Czy ktos tak mial?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
goldofheart91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 25 paź, 2023 09:31

Czy ktos tak mial?

Post autor: goldofheart91 »

Witam. W maju tego roku mialem robiona kolonoskopie oraz gastroskopie. Mam 31 lat. Mieszkam na co dzien za granica. Powodem, dla ktorego zostalem skierowany na te badania byla krew w kale oraz nawet krople w toalacie. Po badaniu zostaly pobrane probki i postawiona wstepna diagnoza. Podjerzenie celiaki, poza tym nic nie znalezli. Nastepnie badnia krwi i tak celiakia zostala potwierdzona. Od maja az do teraz mialem totalny spokoj juz nawet o tym zapomnialem i wrocilem do normalnego zycia. Wprowadzilem produkty bezglutenowe oraz zmienilem sposob odzywiania. Jednak 10 pazdziernika problem wrocil najpierw jednorazowo znowu pojawila sie krew. A wczoraj tj 24 i dzis 25 pazdziernika znowu mialem ten sam problem. Czy ktos ma moze jakis pomysl lub rade co mozna zrobic? Ostatnie badania krwi mialem robione w sierpniu i poza celiakia wyniki byly jak z ksiazki. Czy mam sie tym martwic czy to normalne,ze przy tej chorobie od czasu do czasu moze sie pojawic krew? Moja lekarka stwierdzila 10 pazdziernika, ze jest tam jakies naczynko, ktore jest wrazliwe i czasem moze pekac stad ta krew w toalacie. Jesli mozecie pomozcie, bo totalnie nie wiem co z tym robic.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy ktos tak mial?

Post autor: Leeloo »

Warto skonsultować to u proktologa - potwierdzi/wykluczy naczynka/hemeroidy, może wyśle na bardziej inwazyjne badania w celu dalszej diagnostyki, poleci jakieś maści czy inne leki wzmacniające ten obszar.
ODPOWIEDZ