Bóle żoładka

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

sara123321
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009 11:40
Lokalizacja: Lubuskie

Bóle żoładka

Post autor: sara123321 »

Witam
Ostatnio borykam sie z problemami żoładka przez co mam zarwane noce. Strasznie boli mnie żoładek kiedy cos zjem wieczorem. Mam pozniej zgage i chec na wymioty cos jak na chorobe jelitowa ale po godzinie przewaznie ustepuje. Czy jest na to jakas rada domowa czy musze isc z tym do lekarza?
Pozdrawiam
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Koniecznie idź do lekarza. Nie ma co czekać. Objawy nie biorą się z niczego. Ból brzucha i zgaga to konkretny sygnał. Ja niedawno przeszłam zapalenie żołądka i dwunastnicy. Miałam silne bóle po zjedzeniu praktycznie wszystkiego. Nawet na czczo bolał mnie brzuch. Zgaga również się pojawiała. Samo niestety nie przeszło.
urszulku
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: pn 05 lis, 2012 15:55
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: urszulku »

Maska a możesz powiedzieć czym się leczyłaś, jakie leki zażywałaś?
Jestem na diecie 6 tyg. i gdy wydawało mi się, że w końcu widzę lekką poprawę dopadł mnie ból żołądka i chyba dwunastnicy, bo boli mnie po prawej stronie, trochę niżej żołądka. Mam takie uczucie jakby ktoś mi "ścisnął jelita" i zrobiły się jak kamień właśnie na tej wysokości. Czasem ten "kamień" czuję też z lewej strony.
sara123321
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009 11:40
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: sara123321 »

Dziekuje za odpowiedz a czy samo usg wystarczy brzucha czy musz zrobic gastroskopie? Ten bul jest tak ok. 1 cm od zakonczenia mostka "promieniuje" na cały brzuch
Ostatnio zmieniony śr 10 kwie, 2013 16:12 przez sara123321, łącznie zmieniany 1 raz.
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

urszulku, mnie pomógł Panzol, kisielek z siemienia lnianego i dieta lekkostrawna przez 2 tygodnie.
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

ja brałam kreon +ortanol
urszulku
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: pn 05 lis, 2012 15:55
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: urszulku »

dzięki serdeczne,
ja właśnie łykam helicid i tribux,
Złapało mnie tak znienacka, gdy myślałam, że powoli zaczyna być dobrze. Trochę się martwię skąd ten ból, bo przeanalizowałam dietę i chyba wpadki glutenowej nie było. Może wiosna...

sara123321, usg raczej jest mało diagnostyczne przy bólach żołądka. Na pewno lepsza jest gastroskopia.

Czy na diecie bezglutenowej, takie bóle żołądka często Wam się zdarzają?
sara123321
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009 11:40
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: sara123321 »

Mi sie to zdarza na diecie pierwszy raz i mam nadzieje ze ostatni;)
kerima_82
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: wt 07 maja, 2013 22:16
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: kerima_82 »

Ja również borykam się z tym problemem przed dietą miałam bardzo silne bóle po każdym zjedzonym posiłku do tego dochodziły wzdęcia ,bol podczas snu trwał przez cała noc.Przeszłam na diete od tygodnia na BZ i bez zmian silne bóle brzucha ,wzdęcia ostatnio dopadł mnie po zjedzeniu świeżego pieczywa.Ale po innych potrawach również.
kerima_28
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

kerima_82, daj sobie trochę czasu, regeneracja trwa bardzo długo. nic od razu nie będzie idealne.
mnie tez czasem złapie tak potworny ból, że lecę do domu i zwijam się w kłębek.
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

ja miałam raz tylko sytuacje że budziąłm się z bólem żołądka, gastrolog zapisała mi wtedy chyba controloc? Nie pamietam ale przeszło i nie wróciło. Dietę trzymam.
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

Mi sie tez zdarza, chociaż coraz rzadziej, że złapie mnie taki ból brzucha jaki miałam przed rozpoczęciem diety. Jest straszny i przypomina mi jak sie kiedyś męczyłam. Mam nadzieje, ze z czasem to przejdzie
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

Controloc, pomaga mnie i mojej mamie:)
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Controloc nie leczy zapalenia błony śluzowej żołądka, a tylko zmienia PH kwasu żoładkowego, co zmniejsza wchłanialność wszystkich składników pokarmowych, które potrzebują kwaśnego środowiska, z witaminami włącznie.

IPP nie lecza również innych przypadłości przebiegających z bólem "brzucha", bo wcale nie jest powiedziane, że boli żołądek, a nie np. dwunastnica, wątroba czy trzustka...

Czyli ja bym się nie leczyła sama tym, co pomogło koleżance, tylko sprawdziłabym co mi dolega u lekarza.

(od razu wyjaśniam, że nie mam wielkiego zaufania do białych fartuchów, bo wielu z nich zawiodło mnie mocno, chociaż nie miałam względem nich wielkich oczekiwań..., to zresztą długi temat i nie miejsce tu..., ale niektóre przypadłości mogą zdiagnozować tylko lekarze, którzy mają nie tylko narzędzia /odpowiednie badania/, ale i doświadczenie...)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

No ale tenże controloc zmieniając pH pozwala zregenerowac się sluzówce żolądka. Podrazniona stale drazniona kwasami ulega wiekszemu podraznieniu. Tego leku nie je się stale ale jako kurację.
ODPOWIEDZ