Ból brzucha na diecie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paroowa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 02 sie, 2006 15:28
Lokalizacja: Viborg, Dania

Post autor: Paroowa »

Ja tez jestem na diecie 2. gi dzien jedyne co zauwazylam to ze nie jestem juz wiecznie glodna. Nie mam celiaki tylko alergie pokarmowa, i bylam niedozywiona, mimo ze jadlam. Mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej :-)
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Już ponad miesiąc stosuję dietę bg, ale na razie skutki są marne. Ból brzucha jest, wzdęcia okropne, i najbardziej dokuczliwe biegunki...

Zaczynam walkę z lambliami!!
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Ana pisze:Zaczynam walkę z lambliami!!
to może przez to tak źle się czujesz?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Co do objawów na diecie. Kurcze, myślałam już, że pozbyłam się uporczywego uczulenia na brodzie, ale od czasu do czasu, rzadziej, ale jednak wychodzą mi wielgachne i strasznie bolesne "wypryski". Zlikwidować się tego nie da łatwo i szybko, zostają blizny. Nie mam już wolnego miejsca bez blizn :( Może ktoś ma podobnie? Jestem na diecie ponad rok i ściśle stosuję się do zaleceń lekarza. Skąd więc to uczulenie nadal? Czy organizm nadal oczyszcza się z przeciwciał?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

ania pisze:Jestem na diecie ponad rok i ściśle stosuję się do zaleceń lekarza. Skąd więc to uczulenie nadal?
A jesteś pewna, że to uczulenie jest na 100% na gluten? Może inny alergen daje bardzo podobne objawy? Może spróbuj przez jakiś czas stosować dietę bardzo hipoalergiczną, a na dodatek prowadzić dzienniczek... Wiem, że to bardzo upierdliwe, ale pomaga w wyśledzeniu potencjalnego winowajcy. Czasem nie sposób zapamiętać i skojarzyć tego co się zjadło z efektami, dopóki nie przeanalizuje się jadłospisu np. z całego miesiąca.
ania pisze:Czy organizm nadal oczyszcza się z przeciwciał?
Rok to trochę długo, zakładając że dietę prowadzisz dokładnie (a nie ma powodów by było inaczej). Dlatego ja zastanowiłabym się nad innymi potencjalnymi sprawcami. :-k
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Staram się pamiętac co i kiedy jem. Wiem, że nie mogę jeść pomidorów i unikam ich, ale nie mam pojęcia czy uczulenie wychodzi od razu po zjedzeniu czegoś niewłaściwego czy też po jakimś czasie. Co jeszcze mogłoby powodować alergię, może wiesz jakie jeszcze robić dodatkowe badania?[/scroll]
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

ania pisze:Wiem, że nie mogę jeść pomidorów i unikam ich,
ania pisze:Co jeszcze mogłoby powodować alergię, może wiesz jakie jeszcze robić dodatkowe badania?
Z wyjątkiem czystej, destylowanej wody uczulać może wszystko... Taaa... Wiem, mało to twórcze. W przypadku alergii pokarmowych dość często zdarza się, że mamy tzw. alergie krzyżowe. Niestety nie pamiętam tak "z marszu" żadnych przykładów (no może trawy-brzoza-marchew), i ten pomidor tak mi się kojarzy (spróbuję doczytać). A jakie badania? Na pewno testy typu - skórne albo z krwi, ale to i kosztowne i nieprzyjemne. No i trzeba trafić na alergen, bo przecież testu na 100 podejrzanych nie zrobisz... Dlatego takie ważne są obserwacje i dieta eliminacyjna. A jak będziesz miała podejrzanego, to możesz to sobie testem potwierdzić. Albo po prostu zapamiętać i unikać. Ja jestem strasznym alergikiem pokarmowym m.in. i jakbym chciała mieć dowody "na piśmie" na każdy alergen, który mnie uczula, to by mi życia nie starczyło (oraz miejsca na skórze :wink: ). Po prostu unikam. Ale najpierw trzeba wiedzieć- czego.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Ana swego czasu myslałam ze mam lambliozę i głownym objawem, o którym pisali mi ludzie byly wielkie bóle brzucha, osłabienie, sennośc - wogóle ilośc objawów na tle lambliozy jest wielka - myślę, ze po kuracji one ustapią, a dieta już działa i latwiej będzie Ci walczyć, bo organizm bezglutenu już jest silniejszy - powodzenia!!
zrob sobie podstawowe testy szczeólnie na rzeczy- pokarmy, które podejrzewasz lub bardzo lubisz jeść :) mój mąż jadł chcleb bezglutenowy - a okazał sie ze to nie gluten go uczula, a sama pszenica ;)
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Dzięki! Zastanawiam się nad alergią krzyżową, dokładnie też pamiętam co i kiedy jadłam, co nowego wprowadzałam. Tyle, że nigdy nie wiem kiedy wystąpią objawy-od razu po zjedzeniu czy po paru tygodniach-i to jest najgorsze. Dlatego zawsze po wystąpieniu uczulenia zastanawiam się czy jakimś cudem zaplątał mi się do jedzenia okruch glutenowego chleba (rodzina odżywia się glutenowo) czy też popełniłam jakiś błąd. [/scroll]
Awatar użytkownika
Ana
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: czw 18 maja, 2006 14:25
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ana »

Patka pisze:zrob sobie podstawowe testy szczeólnie na rzeczy- pokarmy, które podejrzewasz lub bardzo lubisz jeść
Tak wlaśnie myślę, zrobię chyba na mleko, czekoladę...to silne alergeny a ja jem ich duzo:) No, mleka juz nie piję, tylko sojowe...
Na razie nie kombinuję tylko idę dziś do gastrologa w związku z lambliami. zobaczę co on mi powie na ten temat
Jest miłość wariatka egoistka gapa
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

przepraszam z góry, że się wtrącam i nawet nie wiem o co chodzi.

Strasznie mnie boli brzuch po zjedzeniu ciasteczek bezglutenowych. Miałam ciasteczka kruche bezglutenowe (Bezgluten), ciasteczka czekoladowe i maślane od "Smak życia" (?) i herbatiki (także bezglutenowe). Po wszystkich mam biegunki i straaasznie boli mnie brzuch... jakto z tymi ciasteczkami jest? Macie podobnie? Czy te ciasteczka są faktycznie bezglutenowe...? Pomóżcie (jestem straaasznym łasuchem).
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ciasteczka z bezglutenu i smaku życia są bezglutenowe. ale możesz mieć także uczulenie np. na pszenicę....
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Ale Ciasteczka smaku życia nawet skrobi pszennej nie zawierają... a po nich najgorzej było. Koteczku, a Ty też miałaś jakieś problemy po zjedzeniu jakiś...?
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Podejrzewam, podobnie jak Koteczek, że to nie gluten, ale jakiś inny składnik. Przeczytaj skład wszystkich tych ciastek i może coś powtarzającego się wyda ci się podejrzane. Jeżeli to nie pszenica, to może kukurydza :roll:
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

kukurzydza napewno nie (jadłam nalesniki z mąki kukurydzianej i było OK).
Ciasteczka kruche maślane (Bezgluten):
•skrobia kukurzydzana
•skrobia pszenna bezglutenowa
•tłuszcz
•cukier
•syrop skrobiowy
•substancja zagęszczająca:guma guar
•błonnik pokarmowy
•emulgator:mono i diglicerydy kwasow tłuszczowych
•bezglutenowy proszek do pieczenia
ODPOWIEDZ