Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piksel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 paź, 2014 19:51

Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: piksel »

Bardzo ciekawi mnie jakie były wasze odczucia w stosunku do jelit, kiedy byliście np miesiąc na diecie.
Moje jelita często wydają dziwne dźwięki. Nie jest to już uporczywe przelewanie się, ale jednak nie jest to nic przyjemnego, więc chętnie się dowiem jak było z tym u Was.
Be healthy!
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: gnieka »

U mnie rewelacja!po miesiącu to już spora różnica była.fakt faktem,że coś tam jeszcze się działo,czasem pojawiały się wzdęcia.Odstawiłam cały nabiał,wszystko co tłuste,smażone i ciężkostrawne,wzdymające i jestem "lekka" jak piórko :)
Nie czuję swoich jelit,są na swoim miejscu i siedzą cichutko a przelewanie,burczenie czy wzdęcia są mi obce-nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa z tego powodu:)gdyby nie żołądek byłoby super.Na diecie jestem 15 miesięcy.
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: justek625 »

'Halas' w jelitach zmniejszyl sie zauwazalnie, wreszcie mozna polezec w 'ciszy' wieczorem :) czasami dalej czuje 'ruchy', ale na pewno jest lepiej jak bylo.
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: Demeter24 »

po 3 miesiącach przejścia na dietę dały spokój i przestały do mnie gadać ale są nieraz takie dni mimo wszystko, że czuje wyraźny ból i słychać je w pokoju obok.
Wcześniej miałam tak każdego dnia to teraz raz na dwa tygodnie się wytrzyma :)
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Airam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt 11 lis, 2014 14:45

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: Airam »

Moje uspokoiły się dopiero jak zrobiłam badania genetyczne na nietolerancję laktozy i okazało się że również uczestniczy w moim życiu.... no i jak odstawiłam nabiał jest w miarę ok , ale trochę to trwało niestety..
nmakowiel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 19 mar, 2015 11:04

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: nmakowiel1 »

U mnie na początku nie było najlepiej. Miałam problemy z zaparciami i wypróżnieniem się. Na szczeście po 1-2 tyg było już tylko lepiej :)
avatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 18 mar, 2015 13:51

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: avatek »

Na pewno na początku jelita musza sie przyzwyczaic. Mysle ze kolo miesiaca trzeba im dac czasu.
hooki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 16 kwie, 2015 19:05

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: hooki »

a czy po przejściu na dietę stolce wracają do normy? czy dalej np. małe wstążeczki?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8152
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zachowanie jelit po przejściu na dietę

Post autor: Leeloo »

powinny się unormować. pomogą w tym również synbiotyki, woda i błonnik. pod warunkiem, że powodem wszelkich problemów z wypróżnienie była celiakia, nie inne choroby u. pokarmowego, guzy itd.
ODPOWIEDZ