Problemy po nieprzestrzeganiu diety

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Fiksel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 23 gru, 2023 00:33

Problemy po nieprzestrzeganiu diety

Post autor: Fiksel »

Cześć wszystkimi piszę z zapytaniem czy ktoś z was tak miał.Mianowicie celiakia została u mnie zdiagnozowana w 6 roku życia miałem silną aniemie zaparcia wydęty brzuch itp.Trafilem wtedy do szpitala gdzie została zdiagnozowana i przeszedłem na dietę. Po paru latach gdy wszystko ustąpiło i nie miałem najmniejszego śladu glutenu w organizmie w wieku 13 lat mniej więcej zacząłem podjadać i tak to trwało aż do tego roku gdzie zaczęły mnie męczyć bóle mięśni stawów.Wiec przeszedłem na dietę.Lecz najgorsze zaczęło sie 2 miesiące temu.Zaczalem mieć sporadyczne bóle brzucha,wzdecia,przelewanie ktore juz tak narosły ze trwaja cały czas sa podwojnie silne i teraz promieniują mi aż do boków i pleców mam też ostre zaparcia, nudności.Udalem sie do gastrologa zrobiłem badania na poziom glutenu, gastroskopię i morfologię krwi i tez usg.Morfologia prawidlowa usg poza podejrzeniem naczyniaka na wątrobie tez w porządku wynik na poziom glutenu czyli p/c.p trasglutamuniwzie tkankowej 18.35 ru/ml czy jakos tak.Gastroskopia wyszło wg.zmod.skali Marsha mikroskopowy odpowiada st. 2.Nie wiem co dalej robic żałuję ze nie przestrzegałem diety glupi ja ale czasu nie cofnę stąd moje pytanie co dalej robić.Bol ciągle narasta pojawily sie też problemy psychiczne lęk boję sie ze wychodiwakem sobie jakiś nowotwór w tych jelitach proszę o pomoc co dalej robić by sie zdiagnozować i czy mial ktoś taką sytuację.

Dodam ze mam teraz 21 lat
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy po nieprzestrzeganiu diety

Post autor: Leeloo »

Co powiedział gastrolog na te wyniki?

Przeszedłeś po badaniach na dietę bezglutenową?
Fiksel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 26 gru, 2023 20:11

Re: Problemy po nieprzestrzeganiu diety

Post autor: Fiksel1 »

Piszę z innego konta bo na poprzednie nie mogłem się zalogować. Wracając do tematu wyniki otrzymałem dzień przed świętami jak najszybciej będę próbował się dostać do mojej gastrolog oczywiście prywatnie jak wszystkie te badania które robiłem .Na diecie myślałem ze jestem już pół roku temu ale niestety po wynikach wychodzi ze nie. Dlatego parę tygodni temu przepatrzyłem wszystkie przyprawy, sosy, produkty w których nie jest oczywiste ze gluten jest, żywię się tylko w domu. Za dwa tygodnie mam termin rezonasu magnetycznego jamy brzusznej nie wiem czy to przyda sie w mojej sytuacji ale zrobie tez takie badanie. Bole najwieksze minely ale odczowam ciezar w prawym srodbrzuszu i w okolicach watroby. Njagorsze jest poczucie ze wszytkich tych dolegliwości dalo sie uniknac gdyby czlowiek stosowal diete i na wlasne żądanie czlowiek czuje sie jak sie czuje.
Fiksel1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 26 gru, 2023 20:11

Re: Problemy po nieprzestrzeganiu diety

Post autor: Fiksel1 »

Męczą mnie nadal zaparcia z sporadycznymi biegunkami takimi zóltymi jakby tlustawymi ale to chyba przy tej chorobie tak jest nie pamietam ale raczej tak mialem bedąc małym.
ODPOWIEDZ