atak bólu

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

atak bólu

Post autor: Demeter24 »

Jestem na 99% pewna, że nie zjadłam i nie wypiłam nic co by mogło mi zaszkodzić.
Rano po przebudzeniu gdy szłam do toalety złapał mnie niesamowity atak bólu brzucha. Ból był tak silny, że upadłam na podłogę i nie mogłam się ruszyć jakieś 30 minut.Przez chwile myślałam, że umieram. Następnie gdy ból zmniejszył się na tyle, że mogłam iść to zwymiotowałam. Do tej pory czuje się bardzo słaba, robi mi się ciemno przed oczami i zalewa mnie co jakiś czas pot.
Nie wiem gdzie mam szukać przyczyny? i w sumie nie wiem czy to ma związek z celiakią?
Przeanalizowałam wszystko co jadłam i piłam i raczej wszystko było bezpieczne.
Czy miewa ktoś takie nieuzasadnione ataki bólu? i co z nimi robi?
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: atak bólu

Post autor: pleomorfa »

Chorujesz tylko na celiakię?
Zdarzało Ci się tak wcześniej?
Kiedy miałaś ostatni raz usg jamy brzusznej ?

W którym miejscu czułaś ból? Promieniował czy był skoncentrowany?
Po zwymiotowaniu ból przeszedł?

A możesz napisać co jadłaś i piłaś przez ostatnie 2 dni najlepiej z podaniem firm?

A co z nimi zrobić... jeśli przez jakiś czas (30 minut to spory czas) nie jesteś w stanie podnieść się z podłogi to jechać do szpitala. A skoro już przeszło to iść do lekarza, powiedzieć o sytuacji i zrobić badania.
Ostatnio zmieniony ndz 28 gru, 2014 17:40 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: atak bólu

Post autor: Leeloo »

Zatrucia zdarzają się wszystkim.

Co zwymiotowałaś? Co dokładnie jadłaś i piłaś przez ostatnie 3 dni?
Tylko Ty tak zachorowałaś?
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: atak bólu

Post autor: Demeter24 »

Tak tylko ja zachorowałam a zwymiotowałam samą wodą.
Usg jamy brzusznej nie miałam nigdy.
Czy choruję tylko na celiakię to nie wiem, bo o chorobie wiem od listopada i dopiero jestem w trakcie badan.
Wczesniej jakies 2-3 lata temu mialam takie mini bóle brzucha przypominające bolesną miesiączke. Powtarzały się co jakieś 3 miesiące. Lekarz nie chciał dac skierowania na usg.

w piątek jadłam : dwie kromki chleba bezglutebowego z ogórkiem i pomidorem, następnie pomidorówkę ugotowaną przeze mnie na warzywach z działki, koncetracie bg.oraz śmietaną z piątnicy, ziemniaki z cebulą, banan, 2 pomarancze, 2 jabła, cubitan, kawe jacobs z mlekiem sojowym Polsoya.
Sobota: sałatka jarzynowa z musztardą Roleski, pomidorówka j.w. baton sans gluten, płatki( firmy nie napisze bo pudełko wyrzuciłam, ale kupione na dziel bg) z mlekiem sojowym, bułka bg z masłem rama i pomidorem, kawa j,w bana, jabłko.
Oprócz kawy i mleka sojowego piję samą wodę
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: atak bólu

Post autor: Demeter24 »

a ból jest skoncentrowany w lewej dolnej częsci brzucha i raczej nie promieniuje
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8137
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: atak bólu

Post autor: Leeloo »

Pomidor był ze skórka?

Poszłabym do lekarza tak czy siak. Tak nagłe wymioty to być może krótka jelitówka od wirusa (bardzo teraz popularna).
A rutynowe badania, w tym USG, wypada w końcu wykonać :)
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: atak bólu

Post autor: Demeter24 »

Tak, pomidor był za skórką ale w sumie zawsze jadam ze skórką i raczej dobrze go pogryzłam :)))
Jutro mam badanie tarczy a następnie wizytę u rodzinnego to mu się poskarżę ale tak jak już pisałam w innym wątku, strasznie mnie nie lubi i oskarża o symulowanie
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: atak bólu

Post autor: pleomorfa »

To go zmień, bo to znaczy, że nie jest zainteresowany pomocą.

