Jak przytyć?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skeepy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 28 lut, 2006 22:27

Jak przytyć?

Post autor: skeepy »

Mam gorącą prośbe, czy mógłby ktoś napisać sprawdzone sposoby na nabranie na wadze. Mam 19lat i mam niedużą niedowagę, aczkolwiek widoczną, bardzo chciałbym przytyć, ale jakoś mi się to nigdy nie udaje.
Prosze o pomoc i jakieś recepty. :wink:
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

nieduża niedowaga w wieku 19 lat, to przynajmniej nadzieja na niedużą nadwagę w wieku lat 45 :wink: , chyba wystarczy więcej luzu
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Chetnie oddam zbedne kilogramy :D ....a podobno ludzie z celiakia sa chudzi...ja tam bym sie nie martwila niedowaga, chyba, ze jest spowodowana anorexia.....a swoja droga moja siostra zawsze miala w ksiazeczce zdrowia wpisane duze niedobory masy ciala (z wykrzyknikami) i od kiedy wyszla za maz walczy juz blisko 20 lat z nadwaga...
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja też oddam chętnie parę kilo w dobre ręce :wink: W niedobre zresztą też :wink: Nie, żebym miała tego dużo, no może ze 4-5 kilo, ale to wystarczy żebym się przestała mieścić w spodnie, co je sobie kupiłam jeszcze zeszłej jesieni. Ech, zima...
Pocieszam autorkę wątku: mam celiakię od dziecka, i większość życia miałam niedowagę. Niedużą, bo zazwyczaj ważyłam jakieś 53 kg przy 168 wzrostu. Lekarki na kontrolach marudziły, a ja mogłam radośnie pochłaniać kontenery jedzenia i nic po mnie widać nie było, czego mi zresztą koleżanki zazdrościły. Efekt: w wieku lat dwudziestu kilku organizm naraz odkrył świetną opcję - wow, mogę odkładać tłuszcz! A ja i dieta odchudzająca jakakolwiek to po prostu nie działa, za bardzo lubię jeść :wink: , zresztą powtarzam sobie że dieta bezglutenowa i bezmleczna to już naprawdę dosyć, więcej się ograniczać nie chcę. Znaczy polecam pokochać swoją niedowagę i cieszyć się nią, póki możesz!
A, na przytycie świetnie robi wyjazd do kraju, gdzie są kompletnie inne zwyczaje żywieniowe. Po roku za odległą granicą wróciłam z 6 kg nadwagi, i była to pierwsza nadwaga w moim życiu :D Ja chcę z powrotem moją niedowagę!
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

To jeszcze raz Asiar. Swoją odpowiedż napisałam właśnie z punktu widzenia powiedzmy "mocno zaawansowanej" trzydziestolatki. Podobnie jak Kfiatek mogłam kiedyś nie tylko jeść, wcinać, ale nawet obżerać się, a parę lat po trzydziestce... zapomnij (i też mam problemy z portkami). I jeszcze dużo lżej i wygodniej mi było właśnie z niedowagą
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Potwierdzam, tez ,kiedys moglam bezkarnie sie objadac i nawet gdyby menu skaldalo sie z samych slodyczy mnie to nie ruszalo....ech gdzie te czasy, teraz (po 30ce wlasnie) z niepokojem spogladam na wage kazdego dnia i roku....wiec jesli niedowaga nie jest chorobliwa to ja bym sie tam cieszyla, kiedys sie ta laba skonczy, a poki co nie mamy mody na rubensowskie ksztalty...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dziewczyny, chyba nie zwróciłyście uwagi na to, że autorem postu jest facet, oni chyba troszkę inaczej podchodzą do tematu :wink:
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No właśnie... Jeśli niedowaga spowodowana jest chorobą (tzn. celiakią), to wystarczy samo przejście na dietę i spokojne czekanie na regenerację organizmu. Jak poprawi się wchłanianie w jelitach, to i waga wkrótce też. Ja w czerwcu, kiedy wychodziłam ze szpitala ważyłam 48 kg (przy 175 cm wzrostu). Kilka miesięcy wystarczyło, aby organizm nie tylko sie zregenerował, ale nadrobił straty z nawiązką... :lol: Od Nowego Roku przytyłam 6 kg, ale to na pewno nie koniec. Na początku mnie to cieszyło, ale teraz no to już chyba wystarczy, a waga nie chce się zatrzymać. Jak tak dalej pójdzie, to w tym tempie do wiosny nie tylko nie zmieszczę się w stare dżinsy, ale nawet w drzwi. :lol:
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Post autora! wątku przecztałam bardzo dokładnie.Ale wydaje mi się, że tutaj płeć nie gra większej roli - czytaj: mój mąż rówieśnik, po 13 latach bycia razem, 15 kilo więcej. Wprawdzie to zdrowy facet, jednak jeżeli niedowaga wynika z celiakii, to po przejściu na dietę, tym prędzej powinno ciałka przybywać. :D Skeepy, nie pytaj za10 lat jak schudnąć :wink:
skeepy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 28 lut, 2006 22:27

