Koniec diety bezglutenowej.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rarar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 06 lip, 2006 11:45
Lokalizacja: Wrocław

Koniec diety bezglutenowej.

Post autor: rarar »

Czesc,
na diecie jestem od dwoch lat i chcialbym sie dowiedziec jak powinienem przechodzic na jedzenie glutenowe;-) czy na zasadzie 1:1 czy raczej stopniowo? Czy znacie jakis schemat wg ktorego mozna sie przelaczyc na jedzenie typowo glutenowe?

Niestety gastrolog nie byl w stanie mi udzielic odpowiedzi wiec pytam Was bo na pewno ktos z Was mial okazje przerwac diete.

Z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

Z tego co mówi mój lekarz ktoś kto ma celiakię i jest na diecie zostaje z nią do końca życia.U mojego syna, który był w sanatorium w wypisie też napisali ,że dieta bezglutenowa dożywotnia.Zastanawiam się dlaczego przechodzisz na gluten przecież ta choroba jest do końca życia
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Zgadzam sie z Mama Krzysia..dieta jest do końca życia...mi też tak lekarz powiedział...
Ostatnio zmieniony pn 14 lip, 2008 17:16 przez Młoda_17, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Zanim zrezygnujesz z diety warto się głęboko zastanowić "czy warto" na nowo po jakimś czasie przechodzić katorgi z dolegliwościami? Skontaktuj się z gastroenterologiem... czy on potwierdzi to, żeby przerwać dietę??? WĄTPIĘ
Obrazek
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

rarar może warto zasiegnąć opini innego gastrologa zanim cokolwiek zmienisz w swoim jadłospisie.Czy warto ryzykować?skoro już dwa lata jesteś na diecie ,zastanów sie nim cokolwiek postanowisz.
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Z jakiego powodu jesteś na diecie BG?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Jeśli jesteś pewien, że diagnoza była pomyłką, to chyba możesz jeść wszytko od razu - przecież gluten Ci nie szkodzi.
Ale jeśli jesteś jesteś chory, to spożycie glutenu może mieć przykre skutki.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Mnie gastroenterolog rok temu powiedział-dieta końca życia i jeden dzień dłużej. Czy u Ciebie diagnoza była błędna?
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koniec diety bezglutenowej.

Post autor: Grażyna »

rarar pisze:chcialbym sie dowiedziec jak powinienem przechodzic na jedzenie glutenowe;-) czy na zasadzie 1:1 czy raczej stopniowo?
Dawno temu, będąc z moją córką na wizycie u dr Albrechta, pytałam o to. Jeśli to ma być prowokacja, to od razu zaczynasz jeść normalnie (nie pamiętam, jaka powinna być minimalna dobowa dawka glutenu - oblicza się ją biorąc pod uwagę masę ciała).
Jeśli byłeś czasowo na diecie bg (po antybiotykoterapii, po ciężkich zakażeniach np. rotawirusem) - to na pewno. powinieneś gluten wprowadzać stopniowo.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Piszę, bo może ktoś jeszcze skorzysta. Parę dni temu, zadałam to pytanie dr Katarzynie Przybyszewskiej z Krakowa. Powiedziała, że koniecznie należy wprowadzać gluten do diety bardzo powoli, ponieważ oprócz tego że gluten powoduje nietolerancję, jest też bardzo silnym alergenem i można się na niego uczulić. Pytałam o moją 8-letnią córkę. Mamy dojść do pełnej dawki glutenu w ciągu mniej więcej dwóch miesięcy (córka na diecie była blisko 7 lat).
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

a czy Twoja córka ma celiakie? czemu po 7 latach diety bezglutenowej przechodzi na normalne jedzenie? kiedyś prowokacja, była stosowana, dziś już wiadomo, że celiakia jest do końca życia i dietę należy cały czas stosować.
Ja byłam na prowokacji pół roku, po 3 latach stosowania diety. Gdy przejęła mnie inna pani doktor (prof.Karczewska) zdziwiła się, że ktoś pozwolił mi w ogóle przejść na prowokacje. Od prowokacji minęło 1,5 roku. Pozdrawiam. :)
Obrazek
ODPOWIEDZ