Celiakia...wyleczalna???

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
paulina_z1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 17 sty, 2013 14:50
Lokalizacja: Szczecin

Celiakia...wyleczalna???

Post autor: paulina_z1 »

Witam Was bardzo serdecznie. Mam na imię Paulina mam 22 lata. Gdy miałam około roczku lekarz stwierdził po badaniach że mam celiakię. Wprowadzono do mojego jadłospisu dietę. Kiedyś był tylko jeden sklep w miescie z tymi produktami, chleb na zamówienie a ceny kosmiczne...ale nie o tym chciałam napisać. Piszę tu do was bo jestem w pełni zmartwiona. Gdy miałam około 11 lat wraz z mamą udałam się do tego samego lekarza co wykrył mi celiakię. Kazał stopniowo wprowadzac gluten do jadłospisu i sprawdzać jaka będzie reakcja. Była bardzo dobra. Żadnych wcześniejszych dolegliwości typu biegunka, wymioty itp. Lekarz powiedział mojej mamie, że jeżeli dobrze reaguje na gluten tzn że jestem zdrowa mówił coś o celiakii nabytej. Teraz mam 22 lata cały czas jem wszystko ale oglądając dzisiejszy program PNŚ goście poruszyli temat celiakii i zdziwilo mnie pare kwestii. Otóż mam 22 lata i przez 1,5roku nie moge zajść w ciąże. Nie mam obiawów celiakii. Mam nadwagę i to sporą (chociaż tego nie widać) pomimo tego że nie jem dużo... Zastanowiłam sie p tym programie czy to czasem nie jest jakaś przyczyna czy może nie wyzdrowiałam??? PROSZĘ O POMOC
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

paulina_z1 pisze:oglądając dzisiejszy program PNŚ goście poruszyli temat celiakii
kolejna "uratowana" osoba dzięki temu, że choć przez 5 minut wspomniano w telewizji o celiakii :)

tak jak Ci odpisałam w wątku o bezpłodności - z wielkim prawdopodobieństwem to właśnie celiakia i nieprzestrzeganie diety bezglutenowej są przyczyną Twoich problemów.
nie wiem, kiedy dokładnie stwierdzono, że z celiakii się nie "wyrasta" (choć nadal są "lekarze", którzy tak uważają) - w każdym razie - jak się miało celiakię, to się ją ma.
masz szczęście, bo jesteś jeszcze młoda, więc nie zdążyłaś zatruć organizmu glutenem, jak niektórzy zdiagnozowani o wiele później.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

paulina_z1 pisze:Zastanowiłam sie p tym programie czy to czasem nie jest jakaś przyczyna czy może nie wyzdrowiałam???
Cieszę się, ze zastanawiasz się nad tym, czy wyleczyłaś się z celiakii. Niestety z celiakii się nie wyrasta, taka jest teraz szkoła. Znajdź dobrego lekarza gastrologa i przedstaw mu swoje wszystkie przemyślenia. Na pewno zleci Ci niezbędne badania, a później dieta. Powodzenia, będzie dobrze. :)
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Paulina, a badania tarczycowe robiłaś?
Sprawdź z jednego pobrania tsh, fT4 i fT3 i zrób sobie usg tarczycy (koniecznie musi być objętość w ml albo trzy wymiary w mm).

Celiakia lubi chodzić w pęczku z niedoczynnościa tarczycy na tle autoimmuno, a u ciebie pasują także objawy...
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
ODPOWIEDZ