celiakia, hashimoto, mleko

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

A czemu masz posiłki z glutenem? Po co to jesz?

Na co doksycylinę dostajesz?
Ostatnio zmieniony ndz 30 cze, 2013 12:23 przez alva_alva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

Bo pani doktor, uważala że nie ma powodów do diety, dopiero teraz się zastanawia że może jednak trzeba wprowadzić po 4 dniach. Dokscycyklina z powodu ugryzienie kleszcza.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Iza, nie pamiętam juz, ale masz dodatnie przeciwciała albo wycinek wskazujący na zanik kosmków?

Rozumiem, że antybiotyk dostajesz dożylnie? Bo doustnie, to nie ma sensu jak masz problemy jelitowe, a do tego gluten może zaburzać wchłanianie.
Ostatnio zmieniony ndz 30 cze, 2013 14:26 przez alva_alva, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

Nie mam zanikow kosmkow. Przeciwciała graniczne miałam, test DNA wykazał gen. Poza tym nacieki jakieś na jelicie.; Antybiotyk dostaje w tabletkach co 12 godzin.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

To raczej ci ten antybiotyk nie pomoże jak masz od 4 dni problemy jelitowe. Nie zahamuje infekcji jeśli jest, a tylko podniszczy jelita. Bez sensu jest coś takiego. Idz do lekarza i powiedz, że masz biegunkę, że antybiotyk się nie wchłania pewnie i niech ci da dożylnie. W końcu w szpitalu jesteś, a nawet gdybyś nie była, to w takich sytuacjach są zastrzyki.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Nacieki z limfocytow T to jest objaw celiakii. To jest tak jakby stan tuz przed splaszczeniem sie kosmkow. Proces zapalny i wyniszczajacy juz sie zaczal, ale jeszcze nie zdazyl doprowadzic do wyraznego skrocenia kosmkow.
Masz graniczne przeciwciala, to tez idzie w parze.
Nie masz objawow celiakii definiowanych jako ksiazkowe, ale jestes na doskonalej drodze do osiagniecia ich za kilka-kilkanascie miesiecy <:>>
Zastanow sie, czy warto.
Obrazek
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

Dzięki za pomoc. Nie piszesz nic Sheep, co sądzisz o testach DNA ? Ja nie wiem czy to są limfocyty T. Pamiętam że jakieś nacieki są. Czuje że lekarze mi rozregulowali zupełnie jelita. Teraz dali nifuroksazyd i zadowoleni.
Ostatnio zmieniony pn 01 lip, 2013 10:44 przez izabelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Izo, nie obraz się, ale trzeba mieć swój rozum i nie słuchać ślepo lekarzy, bo to nie oni siedzą potem na toalecie albo zdychają za przeproszeniem, a jak się nie pozdycha, to się nic nie rozumie.
Nie dosyć, że ci jelita rozregulowali, to obawiam się, że jak kleszcz był pechowy i wstrzyknął ci jakiegoś nieciekawej "substancji", to antybiotyk ci nie pomoże przy jedzeniu glutenu ze względu na upośledzone wchłanianie i będziesz miała kolejny problem do kolekcji. Idz do lekarza prowadzącego i zażądaj antybiotyku w kroplówce.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Testy DNA są bardzo wiarygodne. Nacieki, jeśli miałaś, to musiały być z limfocytów i naprawdę jest tak, jak piszę. Masz na 99% celiakię, tylko jeszcze nie rozwinęła się na tyle, żeby dać "książkowe" objawy. Jak mnie diagnozowano, miałam zanik kosmków I stopnia i nacieki właśnie, przeciwciał mi nie zrobiono, a ja wtedy nie wiedziałam, że coś takiego istnieje... Więc teoretycznie nie jest to diagnoza pełna, ale mnie naprawdę wystarczyło, po glutenie miałam objawy straszne.
Teraz tak - najprawdopodobniej u ciebie dochodzi jeszcze stan zapalny w jelitach, czyli oprócz przejścia na dietę bg powinnaś też przejść na dietę bardzo, bardzo lekkostrawną (zero surowizny, zero mleka itp), raczej naturalnie bg (czyli nie kupne pieczywo, a ryż, kasze, gotowane warzywa), być może byłby też konieczny jakiś lek gojący na jelita, może kleik z siemienia lnianego?
Widzę, że jesteś z Warszawy, byłaś już w Stowarzyszeniu pogadać? Dopytać o dietę, pogadać o wątpliwościach itp.
Głowa do góry, będzie dobrze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

A korzystalas z pomocy Stowarzyszenia? Jakie wrażenia.?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

hihi, nie wiem, czy bede do konca obiektywna, jako ze bylam jedna z 15 osob, ktore Stowarzyszenie w 2007 roku zakladaly :D
Powiem tak - zalozylismy je po to wlasnie, zeby osoby z watpliwosciami, albo swiezo zdiagnozowane, mialy sie do kogo zwrocic o porade dietetyczna, mogly po prostu pogadac, zeby bylo jakiekolwiek wsparcie. W grupie sila :)
Do tego dziewczyny maja uprawnienia dietetyczne, pomoga ustawic diete, wyajsnia i pomoga. Mysle, ze najprosciej bedzie, jesli zadzwonisz i umowisz sie na wizyte :)
Obrazek
Awatar użytkownika
izabelek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: śr 09 wrz, 2009 21:03
Lokalizacja: warszawa

Post autor: izabelek »

To najmocniej przepraszam, nie miałam pojęcia, że mam przyjemnosc z osoba,której tyle zawdzieczamy :) wyczuwam dobre fluidy,więc po wyjściu ze szpitala napewno do Was zawitamy. Wcześniej trzeba się umówić?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ale nie przepraszaj! Poza tym to nie o zawdzięczanie nikomu nic chodzi, jeno o wsparcie :)
Do Punktu informacyjnego Stowarzyszenia zapraszam jak najbardziej (http://www.celiakia.pl/punkt-informacyj ... ultacyjny/), choć nie w swoim imieniu, jako że już od jakiegoś czasu nie ma mnie w Polsce niestety. Zdrowiej :)
Obrazek
gorzka6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 28 kwie, 2013 18:11
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: gorzka6 »

Też chętnie skorzystałabym z Waszych porad. Szkoda, że online nie można.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

gorzka6 pisze:online nie można
a nasze forum? całe online :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