swedzenie

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

nowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 wrz, 2014 10:44

swedzenie

Post autor: nowek »

Witam ;)

Jestem aktualnie w trakcie diagnostyki, mam do was pytanie podczas bólów brzucha polaczonych
z biegunka, zeslabnieciem rowniez wtedy swedza mnie bardzo az pieka dlonie po wewnetrznej stronie.
Ma ktos tak, albo ktos wie o co moze chodzic z tym swedzeniem?
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: swedzenie

Post autor: justek625 »

Pewnie ktos i tak zada to pytanie, a sam sie diagnozujesz, czy ktos cie skerowal? Co bylo powodem diagnozowania? Opisz swoja historie :D

Takiego objawu nie mialam jak swedzenie rak, ale kazdy organizm jest inny, milam za to bole brzucha, wymioty i zaslabniecia rownoczesnie (chociaz sporadycznie).
pozdrawiam :D
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: swedzenie

Post autor: April »

Ja miałam problem ze swędzącymi nogami ale nie podejrzewałam o to nigdy glutenu i tak na prawdę nie wiem co było tego przyczyną a męczyłam się z tym przez ładnych parę lat. Czasami nadal to wraca ale bardzo sporadycznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: swedzenie

Post autor: Leeloo »

nowek,

masz jakieś alergie pokarmowe lub kontaktowe? badałeś to kiedykolwiek ze skóry i krwi oraz testami płatkowymi?

czy to są tylko dłonie? jak to wygląda?

od kiedy tak swędzi?

nie zmieniłeś w tym czasie kosmetyków, chemii w tym płynu do naczyń, odzieży?

co miałeś już badane i co będziesz badał? podaj wyniki wraz z normami laboratoryjnymi.
nowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 wrz, 2014 10:44

Re: swedzenie

Post autor: nowek »

Mam skierowanie na przeciwciała od gastrenterologa, objawy mam rozne od wielu lat
(W dzieciństwie bylam na diecie bg). Swędzenie wystepuje tylko z "atakami" brzucha, wtedy biegunka, wymioty,
poce sie, no i te dziwne swedzenie. Lekarz sie na ten temat nie wypowiedzial czekam za wynikami.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: swedzenie

Post autor: Leeloo »

dlaczego w dzieciństwie była dieta?

które przeciwciała badałeś?
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: swedzenie

Post autor: justek625 »

jak juz zrobisz te badania to bedzie wiadomo czy to celiakia.

Natomiast co do tego swedzenia to chyba bedziesz pierwsza :) przegladajac tutaj watki nie pamietam, zeby ktos mial taki objaw (wiadomo, ze nie wszyscy sa chorzy sa zarejestrowani). Chociaz z tego co piszesz to ma zwiazek z wymiotami i utrata przytomnosci i tylko wtedy ci towarzyszy, wiec cos jest na rzeczy.

Jezeli to ma zwiazek z celiakia to wtedy na diecie bg, powinny ustac te wymioty, bole brzucha a co za tym idzie cala ta 'akcja' lacznie ze swedzeniem.
Ile masz lat? Ja mialam to samo kiedy bolal mnie brzuch (zazwyczaj nad ranem, zaczynaly sie wymioty i utrata przytomnosci), ale z wiekiem tak czy siak coraz rzadziej to sie pojawialo.
pozdrawiam :D
nowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 wrz, 2014 10:44

Re: swedzenie

Post autor: nowek »

Juz troche lat mam 25 wiec nie wiem czy to kwestia wieku.
za pare dni mam wizyte u lekarza i dowiem sie czy to celakia.
Z tym swedzeniem to troche dziwne dokladnie musze sie popytac lekarza moze udzieli mi odpowedz.
Nie zmienialam detergentow ani nic.
Dam znac co lekarka stwierdzila moze ktos bedzie zainteresowany tym
tematem ;)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: swedzenie

Post autor: Leeloo »

wiekowo w kwestii chorowania zaliczasz się do młodziaków :) to jest ten przedział wiekowy, kiedy wychodzi najwięcej chorób z autoagresji, przynajmniej na polu jelitowym.

moja gastro miała na swoim koncie 88latkę ze świeżo postawioną diagnozą celiakii.

czekam na wieści.
danka.heniek@wp.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 12 gru, 2013 20:07

Re: swedzenie

Post autor: danka.heniek@wp.pl »

Ja miałam swędzenie pleców, tak bardzo, ze nic nie było widać, a ja mogłam rozdrapać aż do krwi, jak zaczęłam stosować dietę bezglutenową, to mi to przeszło, teraz zauważyłam, że jak zjem coś co zawiera laktozę, to wtedy odczuwam swędzenie, Jestem na diecie bezglutenowej i bez laktozowej. Może i ty nie tolerujesz laktozy ?.
nowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 wrz, 2014 10:44

Re: swedzenie

Post autor: nowek »

Przeciwciala IGA w normie
przeciw gladynie w klasie IgA i IgE obydwa ujemne. Wiec wykluczyla mi celiakie, dala mi teraz na gastroskopie
I na usg
Zobaczeco z nich wyjdzie
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: swedzenie

Post autor: Leeloo »

No i super, że pełna diagnostyka. Trzymam kciuki za gastro!

Gliadynie? Tak zlecił lekarz?
nowek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 16 wrz, 2014 10:44

Re: swedzenie

Post autor: nowek »

Tak
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: swedzenie

Post autor: Leeloo »

przeciwko deamidowanej gliadynie (potocznie: „nowej gliadynie” DGP lub GAF) ..czy AGA ?
timeline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn 11 sie, 2014 18:38

Re: swedzenie

Post autor: timeline »

Ja mam swędzenie dłoni połączone z nietolerancją glutenu (albo celiakią - niestety nie mam pełnej diagnozy). Z tym, że u mnie jest to typowe AZS (atopowe zapalenie skóry), dawniej miałam całe dłonie w ranach, swędziały bardzo mocno i puchły (zwłaszcza w nocy, często się budziłam rozdrapując ręce do krwi). Właściwie cały czas miałam rany, albo gojące się strupy (podobnie na powiekach i czasami w innych miejscach). Od kiedy przestałam jeść gluten przeszło mi ok. 70% AZS. Czasami jeszcze miewam nawroty - widocznie błędy w diecie, albo coś jeszcze mnie uczula (mam uczulenia kontaktowe, wziewne i pokarmowe). Pamiętam, że początki AZS objawiały się właśnie swędzeniem wewnętrznych stron dłoni, wtedy jeszcze nie było ran, tylko swędzenie.
ODPOWIEDZ