Badanie - prośba o interpretację

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

fadette
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 14 maja, 2011 10:21
Lokalizacja: z domku;)

Badanie - prośba o interpretację

Post autor: fadette »

Witam :)
Zanim pójdę do lekarza (wizyta za 2 tygodnie) bardzo proszę o interpretację badania kału:
spoistość - zwarta, jednolita,
barwa - ciemnobrązowa,
woń - gnilna,
odczyn - 6ph,
skrobia - nb (-),
tłuszcz - nb (-),
pojedyncze włókna mięsne drobne,
pojedyncze włókna roślinne sprężyste,
obfita flora bakteryjna.


Badanie wykonałam gdyż od kilku lat męczą mnie gazy i wzdęcia po prawie każdym posiłku:( zbadałam też kał na candidę i czekam na wynik. Chciałam jeszcze zrobić badania w kierunku celiakii, ale chwilowo brak większej gotówki:/

z góry dziękuje !!
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

"Obfita flora bakteryjna" wskazuje na zrobienie posiewu kału, chyba że zrobią Ci to przy okazji candidy( niektóre laboratoria tak robią).
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Fajno, objawy też wskazują na klasyczną, pełnoobjawową celiakię. Powinnaś się czym prędzej sprawdzić na jej okoliczność.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
fadette
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 14 maja, 2011 10:21
Lokalizacja: z domku;)

Post autor: fadette »

Dziekuje Wam za odpowiedzi :)
Byłam dzis w laboratorium, powiedziałam, że chce zrobić posiew, ponieważ w badaniu ogólnym wyszła mi ''obfita flora bakteryjna". Pani stwierdziała, że to nie ma sensu, gdyż każdy ma bakterie. Odebrałam też od niej wyniki na candide (zaniosłam próbkę w czwartek) wynik= Candida albicans +, ale powiedziała, że nie mam grzybicy bo taka ilośc grzybów ma każdy (z czego sie ciesze, bo wytepic grzyba ciezka sprawa).
Podziekowałam za wszystko i wyszłam bo taak odradzała wykonanie posiewu, ale przez godzine przeszłam sie po sklepach, przemyślałam sobie sprawe jeszcze raz i... sie wrociłam do niej i w końcu zrobiłam ten nieszczesny posiew. Przyjela od niechcenia (próbke miałam przy sobie, było gorąco, mam nadzieje, że to nie wpłynie na wynik). Generalnie jestem wkurzona na siebie bo nie była zadowolona gdy sie wróciłam i teraz pewnie po złości zrobi mi na ''odwal", mogłam dac próbkę od razu <sciana>
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Mogłaś dać próbkę w innym laboratorium :D i przede wszystkim z panienką nie dyskutować - "klient płaci, klient żąda" :D
fadette
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 14 maja, 2011 10:21
Lokalizacja: z domku;)

Post autor: fadette »

Niestety to jedyne laboratorium (w moim mieście) w którym robią posiew :|
Odebrałam dziś wyniki:
1. Escherichia coli - wzros bardzo obfity +++
2. Enteroco. Faecalis D - wzrost obfity ++

Czyli... w normie??

Pozdrawiam:)
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

wzrost bardzo obfity , nie jest normą. Choć coli jest bakterią kałową, to prawidłowy wynik powinien być mierny, niestety nadmierny wzrost bakterii, które normalnie są w jelicie może powodować różne objawy gastryczne, to się leczy, poza tym wypadałoby się zastanowić dlaczego jest zaburzona flora bakteryjna
fadette
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 14 maja, 2011 10:21
Lokalizacja: z domku;)

Post autor: fadette »

Podejrzewam, że główną przyczyną zachwiania mojej flory bakteryjnej jest:
- zła dieta (nadmiar cukru i węglowodanów),
- dodatkowo stres (chociaż kto się w ogóle nie stresuje ;) ),
- od roku nie biorę pigułek anty, ale prawie 4 lata brałam je regularnie,
- do tego antybiotyki, dwa lata temu w ciągu roku 4 razy leczyłam się nimi, z osłoną było
różnie.

