Zaczynamy prowokację

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

No to fajnie,że córci lepiej, a alergia chyba wam minęłą. My na diecie , prowokacji raczej nie będzie ( Ola jest specyficzna, przeciwciał nie ma a budowa jelita była naciekowa i nieprawidłowa). Ola zaczęłą chodzić do szkoły ( klasy życia) tam przynajmniej 1 raz w tyg wpadki już to nieźle odchorowała ( najpierw zaparcie 2 dni, potem biegunka -śluzowata-z krwią) do tego wyszły hemoroidy....koszmar! dziecko właśnie mi zaczyna płakać , beatko odezwę się do ciebie na priv wieczorkiem.
asia
Malgosia

Post autor: Malgosia »

Dzień dobry!
Byłam na diecie bezglutenowej przez kilka lat (od 6 roku zycia. teraz mam 23), później na podstawie prowokacji zdecydowano, że mogę już normalnie jeść. Od tamtej pory nie mam żadnych objawów, zreszta wcześniej miałam malo i tylko skórne. Mimo wszystko zastanawiam się nad na zrobieniem sobie jakiś badań. ALe skoro nie mam objawów od tylu lat, czy to ma sens?

jakie badania powinnam ew. zrobić? Ile mniej więcej kosztują, gdzie w Warszawie
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Oj ma ma....czesto lekarze niezbyt douczeni decyduja sie bez badan i kontroli na puszczenie pacjenta w normalne zywienie, a objawy wcale nie musza byc spektaklularne, ja bym zrobila na Twoim miejscu podstawowe markery z krwi, jesli one beda O.K. to juz bym sprawe zostawila, a gdyby w przyszlosci pojawily sie jakies problemy zdrowotne to tez na 1szym miejscu stawialabym na sprawdzanie w kierunku celiakii; koszt nie jest wielki a zawsze spokojna glowa, ze nie zostawilo sie sprawy samej sobie.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

dokładnie skontrolowałabym stan organizmu - czasem przez długie lata organizm nie sygnalizuje ze coś jest nie tak.
Malgosia

Post autor: Malgosia »

dzięku serdeczne za odpowiedź!!

w ogóle to muszę pojechać do Instytutu Matki I Dziezka, gdzie bylam przez wiele lat leczona i poprosić o moją kartę...

nie mialam nigdy robionej biopsji (a chyba nie ma innej metody na ocenę stanu kosmków), a więc wnioskuję, że IgA i IgG musiały być w porządku... czyli, chyba miałam alergię na gluten (bo IgE zawsze mialam nie w porządku i masę różnyc alergii od płyłków, przez sierśc psa etc). Nie sądzę, żeby lekarze cokolwiek zaniedbali, bo chodziłam tam na wizyty i badania raz na miesiąc (do immunologa, endokrynologa i alergologa) ... W każdym razie nigdy nie padła diagnoza celiaklia, a z tego, co mówi mi mama bylam baadana ze wszytskich stron (ponoc tez genetyczne badania) ale nigdy nic nie wiadomo... :(

słuchajcie, a jakbym poszła np. na WIlczą zorbic sobie badania, to o co powinnam poprosić?
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Małgosiu,kiedy byłaś dzieckiem nie dysponowano taką diagnostyką jak obecnie.
Powinnaś wykluczyć celiakię.Badania najlepiej jak wykonać w wiarygodnym labortorium.
Przeczytaj fragment materiałów Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii ,Hepatologii i Żywienia Dzieci
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

http://www.forum.celiakia.pl/viewtopic.php?t=824


:D Wczoraj Kaja miała pobraną krew na badania IgAEma,IgGEma i Ttg.Teraz tylko oczekiwanie na wyniki.Dość długie bo ok.2-3 mies.Jestem przekonana ,iż choroba będzie wykluczona.Taka matczyna intuicja.


Jolu,a co u Was słychać :?:
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Beata Bylina trzymam kciuki :)
ja jestem tym rzadkim przypadkiem (juz pisałam kiedyś) że moje testy IgAEma,IgGEma wychodzą ok - wada przez, którą prawie się żegnałam z normalnym zyciem u mnie jedynym wiarygodnym bardaniem jest niestety bjopsja ... :|
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Beato śpieszę ci donieść że jest bardzo dobrze az nie chcę zapeszać.Syn jest na razie po pierwszych badaniach i wszystko jest OK. :D Bylismy u lekarza dwa dni temu i jak dalej będzie dobrze sie czuł to za pół roku znów badania a gdyby cos gorzej to oczywiscie mamy zgłosic sie natychmiast. Najbardziej podoba mi sie ze nie muszę na okrągło śledzić spisu treści na opakowaniu i zastanawiac sie co producent miał na myśli.Trzymam kciuki za twoją córcię.Daj znać.
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Wyniki są :!: Markery celiakii ujemne :!:
Dieta bezglutenowa definitywnie jest przeszłością.

Będę Was tutaj odwiedzać.Żadnego pożegnania nie ma :D
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Cieszę się razem z Tobą!!! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Hmmm... Nie rozumiem tego. Wszyscy moi dotychczasowi lekarze mówili mi, że celaikia jest do końca życia i nie powinno się w ogóel robić prowokacji bo to nie ma sensu. No a tu czytam, że prowokacja była i wszystko jest ok. No więc o co chodzi?
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Moniko częśc z dzieci ma okresową nietolerancje glutenu - Beata gratuluję :)
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

Bardzo, ale to bardzo sie cieszę Beatko że możesz o diecie bezglutenowej nareszcie zapomnieć :!: :| :D :=D>: :=D>:
Niech żyje normalne jedzenie :!:
Gorąco pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

O,tak,wreszcie normalnie jemy!![prawie normalnie-zawsze z Kreonem].

Moja córka nigdy nie miała stwierdzonej celiakii,niby miała alergię na gluten [niczego nie jestem już pewna].

Niestety nie jest zdrowa.Pod względem gastro jednakże duża poprawa [rośnie i tyje :D :D :D ].
A to przeciez najważniejsze.

[ Dodano: Nie 29 Paź, 2006 18:35 ]
Moja córka ma definitywnie wykluczoną celiakię .Konieczna była biopsja mimo ujemych markerów i dobrego samopoczucia bez stosowania diety .
W sobotę dzwoniłam do kliniki w sprawie wyniku -jest ok.

Gluten już je od półtora roku :D ,a Kreon jest o wiele tańszy niż przed rokiem .
ODPOWIEDZ