Pomoc w interpretacji badań

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Al31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 24 lut, 2023 12:46

Pomoc w interpretacji badań

Post autor: Al31 »

Witam może ktoś miał podobny przypadek badania robione w kierunku celiakii :gastroskopia z histopatologii dwunastnicy bez istotnych mikroskopowo zmian morfologicznych, kolonoskopia w porządku, z jednego badania p/c endomysium Iga dodatni, igg ujemny, p/c transglutaminozie Iga 5,04,norma do 20 igg 0,27 norma do 1 od prawie dwóch miesięcy jestem na diecie BG i samopoczucie pod jej wpływem bez zmian( tylko dolegliwości żołądkowe i wzdęcia bo wykryto helicobacter). Czy to świadczy o celiakii, czy należy jeszcze powtórzyć badania krwi prowokacja glutenemi i np zrobić test genowy? Wizytę do gastrologa mam na maj :|
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Pomoc w interpretacji badań

Post autor: Leeloo »

Czy badania w kierunku celiakii były wykonywane po wprowadzeniu diety bg?
Kto prowadził do tej pory te badania i zalecenia?
Al31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 24 lut, 2023 12:46

Re: Pomoc w interpretacji badań

Post autor: Al31 »

Przeciwciała były robione podczas spozywania glutenu na zlecenie gastrolog bo choruje na hashimoto i profilaktycznie zleciła sprawdzić, gastroskopia była robiona chwilę po przejściu na dietę BG, pani doktor gastrolog która robiła mi gastroskopie i ogólnie jest moja lekarka prowadząca powiedziała że i tak wyniki wyjdą jeśli coś będzie, ale wyniki histopatologii nic nie wykazaly, czyli brak zmian... 😊
ODPOWIEDZ