Prośba o interpretację wyników.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Yongnuo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021 21:14

Prośba o interpretację wyników.

Post autor: Yongnuo »

Witam,
poszukuję odpowiedzi na pytanie "co mi dolega". Objawy od około 5-6 lat mam następujące: częste biegunki, gazy, złe samopoczucie, przewlekłe zmęczenie, a od roku ból w okolicy wątroby. USG jamy brzusznej wykazało lekkie stłuszczenie wątroby. Badani pod kątem anemii w normie. Próby wątrobowe w normie. Lekko podwyższone OB. Z racji zdiagnozowanej celiakii u mojej mamy, lekarz zlecił badania pod tym kątem. Jednak do gastrologa jestem umówiony na odległy termin, dlatego prosiłbym o interpretację wyników czy celiakia jest u mnie możliwa:

Immunoglobulina Ig A w surowicy (L85): 278 mg/dl norma: 70 — 400
P/c przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA (tTG IgA): 2,6 U norma: ujemny: < 20,0 ; słabo dodatni: 20,0-30,0 ; dodatni: > 30,0
P/c przeciw deamidowanym peptydom gliadyny IgG (N81): 2,0 U norma: ujemny: < 20,0 ; słabo dodatni: 20,0-30,0 ; dodatni: > 30,0

Na ten czas mam przepisany Xifaxan i probiotyk.

Za wszelką pomoc i sugestię z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o interpretację wyników.

Post autor: Leeloo »

Z krwi celiakii tu nie widać, ale nie każdy produkuje przeciwciała, w tym wypadku badaniem w 100% wykluczającym celiakię byłaby gastroskopia Z BIOPSJĄ dwunastnicy.
A objawy podchodzą pod wiele innych chorób - SIBO, NZJ, być może coś konkretnie z wątrobą, na pewno na dłuższą diagnostykę u gastrologa.
ODPOWIEDZ