Czy ktoś miał podobne objawy?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
_Ola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 30 mar, 2022 17:34

Czy ktoś miał podobne objawy?

Post autor: _Ola »

Witam,

mam pytanie odnośnie objawów i ewentualnego diagnozowania celiakii. Póki co miałam anemię z niestwierdzonych przyczyn. Ferratyna poniżej normy w sumie niewiele ponad 0, linie bau na paznokciach, osłabienie, zaburzenie widzenia, suplementacja żelaza kilka miesięcy przyniosła skutki poziom podniósł się do 56 w przedziale 4,63-204. Jednak przy kontroli krwi wyszedł inny niedobór i B12 która kilka mc-y temu była w połowie normy jest już poniżej, kwas foliowy też poleciał w dół. Dolegliwości po glutenie niestety są mocno odczuwalne wzdęcia, bóle brzucha, nudnosci, spadek sil. Badania gastro-kolonoskopii wykazały tylko zapalenie żołądka, lekka niewydolność wpustu lecz nie ma zgagi itp. więc gastrolog stwierdził, że nie ma tematu. Ginekologiczne i z tarczycą też jest ok. Brak wcześniejszych niedoborów, anemii. Nie wiem czy to jeszcze nadwrażliwość czy i jakie badania robić w przypadku nietolerancji?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy ktoś miał podobne objawy?

Post autor: Leeloo »

Objawy mogą wskazywać celiakię lub jakąś nietolerancję glutenu, ale też mnóstwo innych chorób. Podczas gastroskopii i kolonoskopii pobrano wycinki?
Masz niedowagę?
Na pewno są problemy z wchłanianiem.
_Ola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 30 mar, 2022 17:34

Re: Czy ktoś miał podobne objawy?

Post autor: _Ola »

Dziękuję za odpowiedź. Powiązałam to z glutenem ze względu na dolegliwości po jego spożywaniu. Tak, pobrano wycinki i stwierdzono tylko komórki zapalne jednojądrowe. Nie ma zaniku kosmków stąd podpytuje czy ktoś miał brak takich objawów natomiast nawracające anemie. Nie mam niedowagi jestem dosyć szczupła, ale dużo się ruszam.
ODPOWIEDZ