Zapalenie tęczówki a celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Zapalenie tęczówki a celiakia

Post autor: Anula80 »

W obecnej chwili pachwina mnie nie boli. Biodro też nie - nigdy nie bolało. Z kolei z kręgosłupem miałam takie jazdy, że np 7 lat temu bolał mnie non-stop w każdej pozycji i w każdej sekundzie. Nie mogłam spać, siedzieć, leżeć, bolał nawet jak stałam. Miałam wtedy mnóstwo zabiegów: ćwiczenia, prądy, lampy, masaże. Po całej serii tych zabiegów, jakoś wszystko wróciło do normy. Nawet musieliśmy zrezygnować z urlopu w Szklarskiej Porębie, bo nie byłabym w stanie wytrzymać wielogodzinnej podróży pociągiem w pozycji siedzącej.
Teraz od czasu do czasu kręgosłup daje o sobie znać, szczególnie jak przesadzę i się zapomnę, że np nie powinnam dźwigać albo jak dłużej postoję, czy posiedzę bez ruchu. Ale generalnie takiej jazdy jak wtedy już nie miałam. Wiele nocy z rzędu wtedy nie spałam z bólu, bo w każdej pozycji ból był nie do zniesienia. Na szczęście minęło i mam nadzieję, że nie wróci.

We wtorek będę dzwoniła, żeby się umówić do reumatologa. Zobaczymy, co on powie i na jakie badania da mi skierowanie.

Usg tarczycy nie miałam - lekarka uznała, że nie ma podstaw, żeby mi dać skierowanie. Na gastroskopię zresztą też bym skierowania nie dostała, gdyby nie to, że powiedziałam o wykrytej 8 lat temu osteoporozie :/ Myślę, że NFZ dużo ma tu winy, że lekarze boją się dawać skierowania, bo w razie jak ktoś zakwestionuje zasadność, to oni musieliby ponieść koszty swoich decyzji. Służba zdrowia u nas to totalna porażka
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zapalenie tęczówki a celiakia

Post autor: Leeloo »

Anula80 pisze:
Usg tarczycy nie miałam - lekarka uznała, że nie ma podstaw, żeby mi dać skierowanie. Na gastroskopię zresztą też bym skierowania nie dostała, gdyby nie to, że powiedziałam o wykrytej 8 lat temu osteoporozie :/ Myślę, że NFZ dużo ma tu winy, że lekarze boją się dawać skierowania, bo w razie jak ktoś zakwestionuje zasadność, to oni musieliby ponieść koszty swoich decyzji. Służba zdrowia u nas to totalna porażka

nie ma podstaw? mam nadzieję, że masz teraz innego lekarza?
Daria2888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 maja, 2021 15:56

Re: Zapalenie tęczówki a celiakia

Post autor: Daria2888 »

Witam. Przez przypadek znalazłam ten wątek szukając przyczyny zapalenia tęczówki. Czy znalazła już Pani przyczynę? Ja mam nawracające zapalenie od 15 lat😔 byłam już diagnozowana pod różnymi kątami. Został gastrolog. Mam już serdecznie dość. Nie dość że te oczy to jeszcze wyszła mi dyskopatia wielopoziomowa, przepukliny w odcinku szyjnym....wszystko boli. Reumatolog kazał zasięgnąć opinii gastrologa,gdyż miałam ostatnio mocno powiększone węzły chłonne w pachwinach.
Wszędzie szukam informacji ale tylko Pani post, w którym był opis tego co się z Panią dzieję był najbardziej zbliżony do moich kłopotów.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Zapalenie tęczówki a celiakia

Post autor: Leeloo »

Zapalenie tęczówki może iść w pakiecie z chorobami jelit - celiakia, nieswoiste zapalenie jelit (colitis ulcerosa, ch. Leśniowskiego-Crohna i inne).
Daria2888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 maja, 2021 15:56

Re: Zapalenie tęczówki a celiakia

Post autor: Daria2888 »

Wczoraj miałam wizytę u gastrologa. Zlecił i gastroskopię i kolonoskopię. Dzisiaj znów okropny ból w pachwinie,tym razem po lewej stronie, okropne zmęczenie i znów zaczyna boleć oko.....mam już dość, serdecznie dość. Nie wiem co bym zrobiła gdyby nie moje dzieci. Chciałabym już wiedzieć co mi jest, bo coś jest na pewno. Jestem już bardzo zmęczona przez ból 😔
ODPOWIEDZ