Arytmia a Celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 lip, 2020 20:47

Arytmia a Celiakia

Post autor: Asienka »

Witam ! Jestem tutaj nowa , nie znalazłam wątków o arytmii a chciałabym się dowiedzieć czy tez ktoś tak ma jak, ja właśnie :| Jestem na diecie bezglutenowej od 5 lat , po 2 latach od odstawienia glutenu pojawiły się arytmie serca .Mieszkam w UK tutejsza opieka jest okropna także do wszystkiego doszłam sama, zaczęłam czytać i czytać i wyczytałam ze zaczyna mi brakować suplementów , zaczęłam brać magnez i faktycznie poczułam się w końcu silniejsza i arytmie na jakiś czas ustąpiły .
Teraz wiem ze muszę suplementować potas,magnez , vit b itd , staram się dobrze i zdrowo odżywiać i cały czas mniemam niedobory i moje pytanie czy ktoś również tak ma , iż po mimo zdrowej żywności i diety ciagle muszę brać suplementy bo arytmie się powtarzają :(
Miałam robione 2 razy echo serca, badana tarczyce , zakładany holter gdzie tutejszy lekarz stwierdził ze mam się nie przejmowac bo to nic groźnego, u lakarza kiedy mówię i tłumacze ze odkąd przeszłam na dietę to zaczęły się arytmie ze po prostu zaczyna mi brakować witamin to patrzą na mnie jak na głupia i każą brać zestawy witamin .
To nie jest łatwe regulować sobie niedobory i czasem czuje się bezradna z tymi lekarzami .
Dziękuje i pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Arytmia a Celiakia

Post autor: Leeloo »

Ale czy te niedobory zostały faktycznie potwierdzone badaniami?
Jaki jest obraz jelita na diecie bezglutenowej?

Arytmia jest dosyć powszechna, pytanie jak silna, czy to na pewno arytmia i czy uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
Asienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 lip, 2020 20:47

Re: Arytmia a Celiakia

Post autor: Asienka »

Niestety ale tutaj nie mogę się doprosić wielu badań także nie wiem w jakim stanie jest moje jelito, jedynie doprosze się badań kontrolnych krwi i to na tyle.
Właśnie bardzo mnie zastanawia, ze będąc w Polsce robiłam badania specjalnie na magnez i potas u wyszły ok, także nie wiem czy czasem w danym momencie spadają mi te moje pierwiastki i nie idzie uchwycić tego podczas badania krwi czy o co chodzi ja naprawdę głupieje z tym bo serce miałam dwa razy badane i wszystko jest dobrze a arytmie czyli takie tąpnięcie serca pojawiły się po 2 latach od przejścia na dietę, wiec nie wiem czy celiakia sama w sobie ma taki wpływ czy po prostu już naprawdę nie wiem co może być przyczyna :(
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Arytmia a Celiakia

Post autor: Leeloo »

2 lata to długi czas, nie wiązałabym tego z celiakią, chyba że jelito zamiast się regenerować, jest w jeszcze gorszym stanie niż przed przejściem na dietę i faktcyznie gubi mikroelementy -> a to może wywoływać zaburzony rytm. Bez badań można gdybać całe życie, zwłaszcza kiedy był brak odchyleń w tych, które już wykonano.
Asienka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 lip, 2020 20:47

Re: Arytmia a Celiakia

Post autor: Asienka »

Tak zgadzam się trzeba wziąsc się za wszystkie badania :)nie wiem czy tutaj u mnie w tej sytuacji teraz czegoś dokonam ale napewno przy najbliższej wizycie w Polsce :)
Dziękuje za odpowiedzi !
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Arytmia a Celiakia

Post autor: Leeloo »

Powodzenia! :)
Telemetr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 gru, 2019 09:06

Re: Arytmia a Celiakia

Post autor: Telemetr »

Witaj. Ja miałem arytmię przez pół roku aż coś mnie tknęło, żeby przestać jeść... marchew, tak marchew. Prawdopodobnie tak samo, jak rolniki leją rundapem, pestycydami i innymi chemikaliami, tak samo w tym przypadku coś musi być mocno przekroczone. Kiedy odstawiłem zupełnie marchew, a jadłem jakieś 2 marchwie na wieczór, razem z dodatkami, to objawy zaczęły znikać, aż zupełnie zniknęły. Teraz mogę spać na lewym boku. Poprzednio nie mogłem. Polecam spróbować, a jeśli marchew, to tylko własną z ogródka bez chemikaliów :)
ODPOWIEDZ