bóle stawów

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

cholercia mam to samo

Post autor: vixi »

straszne bóle kolan co jakiś czas, jak chodzę jest ok. ele nie daj boże usiąde na dłuższą chwilę to ból niesamowity jak mam wstać mam 22 lata a czuje się jak stara babcia-najczęściej tak mi mówią jak na coś narzekam więc właściwie już publicznie nie mówie że boli. na diecie jestem ud 1 roku życia ale już mam początek osteoporozy, anemie, helicobacter, refluks ach i innee :) mam nadzieje że chociaż bezpłodność mnie nie dopadnie. do tego jestem nerwus i mam totalny brak koncentracji-ale cóż ponoć są gorsze choroby.
bildo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 19:29
Lokalizacja: Wadowice

choroba stawów

Post autor: bildo »

Mój syn jest na diecie od 3 lat, czyli od 10 roku życia.Wtedy wykryto u niego celiakie. Obecnie skarżył się na ból stawu kolanowego, jednak pani doktor, która go prowadzi powiedziała, że jeżeli zachowywana jest dieta to takie bóle nie są związane z celiakią. Czy ktoś ma dziecko w tym wieku, u którego pojawiły się takie bóle stawów?
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

Jestem na diecie a jednak bóle stawów wracają choć badania reumatologiczne są w normie. Reumatolog informowała mnie, że chorzy na celiakię rzeczywiście odczuwają bóle stawów ale ich powód nie jest wyjaśniony.
agama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: choroba stawów

Post autor: agama »

bildo pisze:Mój syn jest na diecie od 3 lat, czyli od 10 roku życia.Wtedy wykryto u niego celiakie. Obecnie skarżył się na ból stawu kolanowego, jednak pani doktor, która go prowadzi powiedziała, że jeżeli zachowywana jest dieta to takie bóle nie są związane z celiakią. Czy ktoś ma dziecko w tym wieku, u którego pojawiły się takie bóle stawów?
jesli dobrze rozumiem Twoj syn ma teraz 13 lat. W okresie dojrzewania, szybkiego wzrostu (zwlaszcza u chlopcow) moga pojawiac sie tzw. bole wzrostowe konczyn. Bola kosci i stawy z powodu szybkiego wzrostu ;), to jest normalne.
Aga
Awatar użytkownika
plavusa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt 22 lut, 2005 10:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: plavusa »

witam! mój synek ma trzy latka
na diecie był odkąd skończył rok, od poczatku tego roku ma prowokację

zapalenia stawów pojawiły się rok temu, leżał z tego powodu w szpitalu

po ponownym wprowadzeniu glutenu stawy znów zaczęły bolec i puchnąć

na szczęście badania nie potwierdziły na razie przewlekłego rzs(to paskudna choroba, którą leczy sie latami lekami sterydowymi, a nieleczona może doprowadzic do kalectwa) ale mamy co pare miesięcy przychodzić do kontroli bo zagrożenie chorobą istnieje

trafilismy do dobrego reumatologa i z tego bardzo się cieszę

znalazłam w sieci artykuł "Zmiany w jelitach a zapalenie stawów" dr med. Anna Zubrzycka-Sienkiewicz
niestety nie mam adresu , ale warto poszukać, mogę też przesłać artykuł mailem
jest tam mowa o celiakii i innych chorobach jelit

pozdrawiam!!!


8)
mamimo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: śr 21 sty, 2004 20:03
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mamimo »

hej
czy moglabys mi tez ten artykul przeslac?? bardzo prosze.
Pozdrawiam, Monika, mama Kubusia (06.02.2008), Michałka (ur. 26.03.2002) i Maksia (ur. 14.02.2000)
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

ja też proszę o artukuł
:cheesy:
Awatar użytkownika
plavusa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt 22 lut, 2005 10:40
Lokalizacja: Poznan

wysyłam

Post autor: plavusa »

hej!
mamimo wysłałam wczoraj - daj znać czy dostałaś bo czasem moja poczta dziwnie szwankuje :|

do Ciebie jomate juz wysyłam :D

pozdrawiam! Życzę miłego dnia!
Trzymajcie dziesiaj za nas kciuki bo mamy wizyte u gastro po ponad dwóch miesiacach prowokacji

Ola
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Artykuł pojawi się wkrótce :cheesy: na stronie głównej serwisu i zostanie tam na stałe.

