Jak uzupełnić wapń w diecie ?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rybka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 14:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Jak uzupełnić wapń w diecie ?

Post autor: Rybka »

Otrzymałam ostatnio wyniki badania włosa mojego synka, wyniki robiłam w Biomol ,mały jest na diecie bezglutenowej i bez mlecznej ,jest uczulony na soje . A w wynikach wyszedł brak tego pierwiastka i to dość duży norma 300.0 a on ma tylko 94.8 .I tak się zastanawiam jak uzupełnić dziecku ten brak. Od dietetyczki ma w zaleceniach Calcenato jedną tabletkę dziennie ale widocznie to mało. Proszę macie może jakiś pomysł jak uzupełnić dietę w wapń .
Ostatnio zmieniony ndz 24 maja, 2009 18:51 przez Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Tu jest link do b. starego wątku:

viewtopic.php?t=507&highlight=niedob%F3r+wapnia

Nie daję głowy za liczby, ale to, co tam piszą, pewnie w dobrą stronę idzie. Czy inne strączkowe prócz soi syn może bezpiecznie jeść?
Ostatnio zmieniony ndz 24 maja, 2009 19:15 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
marcellinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 19:02
Lokalizacja: Koszykowice

Post autor: marcellinka »

Ja bym polecała zielone warzywa, migdały, figi. Warto kupić i mieć swoja książkę z danymi zawartości pierwiastiów w pokarmach. Ja też jestem na takiej diecie.
Rybka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 14:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Rybka »

titrant pisze:Tu jest link do b. starego wątku:

viewtopic.php?t=507&highlight=niedob%F3r+wapnia

Nie daję głowy za liczby, ale to, co tam piszą, pewnie w dobrą stronę idzie. Czy inne strączkowe prócz soi syn może bezpiecznie jeść?
Tak może jeść inne stączkowe .
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Tak zapytałem, ale pobieżne przejrzenie spojrzenie w tabele pokazało, że w strączkowym nie ma specjalnie dużo wapnia :P.

Tak jak marcellinka napisała, rzeczywiście dużo wapnia jest w suszonych owocach czy sezamie.

Tu jest baza produktów z wartościowymi informacjami. Może liczby z grubsza są poprawne:

http://www.jedzdobrze.pl/tabele

Ciekawe jak jest z przyswajalnością.
Ostatnio zmieniony ndz 24 maja, 2009 20:14 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