Jak mam przytyć?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Jak mam przytyć?

Post autor: Dagmara85 »

Stosuję dietę bezglutenową dwa miesiące i ani trochę nie przytyłam. Waże 47 kg przy wzroście 168 i jestem chuda. Każdy zwraca na mnie uwagę, a mnie to denerwuje i nie chce mi się każdemu z osobna tłumaczyć co mi jest. Choroba wyniszczyła mój organizm, bardzo schudłam i lekarz powiedział, że przy diecie będę automatycznie tyła. Moje pytanie jest takie. Czy macie jakieś produkty, albo jakieś przepisy na bombe kaloryczną? Może jakieś tabletki? Peritolu jeść nie mogę, bo mam jaskrę. A może jakieś odzywki powinnam pić? Kiedys je piłam i tyłam mimo tego, że piłam odzywki ktore zawierają gluten (nie wiedzialam ze wtedy jestem chora). Co mam zrobić? Pomózcie mi.
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

ja przez dwa lata przytyłam ok.10 kg, ale to sie odbywalo powoli i stopniowo, potem waga stanęła :/
Zanim zaczęłam diete, mialam 14 lat, ok.158 wzrostu i ważyłam ok.36 kg, teraz mam 19 lat, 171cm i waze 48 kg.
Tez sie staram przytyc, jem za 3, ale to nic nie daje :/ w sumie to sie juz przyzywczailam, do tego, że jestem chuda.
Obrazek
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

Widzisz ja mam to samo mimo ze jem nie tyje nic ani troche a nie wiem gdzie mam to jedzenie skoro brak u mnie biegunek (nigdy ich nie milalam ) jestem juz ponad pol roku na diecie jem bardzo duzo w zasadzie caly dzien i nawet siedzac zero wysilku fizycznego mam 163 cm i waga 44 a jeszcze rok temu wazylam 51 .
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Jedz dużo białka, kwasów omega-3 i uprawiaj jakiś wysiłek - anaerobowy najlepiej. Mięśnie są cięższe od tłuszczu.

Warto też byłoby policzyć z grubsza ile zjadasz kalorii. I ile z grubsza wydatkujesz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

A jaka to dyscyplina sportowa?? hmm jak bys spedzil ze mna jeden dzien to stwierdzil bys
TA DZIEWCZYNA CIAGLE JE CIAGLE ROZMYSLA CO BY ZJADLA , co jem?
opisze ci co zjadlam dzis
rano 4 kanapki z szynka serem i pomidorem ,po 3 godz kolejna kanapka ,po godz obiad
2 kawalki kurczaka nadziewanego z lososiem i brokułami ,miska burakow ,ryż z sosem maslano cytrynowym , po godz 2 kanapki ... czulam dalej sie glodna wiec jakies ciasto chyba tiramisu (bezglut) 1 kolacja 3 kanapki z bialym serem szynka ,druga kolacja 2 kanapki i mam ochote na bigos.....))))))))) co ty na to
joana22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 19:38
Lokalizacja: poznań

Post autor: joana22 »

A zapaomnialam jeszcze o tabliczce czekolady.....
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Joana22 ten kto nie ma tego problemu nie zrozumie tego :) Ja mam to samo :) W swięta też pojadłam i nic. Zamierzam teraz iść na siłownie i kupic Protifar i skorzystac z przepisów na tej stronie: http://www.niedajsiezjescchorobie.org/protifar.php
Zawierają duuuuża dawkę kalorii i jak zaczne ćwiczyć to automatycznie zacznę tyć. Nie mam zamiaru czekać na cud, bo zaczyna mnie to denerować i za długo to będzie trwało. Takze idę jutro do lekarza po recepte na ten lek w proszku i zaczynam działać :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

