Przeciwciała po pół roku- czy dieta działa?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przeciwciała po pół roku- czy dieta działa?

Post autor: Leeloo »

heroiczna wręcz walka o to, żeby nie chudnąć
dobre :boks:

qrzysztof, a jak wyniki krwi? tarczyca, nadnercza, cukry? badanie ogólne kału na stopień strawienia kiedyś miałeś?
oprócz celiakii są inne choroby jelit powodujące utratę masy ciała.
ale również powód może być poza jelitami, dlatego pytam o inne wyniki.

P.S Marsh I wg mojego gastrologa przy oczywiście dodatkowo innych wskaźnikach kwalifikuje do celiakii.
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Przeciwciała po pół roku- czy dieta działa?

Post autor: justek625 »

Qrzysztofie ile masz lat? W tv kiedyś słyszałam, że po 35 roku życia przemiana materii spowalnia, mi zostało już tylko 5 lat ;-).
pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przeciwciała po pół roku- czy dieta działa?

Post autor: Leeloo »

W tv kiedyś słyszałam, że po 35 roku życia przemiana materii spowalnia
hmm..w TV można powiedzieć wszystko ;)
przemiana materii to o wiele bardziej skomplikowana sprawa, chyba jedna z najbardziej trudnych do określenia, włożenia w jakieś liczby, widełki. ale prawda jest, że zwalnia z wiekiem..ale już po okresie dzieciństwa i dojrzewania. wydajność spada o kilka % (2-3) mniej więcej po 2 dekadzie życia (czyli po 20-tce). i spada tak co 10lat. do tego dochodzi też wpływ wszelkich chorób fizycznych i psychicznych, leków, diety oraz wysiłku fizycznego (im więcej mięśni, tym szybszy metabolizm).
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Przeciwciała po pół roku- czy dieta działa?

Post autor: qrzysztof »

Leeloo pisze:a jak wyniki krwi? tarczyca, nadnercza, cukry? badanie ogólne kału na stopień strawienia kiedyś miałeś?
Robiłem wszystkie te badania, z wyjątkiem nadnerczy, tu tylko potas miałem. Wszystko w normie. W ogóle miałem bardzo szeroką diagnostykę i tylko Alat i Aspat miałem podniesione (i jakieś tam przeciwciała przeciwjądrowe ANA, podobno niediagnostyczne) ale też nie jakoś drastycznie. Góra 2x norma. Teraz, po pół roku diety, pierwszy raz od 2 lat wyszły w normie. Także parametry poprawiają mi się bardzo szybko. Gorzej z subiektywnymi odczuciami.
Leeloo pisze: P.S Marsh I wg mojego gastrologa przy oczywiście dodatkowo innych wskaźnikach kwalifikuje do celiakii.
No właśnie, to jest ten obszar, który ja nazywam "diagnozą rozmytą". Jeden lekarz powie tak, a drugi zupełnie inaczej.
justek625 pisze:Mogłeś się spytać czy sama obecność przeciwciał, powoduje jakieś dolegliwości
Mam zamiar poruszyć ten temat na następnej wizycie.
justek625 pisze:Qrzysztofie ile masz lat? W tv kiedyś słyszałam, że po 35 roku życia przemiana materii spowalnia
To właśnie mi chyba spowolniła ;)
ODPOWIEDZ