NIEpolecani lekarze

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

NIEpolecani lekarze

Post autor: antigluten »

Dr Andrzej Cholewka
Szpital Kliniczny Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach

Powód wpisania na listę niepolecanych lekarzy:
Mogłem mieć zdiagnozowaną celiakię o 7 lat szybciej aniżeli to nastąpiło. Niestety osobą odpowiedzialną za ten fakt jest Pan dr Andrzej Cholewka. Po przedstawieniu występujących u mnie objawów Pan dr Cholewka stwierdził, że skoro się źle po czymś czuję mam tego nie jeść. "Ja czuję się źle po ogórkach dlatego ich nie jem" - to jego słowa. Nie dostałem skierowania na żadne badanie. Zdecydowanie nie polecam tego lekarza.
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

kurde aż brak słów co niektórzy lekarze wyrabiają
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Re: NIEpolecani lekarze

Post autor: BeataS »

antigluten pisze:Dr Andrzej Cholewka
Szpital Kliniczny Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach

Powód wpisania na listę niepolecanych lekarzy:
Mogłem mieć zdiagnozowaną celiakię o 7 lat szybciej aniżeli to nastąpiło. Niestety osobą odpowiedzialną za ten fakt jest Pan dr Andrzej Cholewka.
Wiesz, możemy sobie podać ręce :). Ja leczę się u Cholewki całe lata, a CU mam od 14 lat, nikt do tej pory nie wpadł, a miałam robione najróżniejsze badania, że mogę mieć celiakię.
W Katowicach właśnie dr Agata Plata podczas wywiadu ze mną już podejrzewała celiakię, a ja ją po cichu wyśmiewałam, gdzie u dorosłego celiakia :P , a jednak ona jedyna mądra miała rację. Jak miałam robioną gastro to jelito było łyse całkowicie, jak zapytałam dlaczego tego wcześniej nie wykryto, odp była - no bo nie każdy zauważy...
Szkoda gadać. Jestem na diecie od grudnia i jest dobrze.
Dziękuję Pani dr Agacie Plata za diagnozę <roza>
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
joachim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 29 paź, 2012 23:49
Lokalizacja: racibórz

nie polecany lekarz

Post autor: joachim »

Fatalny -zarozumiały podczas wizyty.kilka razy w ost roku miałem ostre zap trzustki (4x w szpitalu)do tego ataków z 7 ataków, które ustąpiły po zastrzykach w leczeniu ambulatoryjnym i zaledwie klkanaście dni w tym roku, że mogłem powiedzieć iż ne bolał mnie brzuch w okolicach trzustki. Wysokość amylazy w surowicy przy pierwszym ataku ponad 3 tysiące, za trzecim w surowicy ponad 1.500. a w moczu 26 tys. a p. dr Cholewka przy pierwszej wizycie, bez spoglądana na wypisy ze szpitala i wyniki badań od razu autorytarnie stwierdził, że wszyscy inni dotychczas sie pomylili i szkoda, że o tym nie pomyślałem. Że mój lek pierwsz kont. jest niedouczony skoro robi mi sprawdzajace badania na amylazę w surowicy i moczu. I napewno to nie ma nic wspólnego z trzustką. I mam odstawić kreon cholestil. W badaniach trzustka jest super echogeniczna. Nie piję alkoholu wcale i nie palę. stwierdzono podłoże mikrolitiazy żółci A on kazał odstawić leki na trzustkę i zostawic tylko rozkurczowe i na gazy.
Lekarz od razu prosto z drzwi b nieuprzejmy. Dlaczego nie leczy się pan tam gdzie trafiła do szpitala Na moje, że to daleko od ojego miejsca zamieszkania i nie rejon (inne wojew) -odpalił - lubicie zmieniać lekarz! I to kilkakrotne "napewno inni się mylą" w 3 róznych szpitalach. Ignorował oczywiste badania i to, że znam objawy bólu trzustki: ból w podrzebrzu i nad pępkiem (u mnie 3 krotnie do utraty przytomności; biegunka, nudności, Odstawiłem kreon na 2 dni i efekt... wrócił atak bólu. Po konsultacji z nnym lekarzem zalecił ostrożność w odstawieniu kreonu i nie wracanie do tego lekarza
MariaAnna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn 12 lis, 2012 19:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: MariaAnna »

W tym miejscu nie polecam również pani doktor Marek (podwójne nazwisko), jest niemiła, nakrzyczała na mnie, że mój brat nie miał diagnozy w kierunku celiakii, nie znając zupełnie jego sytuacji, a ta wierzcie jest trudna (wszyscy mamy świadomość, że jest to istotna sprawa i jak tylko będzie taka możliwość to badanie wykonamy)... "najlepsze" było jak zapytała mnie dlaczego mam niskie leukocyty? ( A SKĄD JA MAM TO WIEDZIEĆ???) Potem już było tylko gorzej... Bo cała wizyta odbyła się pod hasłem: "pretensje do pacjenta, że jest chory i ma złe wyniki"... Wiem, że tam jest jeszcze kilku lekarzy...będę zmieniać, bo nie chcę wychodzić po każdej wizycie zdołowana i w poczuciu winy... :|
"Days go on and on... " :)))
ODPOWIEDZ