bóle stawów

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie pamiętam jak było z moimi stawami przed dietą, ale np. kolana miałem na przemian b. gorące albo b. zimne (co uwidaczniało się np. na zdjęciu termowizyjnym). Teraz kolano boli, bo wywiązała się chondromalacja, do której powstania gluten wydatnie się przyczynił. Poza tym stawy mi sztywnieją, pulsują i bolą na podłożu innych nietolerancji niż gluten: kiedy zjem coś niewłaściwego dla mnie, wyraźnie czuję zmianę na gorsze; podobnie w budynkach.
Ostatnio zmieniony wt 05 lip, 2011 11:26 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Fioletka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 14 sty, 2023 17:32

Re: bóle stawów

Post autor: Fioletka »

Witajcie,
Trafiłam na ten temat na forum szukając czegoś o bólach stawów. Dokuczają mi one od 4 lat, robiłam wszystkie badania pod kątem chorób stawów i nic nie wyszło. Potem w grudniu 2022 zdiagnozowano u mnie celiakii. Jestem na diecie od tamtej pory, bóle stawow nadal się pojawiają, chociaż mnieje dokuczliwe, nie muszę już brać leków p/bolowych :) Ale nadal zdarza się dość często sztywność poranna. Czytając wasze wpisy widzę,że jest to bardzo różnie z tymi bólami stawów, niektórzy mają je nadal po roku diety... Jestem ciekawa, czy przy stosowaniu diety jest szansa, że one ustąpią całkowicie? Jakie macie doświadczenia?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: bóle stawów

Post autor: Leeloo »

Szansa zawsze jest, zwłaszcza, że dolegliwości się już zmniejszyły od samej diety. Jaki masz poziom wit. D?
Fioletka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 14 sty, 2023 17:32

Re: bóle stawów

Post autor: Fioletka »

Leeloo, jestem lekarką. Wszystkie badania kostne również Wit D mam w normie. Jestem też pod kontrolą poradni osteoporozy, gdzie trafiłam z powodu bólów. Poza tym ewidentnie odczuwam bólów w stawach, i to wszystkich obwodowych, z różnym nasileniem. No cóż, taka uroda mojej celiakii widocznie 🤔
ODPOWIEDZ