Post autor: skeepy »

Hhhmmm dzieki za pocieszenia... ale akurat nie o to mi chodziło zakładając tego posta i nie tego potrzebowałem :wink: pytałem o konkretne rady żywieniowe dla osoby będącej na diecie bezglutenowej, która chce przybrać na wadze... dobre i skuteczne metody, przepisy. :lol: Ponawiam wieć moje pytanie, może mi ktoś pomóc. Wielkie plz?! I nie piszcie że jak będe miał wiecej latek na koncie to waga sama się zwiększy etc. :wink: Myśle że wiele osób na diecie szuka właśnie konkretnych rad dotyczących nabrania na wadze.
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Posiłki muszą być wysokoenergetyczne.
Jeśli jesz owoce to z bitą śmietaną,dodawaj tłuszcz nawet do jogurtu [np.olej z pestek winogron],każda zupka z dodatkiem śmietany ,smażone placki na oleju,naleśniki.

Dodatkowo można codziennie wzbogacić dietę o Nutridrink [1ml=1,5 kcal],najsmaczniejszy o samku truskawkowym.Są jeszcze inne metody [dodawanie oleju MCT -dla mięśniaków,Fantomaltu,stosowanie większej ilości cukru].


Jest efekt,zapewniam :!:
skeepy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 28 lut, 2006 22:27

Post autor: skeepy »

Nutridrink jest stosunkowo drogi (kosztuje ponad 5pln za 200ml), natomiast co do oleju MCT wyczytałem, że jest on czynnikiem sprzyjającym redukcji tkanki tłuszczowej...więc chyba jednak to w niczym nie pomoże. Ale o oleju dodawanym do jogurtu, albo jedzeniu owoców z bitą śmietaną nie słyszałem, musze to wypróbować. :wink: Może ktoś jeszcze zna jakieś metody na przytycie? Z góry dziękuje... :lol:
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

wejdź na forum o odchudzaniu i zobacz z czym jest najtrudniej się rozstać grubaskom ;-)

Ja w okresie kryzysu zdrowotnego schudłam dość gwałtownie, ale po przejściu na dietę znacznie przytyłam :-(
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Przepis na koktajl "bomba kaloryczna":
1 dużego, dojżałego banana zmiksować z cukrem, następnie dodać 1 szklankę tłustego mleka (albo śmietanki), przyprawić do smaku cynamonem i gałką muszkatułową. Można dodać bitą śmietanę. Proste i szybkie.
Przepis na zapiekankę "zabójca sylwetki":
30 dag ryżu ugotować na mleku (nie wodzie) na gęsto. Naczynie do zapiekania wysmarować grubo masłem. Ułożyć połowę ryżu, na to warstwę drobno pokrojonych jabłek wymieszanych z cukrem, posiekanymim orzechami, migdałami, rodzynkami; dodać szczyptę cynamonu. Przykryć resztą ryżu. Na wierzch ułożyć wiórki masła. Zapiec. Podawać z dużą ilością słodkiej, bitej śmietany (kartonik śmietanki 30% ubić z cukrem trzepaczką lub mikserem). Jabłka można osobno udusić wcześniej i wykładać na ryż w formie musu, ale można użyć surowych, byle wybrać odmianę, która się dobrze rozsmaża.
Smacznego. :lol:
A jeszcze o Nurtidrinkach - oprócz nich są jeszcze inne suplementy:
chyba najtańszy w przeliczeniu na kcal jest nutrison w proszku (najlepszy w smaku) oraz peptisorb (nie probowałam). Można sobie doprawić do smaku czym chcesz. No i fresubin w butelce 0,5 l.

[ Dodano: Sro 08 Mar, 2006 21:53 ]
Dzisiaj znalazłam 2 ciekawe adresy:
http://www.fresenius-kabi.pl/index.pl?navi=168
http://elamed.com.pl/lekarz/przeglady/prze-le7.html
Tam znajdziesz dużo informacji o suplementacji diety preparatami leczniczymi, przeznaczonymi dla osób (nie tylko niemowląt i dzieci) z chorobami przewodu pokarmowego.
Maritka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob 14 paź, 2006 11:55
Lokalizacja: Norwegia

Maritka

Post autor: Maritka »

Hej!Jestem tutaj pierwszy raz i bardzo mnie to cieszy że coraz bardziej się mówi o celiace...
Ja akurat jestem zdrowa ale mam męża który jest chory od 5 lat i też ma duże problemy z przytyciem.Ma 180 cm wzrostu i wazy jedyne 60 kg na początku choroby ważył 55 kg.POtrafi zjeść naprawdę wiele i nic waga stoi w miejscu dodam jeszcze że mieszkamy w Norwegii gdzie wybór jedzenia bezglutenowego jest ogromny i są to dania naprawdę kaloryczne.Lekarze mówią ,że to taki urok :D żaden z nich nie jest w stanie powiedzieć czegoś sensownego,a szkoda.
ODPOWIEDZ