Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 gru, 2014 21:38

Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: ans »

Witam,
Opisze swoja mala walke od poczatku... mieszkam w UK btw
Maj tego roku na moim ciele wszedzie pojawily sie wysypki tkz atopowe zapalenia, egzema itd
Udalam sie do GP raz, drugi, trzeci do walk-in centre tez i dostawalam tylko mascie do smarowania i zwalczania tego czegos z zewnatrz. Ktoregos razu dostalam antybiotyk ktory zazywalam 6 tygodni pomogl mi ale teraz wiem ze oslabil mi organizm w znacznym stopniu bo bardzo sie slabo czulam nie mialam sily zmeczenie doprowadzalo mnie do omdlen i zaslabniec ....
wysypka pojawila sie bardzo szybko znowu wiec udalam sie jeszcze raz i wreszcie lekarz zasugerowal badania krwi. Mialam do siebie pretensje ze tego wczesniej nie zrobilam ...
Wyniki badan - anemia + brak zelaza 30 % ponizej minimum + niedoczynnosc tarczycy i brak paru innych witamin nie az w tak duzym stopniu ale nadal... lekarz stwierdzil ze jest OK i da mi zelazo tylko 200mg 3 x dziennie ....
Potem wreszcie udalam sie do PL na badania i niedoczynnosc przerodzila sie nadczynnosc wiem ze lekarz powiedzial ze moglo sie stac to nawet pare razy i jest to typowe zapalenie tarczycy hashimoto ...
dostalam hormony euthyrox 25 a potem cala tabletke 50 po pary dniach.
Wysypki nadal sie pojawialy i pojawiaja lekarz powiedzial ze powinno sie wszystko unormowac jak unormuja sie hormony w moim ciele. Ostatnio pojechalam specjalnie po to zeby zrobic sobie badania na przeciwciala i wiem od mamy ktora odebrala wyniki ze sa bardzo zle nie mam na nich wgladu ale powiedzieli w szpitalu ze sa niestandardowe.
Zaglebiam sie jak moge w temat hashimoto a na pewno tych wysypek i egzema ( wysypki czasem mam tak intenstywne ze drape je w nocy bo normalnie umiem to kontrolowa ale budze sié i mam cale zadrapane nogi bo robie to podczas snu)
Ostatnio grzebiac w internecie znalazlam male porownanie tego co mi jest i objawy sie zgadzaja mianowicie CHOROBA DUHRINGA
I moje pytanie KTO KOLWIEK WIE I SLYSZAL ? mial stycznosc ?
Opisalam wszystko ze szczegolami bo wydaje mi sie ze wszystko tutaj zbiera sie w calosc jesli chodzi o ta chorobe a nie chce po 10 latach leczenia hormonami dowiedziec sie ze to nie to ... i nie potrzebne to bylo ...
Z gory dziekuje za kazda opd

Bless
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: Leeloo »

ans, hej i czołem,

może na początek od podstaw:

http://www.celiakia.pl/choroba-duhringa/


w prawym górnym rogu forum masz wyszukiwarkę słowną, wpisujesz wybrane słowo/zagadnienie i wyszukuje Ci wątki, gdzie je poruszono i tym samym zapraszam do wątków z chorobą Duhringa:

viewtopic.php?f=8&t=4491&hilit=Choroba
viewtopic.php?f=8&t=6583&hilit=Choroba


to co opisujesz jak najbardziej może być ch. Duhringa. ale może być tez od huśtawki hormonalnej w Hashimoto.
tak czy siak w chorobie Hashimoto dieta bezglutenowa jest częścią leczenia. ALE zanim na nią przejdziesz -> trzeba wykluczyć celiakię (w tym jej skórną postać- Duhringa) i alergię na gluten. masz lekarza, który Ci w tym pomoże, że w grę wchodzi tylko prywata?

powiedz, czy zauważyłaś nasilenie wysypki, świądu po spożyciu konkretnych produktów, potraw?
ans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 gru, 2014 21:38

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: ans »

dzieki i z gory sorry za nie wyszukanie najpierw
OK wiec tak ja mieszkam w UK z racji calej tej choroby musze jezdzic do PL co połtora dwa miesiace na kontrole i ciagle robic jakies dodatkowe badania ....
tak czuje sie lepiej na tej diecie kiedys ją zaczełam stosować jak pojawiły sie pierwsze wysypki ale to nie było na 100% teraz juz nie tykam nic a nic i tez wiem wiecej o calym glutenie i diecie jaka powinno sie trzymać i co zawiera gluten co nie co mam unikać co moge jeśc itd ....
ogólnie tutja w UK nie udam sie nigdzie do zadnego lekarza a cena jest taka sama mimo wszystko jak udanie się do Polski i iść prywatnie z racji ze nie jestem w stanie bookować wcześniej za bardzo lekarzy chodzę prywatnie do Salva Medica w Łodzi np.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: Leeloo »

ans,
jesteś na diecie bezglutenowej ?
od kiedy??

