Diagnoza i leczenie nietolerancji na gluten w Warszawie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rtsoltysiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 09 cze, 2020 11:33

Diagnoza i leczenie nietolerancji na gluten w Warszawie

Post autor: rtsoltysiak »

Dzień dobry,
od kilku lat mam zdiagnozowaną nietolerancję na gluten i jakiś czas nie stosowałem diety. Obecnie mam zaleczone objawy skórne, ale ostatnio, mimo stosowanej diety, pojawiły się nowe swędzące zmiany skórne na skórze głowy, klatce piersiowej i mniej liczne na innych częściach ciała.
Potrzebuję właściwej diagnozy i leczenia. Mieszkam w Warszawie i poszukuję tu sprawdzonego specjalisty. Pomożecie :?:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Diagnoza i leczenie nietolerancji na gluten w Warszawie

Post autor: Leeloo »

kto i jak zdiagnozował tę nietolerancję?
rtsoltysiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 09 cze, 2020 11:33

Re: Diagnoza i leczenie nietolerancji na gluten w Warszawie

Post autor: rtsoltysiak »

Tuż po trzydziestce pojawiły mi się na kolanach i łokciach swędzące wypryski. Wówczas udałem się do dermatologa, który od razu postawił diagnozę. Dla pewności wysłał mnie na badania krwi na przeciwciała, które na to wskazały. Choruję już kilka lat - niestety nie zawsze stosowałem dietę. Obecnie jestem na diecie ponad dwa miesiące i widzę poprawę.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Diagnoza i leczenie nietolerancji na gluten w Warszawie

Post autor: Leeloo »

jeśli masz potwierdzenie w przeciwciałach (mówisz o przeciwciałach na celiakię?) i papier od dermatologa (jak nazwał chorobę? celiakia? ch. Duhringa?), dieta działa, to nie do końca rozumiem czego szukasz?
Telemetr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 gru, 2019 09:06

Re: Diagnoza i leczenie nietolerancji na gluten w Warszawie

Post autor: Telemetr »

Zapisz się telefonicznie do pani dr Woźniak w przychodni przyszpitalnej dermatologicznej na ul. Koszykowej w Warszawie. Tylko tam są dwie recepcje i trzeba na tą drugą dzwonić, a nie na główną. Zapiszesz się i zrobią Ci biopsję. Tylko tak można to potwierdzić albo znaleźć inne przypadłości. Jeśli to Duhring, to jest na to lek, dzięki któremu zmiany skórne znikają i można w nocy spać i nic nie swędzi.
ODPOWIEDZ