joana22 pisze:A jaka to dyscyplina sportowa?? hmm jak bys spedzil ze mna jeden dzien to stwierdzil bys
TA DZIEWCZYNA CIAGLE JE CIAGLE ROZMYSLA CO BY ZJADLA , co jem?
opisze ci co zjadlam dzis
rano 4 kanapki z szynka serem i pomidorem ,po 3 godz kolejna kanapka ,po godz obiad
2 kawalki kurczaka nadziewanego z lososiem i brokułami ,miska burakow ,ryż z sosem maslano cytrynowym , po godz 2 kanapki ... czulam dalej sie glodna wiec jakies ciasto chyba tiramisu (bezglut) 1 kolacja 3 kanapki z bialym serem szynka ,druga kolacja 2 kanapki i mam ochote na bigos.....))))))))) co ty na to
Pewnie więźniowie obozów koncentracyjnych też często myśleli o jedzeniu, a jednak nie słyszałem, żeby byli otyli. Samo myślenie to za mało.

Policz kalorie. Do tego trzeba znać masy zużywanych produktów. I sposób przyrządzania. Np. ryba gotowana nie jest jakoś bardzo kaloryczna. Brokuły też. Jaka miska buraków? 200 ml czy 2 l? Ile ryżu? Itd.

Siłownia z odpowiednim oddaniem jest dobrym pomysłem :).
Ostatnio zmieniony ndz 03 sty, 2010 18:55 przez titrant, łącznie zmieniany 3 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Ja także mam ten sam problem:(
na diecie jestem od 8lat, jem sporo a mimo to jestem chuda jak patyk:(
a jeśli nawet lekko przytyję to wcale po mnie tego nie widać. Nie chcę po prostu przybrać na wadzę ja chcę nabrać masy ciała żeby ludzie nie mówili non stop "boże jaka ty chuda jesteś, czy ty nic nie jesz?":( dobijają mnie takie teksty!!! Albo chcę iść do sklepu i żeby nawet rozmiar S nie był za duży:(
czasem się zastanawiam czy nie iść do lekarza i nie poprosić o jakieś hormony albo coś...

pozdrawiam.
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Dagmara85 pisze: piłam odzywki ktore zawierają gluten

Są odżywki, które są w wersji bezglutenowej.

A czy może próbowałyście mięso z królika?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

tomaszswiatek pisze:
Dagmara85 pisze: piłam odzywki ktore zawierają gluten

Są odżywki, które są w wersji bezglutenowej.

A czy może próbowałyście mięso z królika?


Nigdy nie jadlam takiego mięsa. Nawet nie wiem czy dostane go u siebie A dobre jest jezeli chodzi o przytycie? Dzisiaj bylam u lekarza i wzielam recepte na Protifar, zamierzam to stosowac bo nie zaszkodzi a moze pomoze.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

elevinka86 pisze:Ja także mam ten sam problem:(
na diecie jestem od 8lat, jem sporo a mimo to jestem chuda jak patyk:(
a jeśli nawet lekko przytyję to wcale po mnie tego nie widać. Nie chcę po prostu przybrać na wadzę ja chcę nabrać masy ciała żeby ludzie nie mówili non stop "boże jaka ty chuda jesteś, czy ty nic nie jesz?":( dobijają mnie takie teksty!!! Albo chcę iść do sklepu i żeby nawet rozmiar S nie był za duży:(
czasem się zastanawiam czy nie iść do lekarza i nie poprosić o jakieś hormony albo coś...

pozdrawiam.

Opowiedz cos o tych hormonach? W ogole są takie na przytycie? Nigdy nie slyszalam a wydaje mi ze nawet jezeli są to na pewno szkodzą. Wiem, ze np anorektyczkom przepisuja sterydy, ale ze ja nią nie jestem, bo jem normalnie to wątpie zebym to dostała, tym bardziej ze sterydy też niszcza organizm i sterydy podaje się w skrajnych przypadkach, niektorym nawet ratują życie.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

