Czy to celiakia?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Ninka_90 »

Pajacynka pisze: No właśnie, od kilku tygodni mam duże problemy z cerą, zupełnie nie łączyłam tego z celiakią, ale może i to o to chodzi.


U mnie na 3 miesiące przed pojawieniem się problemów żołądkowo-jelitowych pojawił się strasznie bolący trądzik ropny, po prostu wielkie gule. Po wyleczeniu helicobacter wrzody z buzi zniknęły jak ręką odjął, ale została kaszka, małe podskórne, swędzące grudki :zly:
Żadne antybiotyki, maści na trądzik nie pomagają :(


Nie mam stwierdzonej celiakii/alergii/nietolerancji
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Współczuję, ja też mam często te swędzące grudki, ale jeszcze nic z tym nie robię.
Odebrałam wyniki z dzisiaj:
Witamina B12 835,4 pg/ml 191,00 663,00 H
Kwas foliowy 7,21 ng/ml 4,6 18,7 N
Ferrytyna 46,69 µg/l 13 150 N
TSH 0,911 µIU/ml 0,27 4,20 N
Ciekawe, od czego taki poziom B12? ft3 i ft4 nie robiłam, chociaż pewnie powinnam była? Nie dostałam skierowania. Poziom witaminy D zbadam później.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Leeloo »

Ninka90- odstaw całkowicie te alergeny, o których mówiłysmy (mleko itd). Idzie wiosna więc tez nasza gruczoły łojowe budzą się do życia, co może nasilić zmiany.

ja na początku diety BG zostałam zsypana całym nieszczęściem tego świata, ale znikło w 2 miesiące.

Pajacynka, bez przynajmniej ft4 i powtórzenia TSH, ft4 za 4-5 tygodni nic się o tarczycy nie powie. to nie jest jeszcze majątek, a będzie jako taki obraz działania tarczycy. samo TSH jest po nic.

Czy suplementujesz B12? co na co dzień jesz? nigdy nie spotkałam się z za wysokim poziomem tej witaminy. może błąd w labie? :/
Awatar użytkownika
Ninka_90
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: sob 11 sty, 2014 10:03

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Ninka_90 »

ale mleko bez laktozy można pić?
chodzi o odstawienie głównie mleka krowiego, prawda?
If there's one guy, just one guy
Who'd lay down his life for you and die
It's hard to say it
I hate to say it
But it's probably me
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Ech, no internistka powiedziała, że na początek tylko TSH. Na co dzień jem dużo kaszy jaglanej, to jest stała pozycja w menu. B12 nie suplementuję, na stałe biorę Vitrum Calcium 600 z D3 (2x1), kwasy omega, magnez, prawie codziennie probiotyki no i od jutra będzie jeszcze B1, bo w końcu wykupię receptę.
Moja córka raz miała za wysoką B12 i kwas foliowy - jadła wtedy bardzo dużo płatków kukurydzianych (płatki są wzbogacane witaminami), ja płatków nie jem wcale.
Czy do badania witaminy D3- matabolitu 25 OH trzeba być na czczo?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Leeloo »

mleko krowie to nie tylko laktoza - cukier mleczny, ale mieszanka wielu alergizujących i podrażniających układ immuno białek, hormonów i antybiotyków. chodzi o wyeliminowanie tego produktu w całości, w każdej postaci.

Pajacynka- a jak z mięsem, rybami, jajami, nabiałem?

do badan krwi lepiej byc na czczo- mozesz pić zwykłą niesłodzoną herbatę, wodę.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Mięso jem raczej codziennie, ale nie jestem jakąś szczególną fanką ;-) Ryby bardzo rzadko, jajka co 2-3 dni jedno, nabiału praktycznie wcale nie jem (podejrzewam go o powodowanie wzdęć) - dzisiaj po ponad tygodniu spróbowałam odrobinę masła i łyżkę jogurtu naturalnego. W poradni niedożywienia kładli nacisk, żebym jadła około 100 g mięsa dziennie, cały nabiał prócz słodkiego mleka i dużo jajek - wszystko ze względu na niedobory w organizmie.
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Powiedzcie mi proszę, jak u Was objawia się nietolerancja produktów nabiałowych? Bo mam wrażenie, że świruję i wszędzie widzę zagrożenie i powody gorszego samopoczucia.
urszulku
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: pn 05 lis, 2012 15:55
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czy to celiakia?

Post autor: urszulku »

U mnie jest to wysypka wokół ust i na brodzie, jak nie jem nabiału jest w miarę ok. Czasem też są "trzaski" w jelitach. Taką zauważyłam u siebie prawidłowość.
I nie martw się, bo też miałam wrażenie, że świruję :-) z czasem mija...
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Czyli tak właściwie mogę nie mieć 100% pewności, że wzdęcia są akurat po nabiale? Potraw ciężkostrawnych i wzdymających unikam jak ognia.
urszulku
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: pn 05 lis, 2012 15:55
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czy to celiakia?

Post autor: urszulku »

Niestety tutaj przyczyn może być wiele i sama będąc na diecie już rok, mam problem z ustaleniem np. od czego w danym dniu mam wzdęcia.
Wiem natomiast na pewno, że wzdyma mnie po kefirze a po śmietance kremówce obsypuje mnie na twarzy. Co do reszty to jedna wielka niewiadoma...
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Dobrze, że trafiłam na to forum, bo już sama siebie zaczęłam podejrzewać o bycie hipochondryczką... Dziękuję za odpowiedź :)
Pajacynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: ndz 02 mar, 2014 21:23

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Pajacynka »

Od kilku dni powróciły objawy wzdęciowe i zastanawiam się, co ja robię źle na tej diecie? Wieczory są okropne, dopiero zestaw enterol 250+ ulgix max + nospa + gorący termofor na brzuch jakoś pomagają. Do wizyty u lekarza pozostał nieco ponad tydzień. A, no i jeszcze często swędzi mnie całe ciało - wysypki żadnej nie mam. Przeczytałam w jednym z postów o bardzo restrykcyjnych zasadach wprowadzania diety bg - pierwszy raz słyszę o nowych garnkach, naczyniach, sztućcach - czy nie wystarczy dokładne mycie wszystkiego, co się ma w domu? Oczywiście unikam produktów, które mają nawet śladowe ilości glutenu, no chyba, że zjem coś nieświadomie? Ale poza domem nie jadam. Jedyne, co robię świadomie, to raz na jakiś czas przyjmuję komunię - wiem, że można bezglutenowo, czekam do wizyty u gastrologa z tym tematem. Pewnie mnie teraz ochrzanicie, że tak nie powinnam.
Aha, czy żelfix taki dodawany do domowych dżemów, jest zakazany?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Anula80 »

Komunia szkodzi na pewno, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Na żel-fix też bym uważała, nie spotkałam bezglutenowego. Za to ostatnio kupiłam agar-agar Dary Natury. Jest to naturalna substancja żelująca
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to celiakia?

Post autor: Leeloo »

spożywanie glutenowej komunii raz w tygodniu powoduje ciągły stan zapalny jelita.
W kuchni trzeba bardzo uważać. Wspólna maselniczka i toster odpadają, sztućce jak najbardziej swoje własne nowe, pieczenie z termoobiegiem- i już masz zanieszyszczenie. Szczegóły, ale w nich tkwi wiadomo kto.
ODPOWIEDZ