A przy okazji bardzo proszę o nie przeładowywanie forum prywatną korespondencją :)
Wszelkiego rodzaju prośby indywidualne, podziękowania, itp. skierowane do konkretnych użytkowników wysyłajcie korzystając z PW czyli "Prywatnych Wiadomości".
Większa ilość postów = większa objętość forum = trudniejsze przeszukiwanie!
Poza tym nie należy raczej podawać publicznie adresów mailowych w formie klikalnych linków (to samo dotyczy linków do stron www) Jest mnóstwo programów przeczesujących internet w celu wyłapania takich adresów. Potem są one wykorzystywane masowo przez spamerów. Mamy zainstalowane filtry przeciw botom i spamerom ale nie jesteśmy w stanie zagwarantować, ze Wasz adres nie stanie się ich własnością. Dlatego jeszcze raz apeluję o korzystanie z "PW"

W najbliższym czasie powstanie regulamin forum i FAQ, gdzie będzie zawartych wiele istotnych i użytecznych informacji dotyczących korzystania z forum i poruszania się po nim a do tej pory proszę o rozwagę.

P.S. Przykro mi dziewczyny, ale posty kasuję :cry:
Ostatnio zmieniony śr 09 mar, 2005 19:22 przez MariuszO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Ja mojej córce przykładam na kolana takie ,, poduszeczki żelki``-podgrzewam w garnku. Kupiłam w aptece takie gorące okłady jej pomagają .
Awatar użytkownika
Monika23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: sob 26 mar, 2005 12:00
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Monika23 »

Mnie też bolały stawy, długo, poszłam w końcu do reumatologa i stało się, trzy tygodnie leżę już w szpitalu, podejrzewają gościec, lateks dodatni, na rtg widać ubytki. Czekam jeszcze na kolejne wyniki badań ale wszystko wskazuje na RZS.
Dochodzę do wniosku, że wszystko co może "czepia" się do mnie :(
olusia15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 09:44
Lokalizacja: slask

Post autor: olusia15 »

Witam!
to ja również do tego grona niestety dołączam. Również mam bóle stawowe oraz od pewnego czasu doszły również mięśniowe a dotego jestem permamentnie przemęczona. Obecnie jestem obserwowana i wstępna diagnoza jest kolagenoza.
Monika23- wieżę że jesteś przerażona tym, przedewszystkim nie załamuj się! musi być dobrze. Ja również podobne mam zdanie że wszystko mnie się czepia i tym wszystkim jestem przerażona. Pozdrawiam i trzymaj się. Mi wiele pomaga na bolące stawy smarowanie się spirytusem mrówkowym( lekarze tego nie popierają gdyż on wysusza płyn stawowy) ale mi on bardzo pomaga- to można kupić w aptece, lub jest dobry żel czeski - ALPA
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Monika23 pisze:wszystko wskazuje na RZS
Dziewczyny, a czy przy RZS wynik ASO i CRP zawsze jest podwyższony? Ja mam również częste bóle stawów, ale te wyniki są prawidłowe...
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

ASO jest podwyższone jedynie wtedy, kiedy nasze stawy atakują paciorkowce. Natomiast CRP jest białkiem ostrej fazy i wychodzi podwyższone jedynie w ostrych stanach zapalnych.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

A mi bóle stawów najbardziej dokuczały przed dietą, (jestem jak na razie od 10.07.), zrobił mi się nawet na lewym nadgarstku ganglion, taki guz jakby pod skórą, że już nie mogłam zginać ręki. Po przejściu na dietę sam się wchłonął, bez maści wycinania itp.
Obecnie bóle stawów mam wrażenie pojawiają się przy nieświadomym spożyciu glutenu... Najpierw bóle głowy, następnego dnia do 2-3 dni bóle stawów i mięśni i w międzyczasie aftowe zapalenie jamy ustnej :( Jak na razie nie znalazłam innej bardziej wytłumaczalnej przyczyny. Ale przyznam że przed dietą bóle były koszmarne... teraz nawet jak są to do zniesienia.
Obrazek
ODPOWIEDZ