Witamina D

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

AgnieszkaG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 20 cze, 2015 19:59

Re: Witamina D

Post autor: AgnieszkaG »

Moze jakiś preparat z witminą D dla dzieci? wszystko co dla dzieci to jest chyba lepsze, tak mi się wydaje ;)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Witamina D

Post autor: uniaczek »

Mam przyjechać na wizytę z synem do dietetyka z całą serią badań......Między innymi ta nieszczęsna witD3 (25OH) za którą już kiedyś boleśnie zapłaciłam w laboratorium.
Wyobraźcie sobie zadzwoniłam do różnych laboratoriów i oto dwie różne ceny tego badania : 139 zł i 45 zł. Jestem w szoku ,że można mieć tak różne stawki. :/ Laboratorium przyszpitalne ma niższą cenę
P.S. Ferrytyna też tańsza , bo 27 zł zamiast 47 zł
dzielę się z Wami, abyście też byli dociekliwi :561:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Witamina D

Post autor: Anula80 »

Wiem, o czym mówisz, bo kiedyś robiłam pakiet tarczycowy i ceny zaczynały się od 90zł w laboratorium UCK (faktycznie było najtaniej), 145zł w Brussie, a w Przychodni Wałowa wydaje mi się, że 167zł. Dalej już nie szukałam. Może i drożej by się trafiło :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Witamina D

Post autor: basiag »

Ja robilam badanie w laboratorium DIAGNOSTYKA i za to badanie wit. D placilam 84 zl, z tego co sie orientuje te laboratoria sa w calej Polsce mozna poszukac w swojej okolicy, ja mam zalozona karte klienta i 5% rabatu na badania ,zawsze to cos ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Witamina D

Post autor: uniaczek »

Basiag własnie DIAGNOSTYKA laboratoria medyczne, które i nam daje zniżkę lojalnosciową zaspiewało 139 zł za poziom wit.D3 (25OH). zawsze korzystalismy z ich badan......Ale teraz postanowiłam rozejrzeć się w cennikach innych <:>>
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Witamina D

Post autor: basiag »

uniaczek pisze:Basiag własnie DIAGNOSTYKA laboratoria medyczne, które i nam daje zniżkę lojalnosciową zaspiewało 139 zł za poziom wit.D3 (25OH). zawsze korzystalismy z ich badan......Ale teraz postanowiłam rozejrzeć się w cennikach innych <:>>
Cena niezbyt przyjemna :/ ,widocznie kazde laboratorium DIAGNOSTYKI ma swoje ceny
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Witamina D

Post autor: michal_mg »

podobno poziom wit D można zrobić już od 50 pln - wie ktoś gdzie można zrobić za taką cene?
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Witamina D

Post autor: basiag »

Pani doktor laryngolog do ktorej chodze polecila mi witamine D3 naturalna z firmy FinClub + do tego witamine K2, ze to razem trzeba, zazywal Ktoś tak????
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Witamina D

Post autor: Leeloo »

Tak trzeba, a dokładnie wit. K2 MK7.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Witamina D

Post autor: michal_mg »

no, udało mi się zrobić poziom wit D3 i jest ok - ale suplementuję od miesiąca.

Obrazek
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Witamina D

Post autor: Leeloo »

Gratuluję wyniku. W jakiej formie i dawce suplementujesz?
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Witamina D

Post autor: michal_mg »

Molekin - 1 tabletka dziennie.
1 tabletka ma 4000 j.w.

to jest dobra wiadomość. II część to, że mam dość zaawansowane początki osteoporozy... :)
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

"stare" źródło wit D

Post autor: michal_mg »

Wczoraj na allegro zakupiłem sprzęt do wytwarzania witaminy D.
Sprzęt starej generacji, PRLowski przeżytek - ALE jednak bardzo przydatny teraz. Podobne sprzęty teraz dyskredytuje się wmawiając, że są rakotwórcze...
Źródłem witaminy D jest przecież nie słońce, a promieniowanie UVB. Gdzie są salony, które sprzedają UVB to wystarczy rozejrzeć się po ulicach miasta. Ja kupiłem przenośne urządzenie w postaci lampy kwarcowej. Identyczną mają moi rodzice z dwoma parami okularów ochronnych, bo ta z allegro jest "goła" bez niczego.
Pamiętać należy jedynie o "niesmażeniu" się do brązowego, bo pigment pojawiający się z opalaniem jest barierą - to mechanizm ochronny. Czyli nie dłużej jak 1-3 minuty. Ponieważ wit D pozostaje na skórze i musimy dać jej czas na wchłanianie to najlepiej zrobić to po wieczornej kąpieli. Wtedy cała noc jest na wchłanianie. Zakup jednorazowy, a korzystanie dość długie....
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Witamina D

Post autor: basiag »

Zrobilam ponowne badanie witaminy D wynik 58,6 i czuje sie o niebo lepiej :)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Witamina D

Post autor: Leeloo »

piękny wynik!!

mój to śliczne 4 :P
ODPOWIEDZ