Pomoc w interpretacji wyników

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sofia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 02 sie, 2020 21:23

Pomoc w interpretacji wyników

Post autor: sofia »

Hej, proszę o pomoc w interpretacji wyniku badan.
Antygen tTG IgA: 30. DGP IgG: 14. Z laboratorium skala powyżej 10 silnie pozytywny wynik. IgA całkowite: 2,2. Do 0,80 w normie. Pozostałe wyniki w normie lub słabo pozytywne. Wyniki są zawyżone ale widziałam, że często są dużo bardziej zawyżone dlatego mój wynik wydał mi się niejednoznaczny. Czy Waszym zdaniem jest wystarczający dla stwierdzenia celiakii czy nietolerancji glutenu?

Chciałabym jeszcze dodać coś o moich objawach, które nie są ostre, co utrudnia mi rozpoznanie. Są uciążliwe, powodują dyskomfort i są zauważalne ale nie doprowadziły mnie nigdy do lekarza, bo mijają. Zwróciły jednak moją uwagę ogólnie na dietę. Zaczęłam poszukiwanie przyczyn tych stanów. Całe życie miałam bóle brzucha, głowy, zaokrąglony brzuszek i utrudnione trawienie ale wszystko do przeżycia. Po 30tsce się to wszystko nasiliło. Ale pomyślałam, że to z wiekiem i kiepska dieta. Więc poprawiłam dietę i przyglądam się reakcji na to co jem. Dzisiaj kasza pęczak, kurczak i warzywa. Po paru godzinach brzuch jak balon, gazy, ból głowy i ogólnie zniechęcenie. Zdrowy obiad więc wyguglowałam co jest z nim nie tak. I się okazało, że tą kaszę przy diecie bezglutenowej musiałabym odrzucić.
Czasami mi się wydaje, że sobie to wymyślam, bo te objawy są dla mnie uciążliwe ale nie są aż tak silne, żebym tego nie wytrzymała. Chciałabym, żeby wynik badań mi jasno określił mam to czy nie mam. Osobiście wydaje mi się, że bardziej mogę mieć nietolerancję niż celiakię.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w interpretacji wyników

Post autor: Leeloo »

Konieczna jest tu konsultacja tych wyników z gastrologiem, który zdecyduje o kolejnych krokach w diagnostyce.
ODPOWIEDZ