niestrawione resztki pokarmu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

niestrawione resztki pokarmu

Post autor: jagódka »

Mam jedno pytanie z tych mało przyjemnych. Czy pojawiały się u Was, zanim stwierdzono celiakię ,podczas wypróżniania niestrawione resztki pokarmu w kale? Czy jest to typowe w ogóle dla celiakii, cieżko znaleźć mi jakąś fachową publikację na ten temat w internecie.
sara123321
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009 11:40
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: sara123321 »

Ja tak miałam bardzo czesto. Kiedy diagnozowali mi celiakie mówiłam im o tym niestrawione resztki jedzenia które pojawiały sie dopiero po trzech dniach wraz ze śluzem. Kiedy jestem na diecie problem zniknął. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dg007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 21:37
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: dg007 »

ja jestem już dawno na diecie i dalej nie trawi mi m.in. orzechów, słoneczniku, marchewki.. i własnie 2 dni temu zjadłam orzechy i właśnie cierpię...
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Pojawiały, oj pojawiały :D
Bardzo wesoło zobaczyć w klopie fragmenciki chlebka chrupkiego, który się zjadło na śniadanie, w niezmienionej formie, kolor ten sam i w ogóle...
Obrazek
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

A OB? jak wypadało Wasze OB przed dietą.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

przed diagnozą wydalanie resztek pokarmu było dla mnie normą. jestem 1,5 roku na diecie i właściwie dalej ma to miejsce, jednak rzadziej. mam przebadany układ pokarmowy, także się tym nie przejmuję. OB nie miałam nigdy podwyższonego.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

A tłuszczowe stolce? to te pływające ? one świadczą o celiakii, czy może je mieć również osoba zdrowa?? Przepraszam za temat :/
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

tłuszczowe stolce zawierają takie "oczka" tłuszczu w sobie, są maziste i ciężko je spłukać. problemy z trawieniem pokarmu nie są typowym objawem, mogą świadczyć o celiakii, ale równie dobrze mogę być oznaką przejściowych, niegroźnych problemów. jeśli podejrzewasz u siebie celiakię, bo rozumiem, że taki jest cel tego wątku, to najprościej wykonać diagnostykę w tym kierunku.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
jagódka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 08:45
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: jagódka »

Robiłam, przeciwciała -wyszły ujemne, syn też ma ujemne, zaś genetyczny test- dodatni. W maju ma mieć robioną gastro w kierunku celiakii, ja natomiast czekam na wizytę u gastro.
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

no widzisz, czyli wszystko idzie w dobrym kierunku
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

jest ktoś, kto zna się na badaniach kału?

Byłabym super wdzięczna za jakąkolwiek informację/wskazówkę, bo wymiękam w tym temacie
ODPOWIEDZ