Nietolerancja na gluten a zaburzenia słuchu i mowy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Asanh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 wrz, 2021 23:00

Nietolerancja na gluten a zaburzenia słuchu i mowy

Post autor: Asanh »

Dobry wieczór,

Jestem mamą 7-letniego synka, u którego spożywanie glutenu powoduje rozrost migdałów i wytwarzanie śluzu w takich ilościach, że dziecko ma objawy przeziębienia i znacznego niedosłuchu oraz zaburzenia mowy. Po odstawieniu glutenu po ok. 3 dobach wszystko wraca do normy. Jesteśmy na diecie bezglutenowej, ale poszukuję pomysłu jak to dalej u niego właściwie zdiagnozować, jak właściwie sklasyfikować zaburzenia mowy, aby celnie ustalić i poprowadzić terapię. Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z podobną sytuacją? Czy możecie Państwo polecić jakiegoś dobrego neurologa dziecięcego, który ma doświadczenie w leczeniu zaburzeń neurologicznych spowodowanych glutenem? Jestem z okolic Warszawy. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Nietolerancja na gluten a zaburzenia słuchu i mowy

Post autor: Leeloo »

To raczej sprawa do laryngologa (m.in. badanie słuchu), gastrologa i alergologa, może też logopedy?
Czy dziecko ma potwierdzoną celiakię?

Bywa, że po spożyciu nabiału u dzieci występuje śluz - w uszach, nosie, nawet oczach.

Jeśli dziecko ma problem ze słuchem to i z mową będzie gorzej.

O neurologu dziecięcym, który ma pojęcie o glutenie i jest w Polsce jeszcze nie słyszałam.
ODPOWIEDZ