Celiakia a wrzody.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Celiakia a wrzody.

Post autor: Glut »

Czy to czesto występuje razem? Ja miałem nadżerki w dwunastnicy i żołądku, myślałem, że to od celiakii bo nie miałem HP. A lekarz się dziwi, skąd ja mam wrzody mówi, że to nie ma nic wspólnego z celiakią. Mieliście wrzody lub nadżerki? Mi się wydaje to normalne, że skoro celiakia osłabia błone śluzową to mogą się robić wrzody. Lekarz się zastanawiał czy nie mam Crohna ale skoro koloskopia nic nie wykazała i dieta bg pomaga to nie mam.

[ Komentarz dodany przez: Rafal_tata: Wto 14 Cze, 2011 15:08 ]
edit: literówka w temacie
Ostatnio zmieniony wt 14 cze, 2011 16:08 przez Glut, łącznie zmieniany 1 raz.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja miałam wrzody dwunastnicy w wieku 8 lat ale wtedy nie miałam celiakii. Wiele razy od tego czasu powtarzałam gastroskopię i wszystko było dobrze aż do stycznia tego roku. Byłam pewna że wrzody się odnowiły a tu proszę niespodzianka. Wrzodów nie ma - to celiakia. Myślę że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. :) W Twoim przypadku jest trochę inaczej być może tak się złożyło do kupy.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Wrzody i nadżerki w żołądku i dwunastnicy miał mój syn przed zdiagnozowaniem celiakii.
Test na HP wyszedł ujemny, a lekarz dziwił się skąd u tak młodego człowieka tak zmasakrowana śluzówka. Okazało się później, że syn choruje na celiakię.Po zastanowieniu doszłam do wniosku, iż niedobory witaminy K mogły spowodować utworzenie się krwawiących nadżerek, a niedobór wystąpił z powodu celiakii.Zaznaczam, że są to moje przemyślenia.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

No nie mogę lekarz mi mówi, że mam 30 lat i za młody na takie rzeczy, a tu się okazuje, że dzieci je mają:P
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Syn miał wtedy 15 lat.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja miałam 8 a żeby było ciekawe, nikt mi nie wierzył że mi coś dolega. Mówili że mi się nie chce do szkoły chodzić. Dopiero jak dostałam krwotoku ale wtedy byłam już jedną nogą po drugiej stronie.
ODPOWIEDZ