Co jest powodem?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
typeczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 19:17

Co jest powodem?

Post autor: typeczek »

Witam wszystkich:) Mam na Imię Rafał 24 lata.A więc moje problemy żołądkowe zaczęły się od liceum(bóle brzucha,brak apetytu,mała masa ciała,ścisk jelit,biegunki ale nie często) Postanowiłem udać się do lekarzy zrobiłem morfologie,tarczyce,wątrobę,trzustkę,testy rakowe.Wyszła mi lekko podwyższona bilirubina i żelazo.Obecnie bilirubina jest w normie i żelazo tez.Można powiedzieć wyniki wzorcowe.Mam stwierdzoną nerwice lękowa.Skończyłem szkolę i myślałem ze będzie lepiej bo już stres za mną:) Jednak tak nie było i jelita dawały mi popalić.Zrobiłem dwie gastroskopie które nic nie wykazały(został wykonany test na bakterie Helicobacter który nic nie wykazał)Postanowiłem pójść do alergologa ,który zlecił mi alergeny ze skóry.Wyszła mi alergia na jaja,mleko,kakao,seler.Myślałem ze unikając alergenów będzie w końcu normalnie.Jednak dalej nie czułem się tak jak kiedyś.Więc zrobiłem testy z krwi co wskazały na produkty glutenowe( a to co wyszło ze skóry czyli jaja,mleko,kakao mogę jeść )Jestem obecnie na diecie bezglutenowej 3-4 tygodnie ale nie czuje się dobrze.Jest mi ciągle słabo,czuje się zmęczony,szybko marznę,przlewanie w brzuchu,wzdęcia,uczucie ciężkości,.Jem głównie wafle ryżowe z łososiem,szynkę bezglutenowa z chlebem bezglutenowym,ryz i kasza gryczana z kurczakiem i warzywami.Gdy jem kasze brzuch mi puchnie i mam jakby zaparcia a nie powinny być ulgę mam dopiero rano to samo jest z ryżem.Moje pytanie co robić?Udać się do dietetyka?Mam zamiar iść na badania z krwi na celliake bo gastrolog nie wyklucza celliaki.Dołączam wyniki alergenów

http://zapodaj.net/8f9cd6269943b.jpg.html
http://zapodaj.net/8aa02a24dd909.jpg.html
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Co jest powodem?

Post autor: pleomorfa »

Podczas którejś gastroskopii pobrano wycinki ?

Te badania z krwi badają alergię IgG-zależną, a skórne IgE-zależną. To dwie różne rzeczy. Natomiast w tym wypadku bardzo ważne jest czy Twoje samopoczucie po odstawieniu alergenów z testów ze skóry się poprawiło.

I Tobie wyszła pszenica nie gluten. Także zwróć uwagę czy w bezglutenowych rzeczach, które jesz nie ma pszenicy bezglutenowej, bo jak jej nie wykluczysz to dieta nic nie da.
No i trzeba się przyglądnąć czy masz dobrze zbilansowaną dietę, czy jesz tyle ile powinieneś itp. Dobry dietetyk pozwoliłby odrzucić wpływu złego zbilansowania na Twoje samopoczucie.
Jeżeli zamierzasz iść na badania w kierunku celiakii to nie przechodź na dietę, bo dieta może zafałszować wyniki.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
bartek.drozd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 23:50

Re: Co jest powodem?

Post autor: bartek.drozd »

Typeczek..

a kto ci kazał przejść na dietę bezglutenową? lekarz? czy sam tak postanowiłeś? bo nie widzę celu abyć na nią przeszedł , nie wspominasz nic o diagnozie lekarskiej- opinii lekarza itp. i konieczności przejścia na dietę. Po drugie jaką jesz kaszę? i ryż? - tu też może być gluten i owe objawy temu towarzyszące, sądzę że gdzieś zjadasz nieświadomie może gluten, lub jest alergia na coś innego. Polecam mimo to wizytę u lepszego lekarza który bardziej ci naświetli sprawę, bo póki co to mało wiemy.
Diagnoza Celiakii to nie prosty temat , może trzeba zrobić badanie na gen odpowiadający za Celiakię...Pomyśl a póki co ..

zdrówka życzę i głowa do góry -nie jesteś sam:))
Obrazek
ODPOWIEDZ