Celiakia?!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8288
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia?!

Post autor: Leeloo »

czy współistniejące choroby są możliwe gdy dieta jest prawidlowa i restrykcyjna
wiele zależy od tego ile czasu choroba była nieleczona, wiadomo im dłużej tym gorzej dla całego organizmu. druga kwestia to 100% czystość diety. jeśli dieta będzie bezbłędna, i jeśli zostaną wprowadzone uniwersalne złote zasady, czyli ograniczenie/kontrola stresu, zdrowe optymalne odżywianie, aktywność fizyczna, to zmniejszamy szansę pojawienia się praktycznie wszystkich chorób, nie tylko tych które idą poprzez geny w jednym worku z celiakią.
zachorowanie na celiakię absolutnie nie gwarantuje ujawnienia się chorób współistniejących, ale jest się w grupie ryzyka i należy się co jakiś czas przebadać, zwłaszcza kiedy czujemy, że coś jest nie tak.
czy tylko wtedy gdy dieta jest nieprawidłowa
nieleczona celiakia doprowadzi u większości do kolejnych chorób, nie tylko tych autoimmunologicznych.


nie można się skupiać i czekać na kolejne choroby, bo są współistniejące. trzeba zadbać o najwyższą jakość życia i się nim cieszyć g:)

syn jest młody, mimo wszystko choroba wykryto w miarę wcześnie, przy prawidłowej diecie szybko się zregeneruje i będzie podbijać świat. powodzenia :564:
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Celiakia?!

Post autor: ewach »

Dzięki bardzo za odpowiedz, tego się obawiałam…..
ODPOWIEDZ