titrant pisze:
joana22 pisze:A jaka to dyscyplina sportowa?? hmm jak bys spedzil ze mna jeden dzien to stwierdzil bys
TA DZIEWCZYNA CIAGLE JE CIAGLE ROZMYSLA CO BY ZJADLA , co jem?
opisze ci co zjadlam dzis
rano 4 kanapki z szynka serem i pomidorem ,po 3 godz kolejna kanapka ,po godz obiad
2 kawalki kurczaka nadziewanego z lososiem i brokułami ,miska burakow ,ryż z sosem maslano cytrynowym , po godz 2 kanapki ... czulam dalej sie glodna wiec jakies ciasto chyba tiramisu (bezglut) 1 kolacja 3 kanapki z bialym serem szynka ,druga kolacja 2 kanapki i mam ochote na bigos.....))))))))) co ty na to
Pewnie więźniowie obozów koncentracyjnych też często myśleli o jedzeniu, a jednak nie słyszałem, żeby byli otyli. Samo myślenie to za mało.

Policz kalorie. Do tego trzeba znać masy zużywanych produktów. I sposób przyrządzania. Np. ryba gotowana nie jest jakoś bardzo kaloryczna. Brokuły też. Jaka miska buraków? 200 ml czy 2 l? Ile ryżu? Itd.

Siłownia z odpowiednim oddaniem jest dobrym pomysłem :).

Joanie chodziło o to, że ciągle mysli co by tu zjeść, czyli oznacza to, że ciągle buszuje w lodowce :) Ja ją doskonale rozumiem, bo sama dużo jem i staram się jeść dużo białka, ale naprawde to i tak za mało :( To jest bardzo irytujące, że ktoś pracuje nad sobą, a tu nic. Czasami jestem zła, że dla osob otyłych są jakieś tabletki na odchudzanie, ale dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, żeby takie tabletki wymyslic dla osob wychudzonych? Przeciez wiadomo, że łatwiej jest schudnąć niż przytyc.
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

Ja jak darciak - jestem na diecie od 2 lat i udało mi się przytyć 10 kg - powolutku, dwa miesiące to nie jest żadna miara, powolutku zaczynałam przypominać człowieka , kobietę :) Ale właśnie byłam w szpitalu i w ciągu miesiąca - 4 kg do tyłu :( Znowu mozolnie będę nadrabiać. Chyba po prostu tak mamy. Nigdy bym nie chciała żadnych hormonów czy innych tabletek, to nie może być zdrowe - zrównoważona dieta i jak najmniej stresu. Systematyczność, regularność odżywiania.
Uważam, że przy zbyt niskiej masie siłownia nie jest wskazana, raczej obciąża organizm, kościec, trzeba by dobrego trenera żeby ćwiczenia nie były wybiórcze, zazwyczaj angażują pojedyncze grupy mięśni, zresztą nie ma z czego kształtować mięśni, trzeba najpierw nabrać masy, nie zróbcie sobie krzywdy. Ja ćwiczę jogę, jogę dla kobiet - jest różnica, zwłaszcza jeśli chodzi o hormony - ćwiczenia skoordynowane z oddechem, z dietą, uruchamiające całe ciało, nie obciążające kośćca, stawów, rozciągające ścięgna, ładnie kształtujące ciało.
A ciuchy chętnie kupuję u Wietnamczyków, tam się zdarza, że mam rozmiar M :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Dagmara85 pisze:
Nigdy nie jadlam takiego mięsa. Nawet nie wiem czy dostane go u siebie A dobre jest jezeli chodzi o przytycie?
Mięso królicze jest trudno dostępne, ale za to ma dużo walorów odżywczych, jest smaczne.
Najlepiej zdobywać je z zaufanych źródeł - jakieś gospodarstwa ekologiczne. Ryzykowne było by kupować gdzieś na bazarze. W sklepach, tylko w tych, które mają konkretną renomę (czyli tam, gdzie nie preparują). A mięso pozwala utrzymać masę ciała.

Na start przydałaby się jednak jakaś odżywka, przez kilkanaście dni. Po stosowaniu można przytyć i to już paru dniach
Nie wiem jak Tobie to będzie podchodzić, ale mnie to służyło i chwalę sobie do dziś.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