Wystarczy, że skórka siądzie i gryzienie nie pomoże. Takie upierdliwe.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: atak bólu

Post autor: Demeter24 »

Mama myślała, ze to atak wyrostka ale to nie ta strona.
No to w takim razie chyba się już pożegnam z pomidorami.
Dziękuję za pomoc
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: atak bólu

Post autor: justek625 »

Miałam to sami jakby mi ktoś noż wsadził, ciężko mi było powietrze złapać. Jak wstałam to mało nie zemdlalam, a później wymioty sama woda, bo to nad ranem było. Raz na pewno antybiotyki były przyczyna(może wzięłam na pusty żołądek), parę razy mi się to zdarzalo. Jeszcze nie wiedziałam, ze mam celiakię i po tym koszmarnym bólu pomyślał, o rany chyba mam raka :O, bo to jest nie możliwe taki bol. Rezonans wyszedł mi ok, a na diecie narazie się uspokoiło :), wiec glowa do góry. Warto jednak to sprawdzić.
pozdrawiam :D
milenam86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 16 lip, 2014 16:06

Re: atak bólu

Post autor: milenam86 »

Witam. Mam zdiagnozowaną celiakie. W niedziele zjadłam na mieście w McDonald's sałatkę z kurczakiem grilowanym-wpisanym że bg. Niestety już wieczorem złapał silny ból brzucha,że wstać nie mogłam. Wczoraj i dziś na zwolnieniu lekarskim bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, boli w dalszym ciągu brzuch, palenie w żołądku, nieustanne kucie i osłabienie . Kiedyś też tak miałam i tylko ze po takim bólu trafiłam 2razy do szpitala. A po tym wykryto celiakie, hashimoto i stany zapalne dwunastnicy. Ktoś ma też takie bóle?
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: atak bólu

Post autor: Demeter24 »

Po konsultacji u lekarza stwierdził, że to są objawy zatrucia glutenem, że gdzieś musiałam się przedostać do jedzenia, ok, od tamtej pory miałam jeszcze ze 3 takie "ataki" lecz przy ostatnim w ten weekend do tych objawów doszły jeszcze niesamowite drgawki, dosłownie rzucało mną po całym łóżku jak by ktoś mnie prądem poraził, więc z tej okazji moje kolejne pytanie do was
Czy też tak macie i czy takie drgawki to normalny objaw zatrucia glutenem?
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: atak bólu

Post autor: alva_alva »

Demeter24 pisze:Po konsultacji u lekarza stwierdził, że to są objawy zatrucia glutenem, że gdzieś musiałam się przedostać do jedzenia, ok, od tamtej pory miałam jeszcze ze 3 takie "ataki" lecz przy ostatnim w ten weekend do tych objawów doszły jeszcze niesamowite drgawki, dosłownie rzucało mną po całym łóżku jak by ktoś mnie prądem poraził, więc z tej okazji moje kolejne pytanie do was
Czy też tak macie i czy takie drgawki to normalny objaw zatrucia glutenem?
Nie , nie mamy tak i to raczej nie jest od zatrucia glutenem. Radzę zrobić USG prywatnie. 6 godzin przed badaniem nic nie jeść, wypić dwie szklanki wody godzinę przed badaniem. Myślę, że to mogą być jakieś skurcze macicy, jakaś torbiel na jajniku na przykład albo np. skręcenie szypuły jajnika. Trudno cokolwiek pisać jak nie ma zrobionego tak podstawowego badania jak USG.
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: atak bólu

Post autor: justek625 »

cos za czesto te ataki cie lapia, lepiej to sprawdz
pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