Jak sobie radzić z częstym wypróżnianiem?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Klikacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 04 mar, 2023 17:02

Jak sobie radzić z częstym wypróżnianiem?

Post autor: Klikacz »

Cześć,

Zaczynając od krótkiego wstępu mam problemy jelitowe od ponad 7 lat. Miałem wiele wątpliwości czy rzeczywiście mam celiakię za względu na badania, który nie były jednoznaczne i brak dużej poprawy na diecie. Celiakię mam stwierdzoną na podstawie nacieku limfatycznego w pierwszym badaniu gastroskopii i podwyższonym wyniku z transglutaminazy IgA, który spadł na diecie. Kosmki nie były zniszczone. Obecnie jestem na diecie bezglutenowej około 2 lata bez przerw. Nie mam ostrych objawów. Prawdopodobnie jak zjem gluten to nawet nie zauważę.

Nie potrafię sobie poradzić z problemem częstego wypróżniania się. Do łazienki muszę chodzić około 5 razy dziennie a czasem więcej. Parcie na stolec mam praktycznie 15min po posiłku a nawet przekąsce. Jest to dość uciążliwe bo jeśli jakiś ominę to później mam problemy z zatwardzeniem i nie mogę się załatwić. Ciężko mam przybrać na wadze. Po słodyczach mam trądzik i gazy więc ich unikam. Alkoholu nie piję i nie palę. Ostatni lekarz próbował mi pomóc małymi dawkami leków na depresję, ale nie czułem poprawy.

Czy ktoś z was miał podobne objawy i jakoś sobie z nimi poradził?
ODPOWIEDZ