wiesz, że nie wolno przechodzić na dietę przed zakończeniem diagnostyki pod kątem celiakii i alergii na gluten, bo wyniki z krwi jak i biopsji jelita będą zafałszowane?
ans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 gru, 2014 21:38

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: ans »

nic nie wiem na ten temat czy wolno czy nie wolno ( wynika to tylko z tego że sama od dłuzszego czasu próbuje z obserwacji sowjego ciała jak reaguje na różne rzeczy wywnioskować co jest dla mnie lepsze bo jak narazie lekarze mi nie pomogli ... ) nie miałam jeszcze takich badań bo dopiero w styczniu jade do PL na początku zrobić testy alergiczne itd biopsji jelita nie miałam jeszcze i nie wiem czy starczy mi czasu na zrobienie tego badania

jakie są konsekwencje przejścia na dietę bez ustalenia ? i w jaki sposób jeśli mówisz ze mogą sfałszować wyniki ?

PS. Czy masz może info na temat tych badań prowadzonych w Olsztynie na Duhringa ? z wycinkiem ?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: pleomorfa »

Ans diagnostyka w trakcie diety nie ma sensu, bo żadne badania Ci nie wyjdą. Nie dostarczasz elementu, który robi krzywdę = w organizmie go nie ma, czyli reakcji na niego też nie ma = nie ma pozytywnych wyników badań, za to są ujemne.

Generalnie w trakcie diety bezglutenowej (prawidłowo prowadzonej) nie wyjdą przeciwciała celiacze, a testy alergiczne na zboża glutenowe i gluten przy diecie bezglutenowej też będą zafałszowane. Dlatego badania na diecie są bezsensu (jeśli chodzi o wstępną diagnostykę, bo gdy ktoś ma celiakię i przed dietą miał przeciwciała, to w trakcie diety bada się je, aby sprawdzić czy dieta jest dobrze prowadzona).

Jeżeli jesteś na diecie to okres prowokacji glutenem przed badaniami musi trwać minimum 2 miesiące (optymalnie 3).
A 2 tygodnie, do początku stycznia, to zdecydowanie za krótki okres.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 gru, 2014 21:38

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: ans »

pomijajać to że sie czuje o wiele lepiej itd ?
to co powinnam zrobić w takim razie ?
badania styczeń dokładnie za miesiąc mam na pewno badnia krwi aby sprawdzić tsh itd i chciałam zrobić alergiczne ....
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: pleomorfa »

Jeżeli chcesz się zdiagnozować to trzeba wrócić do normalnej diety. Mimo wszystko przemęczyć się te 2-3 miesiące i dowiedzieć się, co Ci dolega.
Jak długo jesteś na diecie? Bo obawiam się, że miesiąc to za krótko, żeby być pewnym prawdziwości wyników testów alergicznych.

Ja bym wróciła do normalnej diety i po 2-3 miesiącach zaczęła robić badania. Takie jest moje zdanie.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 gru, 2014 21:38

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: ans »

powracając do tematu bo własnie jestem po badaniach 320 ... tyle wiem od mamy bo nie mieszkam w PL a badania robilam tam i odebrała je dopiero teraz i mam duzo ponad normę wiec celiakia itd z tym że diety nie przerywałam i trzymałam więc nie wiem ... czy powinnam ja przerwać i zrobić jeszcze raz ? nie widzi mi się to bo jak ma mnie wysypać po szyje i palce to nie jestem fanem ....
asiafol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 26 cze, 2014 12:11

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: asiafol »

WITAM MA DZIECKO OD PÓŁ ROKU WŁASNIE STWIERDZILI HOROBĘ DUHRINGA . BYŁA W SZPITALU POBIERALI JEJ WYCINEK Z POŚLADKA DO BADANIA NW KIERUNKU CELIAKI, A TERAZ SKIEROWLI MNIE NA BADANIE GENETYCZNE , GDZIE TEZ WYKRYWAJA CZY MASZ GENY KTORE ODPOWIADAJA ZA TE WŁASNIE CHOROBY . WKOŃCU MAMY DIAGNOZE WIEMY CO ROBIĆ A 6 LAT DZIECKO CAŁE ZDRAPANE PO NOCY POŚCIEL WE KRWI .WALCZ RÓB BADANIA MOJA CÓRKA TERAZ TYLKO PYTA A MAMO MOGĘ TO ZJEŚĆ ??? TAKŻE POWODZENIA
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: pleomorfa »

320 to wynik jakiego przeciwciała w jakiej klasie?

Byłaś na diecie w trakcie robienia badań czy na prowokacji ?
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 gru, 2014 21:38

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: ans »

na diecie ....
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Hashimoto, egzema, choroba Duhringa ...

Post autor: Anula80 »

Znalazłam artykuł w necie, może się komuś przyda:
http://www.kobieta.pl/zdrowie/medycyna/ ... hashimoto/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