Celiakia? Proszę o interpretację wyników

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ES
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: śr 16 gru, 2009 17:35
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Post autor: ES »

kasik1976 pisze:widze jak jestesmy na zakupach ze ma ochote zjesc cos normalnego
Może gryzie ją to ze jest na tej diecie Bg a inne dzieci jedzą normalne pyszności i nie może zrozumieć dlaczego to ona musi tak jesc... ??Próbowałaś jej to jakoś wytłumaczyć..porozmawiać..o tym?
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana,
ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę...
-Mia Hamm-
-Na diecie od Kwietnia 2010- Października 2010
kasik1976
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 09 mar, 2010 13:41
Lokalizacja: jelenia gora

Post autor: kasik1976 »

tak ona wie ze jest chora,ze jest na diecie,sama nawet mowi ze jest malym glutkiem.Moim zdaniem tez jest jej ciezko dlatego ze do 17 marca mogla jesc wszystko a od kiedy pojechalysmy do kliniki to odrazu dieta.Teraz czekamy na ten wynik z wycinka denerwuje sie kazdy mi mowi ze ona ma bardzo duzo tych przeciwcial.
Awatar użytkownika
ES
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: śr 16 gru, 2009 17:35
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Post autor: ES »

kasik1976 pisze:Moim zdaniem tez jest jej ciezko dlatego ze do 17 marca mogla jesc wszystko a od kiedy pojechalysmy do kliniki to odrazu dieta.
No właśnie mi się zdaje ze tu tez leży przyczyna.. dorośli miewają depresje z powodu zmiany diety a dziecko tez będzie to przeżywało...
Pamiętaj nie denerwuj się bo wszystko się ułoży...jak będą wyniki histopatologiczne wszystko się wyjaśni i będziesz wiedziała na czym dokładnie stoicie...
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana,
ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę...
-Mia Hamm-
-Na diecie od Kwietnia 2010- Października 2010
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

IIIa wg.Marsha .... mam pytanie czy to już nie do wyleczenia jest i jest jakaś mała nadzieja na lepsze jutro ? dopiero co wykryto Celiakię u mnie i nie wiem jak to będzie wyglądać to leczenie oczywiście dietą bez-glutenową ....
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Będzie dobrze, tylko trzeba absolutnie ściśle przestrzegać diety. To tylko na początku wydaje się bardzo straszne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Sheep pisze:Będzie dobrze, tylko trzeba absolutnie ściśle przestrzegać diety. To tylko na początku wydaje się bardzo straszne ;)
Dzięki Owieczko za dobre słowo i pows3manie na duchu.... jestem na diecie 2 dni i widzę trochę poprawę ale wiadomo nie od razu Rzym zbudowano :D
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Kuyt, u mnie też stwierdzono 3 lata temu celiakię IIIa ,a teraz morfologia i żelazo są tak dobre, że lekarze nie mogą wyjść z podziwu. :P Tylko musisz przestrzegać diety,a jak masz wątpliwości to pytaj lub poszukaj na naszym forum. To jest skarbnica wiedzy. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Ruda52, u mnie podobnie wykryto ceiakię III stopnia, prawie dwa lata jestem na diecie więc sytuacja podobna do twojej, ale powiedz, czy planujez zrobić drugą kontrolną gastroskopię żeb zobaczyć stan kosmków i czy jest poprawa? Kiedyś czytałam że należy tak zrobić ale oczywiśce nikt się nie pcha na to badanie jesli to zbędne... ;(
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Dodam że wyniki krwi rzeczywiśce się poprawiły ale martwię się koniecznością drugiej gastroskopii....
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Miałam robione gastroskopie, ale dlatego,że byłam leczona na helicobater pyroli. W trakcie tych gastroskopii lekarz powiedział,że widać poprawę w wyglądzie kosmków. :P Wcześniej nie miał zamiaru robić gastroskopii, tylko kontrolował wagę i wyniki krwii :)
Kasia22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 15 kwie, 2010 10:27
Lokalizacja: PORONIN/WARSZAWA

Post autor: Kasia22 »

a ja mam taka sytuacje.
przeciwciała antyendomysialne w klasie IgG były dodatnie, w klasie IgA ujemne.
przeciwciała przeciw transglutaminazie tkankowej tak samo w klasie IgG dodatnie, IgA ujemne (wynik dodatni powyzej 25 a ja miałam 37.

z wycinków z dwunastnicy stwierdzono crohna. nic o celiaki nie napisali. czy te wyniki są jednoznaczne?
ODPOWIEDZ