
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Ja z trądzikiem męczę się gdzieś od szesnastego roku życia... Dieta nie pomaga, a trzymam ją właśnie gdzieś od 16roku życia... Nie było nawet najmniejszej zmiany... I próbowałam chyba wszystkiego, antybiotyków i płynów od dermatologa, toników, peelingów i nawet tabletek antykoncepcyjnych... Po tabletkach była zmiana, ale prawie niewidoczna (jak dla mnie)... Dopiero jak wyjechałam do Szwecji to to trochę zelżało... Chyba zmiana powietrza i wody mi pomogła... No, ale przez ten czas co się męczyłam w Polsce, skóra zdążyła się już trochę podniszczyć...
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

anikam pisze:ja mam dalej trądzik, bardziej w tym względzie pomogły mi leki na prolaktynę- zbyt duża, chociaż niestety odkąd mam je dobrze dobrane to trądzik wrócił ale zdecydowanie słabszy, na konferencji jak się nie mylę mówili, że mamy unikać słodyczy, więc może to dobry i zdecydowanie tańszy trop, chociaż dla mnie pozbycie uzależnienia od słodyczy jest gorsze od przejścia na dietę bezglutenową :)

Słodycze powodują gwałtowny i duży wyrzut insuliny. Jeśli jest problem z trzustką, to ten wyrzut może wpływać na skórę twarzy, naczynia krwionośne itd.U mnie po wysokim IG dostaję czerwonych plamek pod oczami, czasem robią się takie maleńkie krosteczki na tych popękanych naczynkach.Niskie IG znacznie to ogranicza.Z celiakią chodzi w parze cukrzyca, o której można nawet długo nie wiedzieć. Z tym, że jest różnica między tym co ja opisuję, a typowym trądzikiem, który powstaje z zatykania się ujść porów w skórze.Tego typu przyjemność wysypuje mnie po glutenie na dekolcie.Nie wiem czemu tylko na dekolcie, bo na twarzy kompletnie nie robią mi się żadne wągry ani ropne krostki,a na dekolcie potrafią mi się zrobić. Jednak tak jak piszę, przy dobrze utrzymanej diecie mam idealnie czysty dekolt.
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

ja podobno mam trądzik różowaty i stosowałam różne maści, ale dopiero pomogło: Finacea, klindacin, i cetaphil płyn miceralny i krem cetaphil ps. Oczywiście słodyczy nie jem.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
pannaagacińska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 05 sie, 2012 23:38
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: pannaagacińska »

Dziekuje za wasze posty :) Nie wiem czy dobrze wyciagnelam wnioski ale co do diety jednym lagodzi zmiany zapalne (nie sa tak czeste) a inni nie widza zadnej poprawy. Wyciagam niezaskakujacy wniosek ze nie ma leku doskonalego trzeba probowac i obserowac organizm :)
ODPOWIEDZ