Być może są jeszcze inne czynniki...
Basiar, napisałaś, że to się leczy - możesz doradzić w jaki sposób ??
Zmiana diety plus probiotyki wystarczą??
Czy należałoby najpierw wziąć antybiotyki żeby "wybić" nadmiar e.coli??
Dzięki z góry za wskazówki:)

Ps. Oczywiście pójdę do lekarza, ale najpierw chcę poznać Twoje i Wasze zdanie:)
fadette
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 14 maja, 2011 10:21
Lokalizacja: z domku;)

Post autor: fadette »

ps.
Zauważyłam, że gazy mnie tak nie męczą kiedy jem bardzo, bardzo mało (kilka kromek dziennie), ale nie mogę się przecież głodzić, zwłaszcza, że od zawsze mam niedowagę (167/45-47) i chce przytyć.
Pozdrawiam!!!
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

probiotyki możesz zacząć brać już, a antybiotyk wg antybiogramu na zlecenie lekarza, czyli trzeba powtórzyć posiew w innym laboratorium z własnego doświadczenia wiem,że ważne jest laborarorium, u mnie po prawidłowo wykonanym posiewie i leczeniu prowadzonym wg tego posiewu objawy alergii zmniejszyły się o jakieś 50%. Przy okazji dobrze by było powtórzyc też candidę, bo z tego co piszesz wszystko wskazuje, że ją jednak masz
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Tak a propos posiewu. Ostatnio w laboratorium zaproponowali mi zrobienie posiewu z krwi. Zastanawiam się nad tym, bo jeśli coś się wyhoduje z krwi, to już chyba nawet lekarz nie będzie miał podstaw, żeby zbagatelizować. Ktoś robił takie cudo? Jakieś obserwacje, informacje itp. odnośnie skuteczności?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Posiew z krwi wykonuje się tylko w przypadku nagłych skoków temperatury, która jest wysoka z nie wiadomo jakiej przyczyny, po czym samoistnie spada.
Trzeba koniecznie uchwycić moment wysokiej temperatury i tylko w tym momencie wykonane badanie ma sens.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Dlaczego tylko? Kiedy temperatura nie jest wysoka grzyb znika? Ja mam np. wysoce niską temperaturę prawie cały czas (jak się napcham cukrem, np. zjem go 5-10 g i więcej, czuję się tylko jakbym miał potworną gorączkę). "Taka już moja uroda." Podobno obniżona temperatura to też cecha rozplenienia Candida?
Ostatnio zmieniony pn 23 maja, 2011 18:22 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja też mam obniżoną temperaturę. Jeżeli spada za bardzo to biorę /rzadko/ coś na regulację temperatury czyli potocznie nazywane "na obniżenie temperatury". One podnoszą ją. Bywało, że miałam drastycznie niską/34,2/ i to pomoga. Ja wzięłam Pyralgin, ale pomaga każdy inny typu Aspiryna, Polopiryna...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
fadette
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob 14 maja, 2011 10:21
Lokalizacja: z domku;)

Post autor: fadette »

Witajcie:)
Dawno nie pisałam, czekałam na wizytę u lekarza.
Lekarz przepisał mi na 10 dni metronidazol2x1, ketokonazol1x1 i radził przejsć na diete bezmleczna na ten okres. Pytałam o tabletki osłonowe lecz stwierdził, iż nie beda konieczne (prawdopodobnie te przeciwgrzybicze wystarczą). Pewnie panikuje, ale chce sie jeszcze Was zapytac czy na pewno? Skoro lekarz mówił, że nie ma takiej potrzeby to chyba zaufać i nie brać?
Jak sądzicie?
Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony pn 20 cze, 2011 22:17 przez fadette, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