hipoglikemia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotr1234543
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź, 2013 08:55
Lokalizacja: Sulechów

hipoglikemia

Post autor: piotr1234543 »

Witam. Kiedyś założyłem podobny wątek ale teraz mam potwierdzoną badaniami hipoglikemie reaktywną.
Od kilu lat zmagam się ze spadkami cukru po posiłkach.
Do tego mam przelewania w brzuchu. Najbardziej męczą mnie gazy po wszystkim praktycznie.
Miałem robioną gastroskopię i kolonoskopię z wycinkami.
Wyszło wszystko ok oprócz skrócenia pojednyńczych kosmków.
Lekarz kazał się tym nie przejmować i to nie jest celiakia powiedział.
Eliminowałem nabiał na 2 tygodnie. NIe było poprawy.
Miałem robione testy pokarmowe z krwi także na gluten, pszenicę wszystko ok.
Jakieś testy z iga chyba nie pamiętam dokładnie.


NIedawno miałem robioną krzywą cukrową i insulinową na oddziale szpitalnym.
Wyszlo czarno na białym hipoglikemia reaktywna.
Insulina stzela w kosmos w 1 godzinie posiłku i zbija mi cukier na bardzo niebezpieczne wartosci po czym po 2 godzinach insulina się stabilizuje i powoli cukier sam rośnie do góry.
Dostałem zalecenia o jedzeniu niewielkich posiłków.



Ostatnio bawię sie z glukometrem i zauważyłem jedną dziwną rzecz....
Cukier nie spada mi po jedzeniu ryżu nawet tego białego a przecież to jest bez glutenu.
Co dziwne bo zawsze wszyscy specjaliści od żywienia wpajali mi aby nie jeść białego ryżu bo to szybkie węglowodany i szybki spadek cukru.
Ale u mnie biały ryż stabilizuje cukier jak nic innego.
Więc pomyślałem,że to może jednak jakaś nietolerancja glutenu powoduje, że cukry mi spadają.
Od dzisiaj robię pomiary i notuję wyniki może to gluten...
no ale sam nie wiem...jakby był gluten to po podaniu glukozy cukier też by nie spadał:/

A wy spotkaliście się z przypadkami kiedy gluten powoduje spadki cukru?
Jakie można zrobić jesze badania z krwi?
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: hipoglikemia

Post autor: Zolek »

Że spadkiem cukru po gluten ie nigdy się nie spotkałam natomiast ryż podnosi u cukrzyków poziom cukru we krwi a nie obniża
piotr1234543
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź, 2013 08:55
Lokalizacja: Sulechów

Re: hipoglikemia

Post autor: piotr1234543 »

ja mam odwrotną sytuacje niż cukrzycy. Cukrzycy mają niedobór insuliny ja natomiast mam jej nadmiar.
Gdy pojawiają się u mnie węglowodany to insulina jest wytwarzna w nadmiarze i zbija mi cukier za szybko.
Myślałem, że może gluten może być przyczyną ale chyba jednak nie :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: hipoglikemia

Post autor: Leeloo »

jeśli jest zaburzone wchłanianie w jelicie cienkim poprzez np. skrócenie kosmków, to automatycznie wpływa to na przyswajanie cukrów- jego trudne do przewidzenia wahania.

czy te pomiary z ryżem, są prowadzone po spożyciu SAMEGO ryżu, bez niczego, żadnego sosu itp? wszelkie białko, błonnik i tłuszcz spowalniają wchłanianie cukrów, co oznacza w praktyce, że p. ryż+ sos, ryż+mięso, ryż+warzywa będą mniej gwałtownie podnosić poziom cukru i wyrzut insuliny.

poza tym..
badanie z glukozą, a badanie na normalnym jedzeniu np. kanapka to DWA RÓŻNE ŚWIATY. i tak, po samej glukozie człowiek może paść jak mucha, a po zwykłym posiłku nie ma żadnego problemu. i tego problemu może nawet nie mieć w wynikach. Glukoza to trucizna, tortura dla każdej trzustki, ja nazywam to skrajnością. Nikt w normalnym życiu czystej glukozy nie je, stąd podczas badania organ może się mocno "zestresować" i dać złe wyniki.
Generalnie temat poziomu cukrów to ocean zależności, przypadków, ciężko o żelazne wytyczne i reguły. Wystarczy, że osoba ma gorszy dzień, biegunkę, skręcony nadgarstek, katar czy za mało spała- i to już jest powód, żeby cukry były inne niż zwykle.
piotr1234543
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź, 2013 08:55
Lokalizacja: Sulechów

Re: hipoglikemia

Post autor: piotr1234543 »

dzięki :)
Kilka lat temu zamieszczałem temat z moimi wynikami kolonoskopii. Nie stwierdzono celiakii ale wciąż nie daje mi spokoju zanik pojedyńczych kosmków.
Czy pojedyńcze kosmki to są tzw mikrokosmki? Odstawiałem nabiał na 2 tygodnie. Gluten na trochę krócej ale czy jest sens odstawić nabiał i gluten na dłużej w moim przypadku?

Wkleję jeszcze raz:
Kolonoskopia opis mikroskopowy:
część zaopuszkowa dwunastnicy
wycinki błony śluzowej dwunastnicy ze nieznacznym skróceniem pojedyńczych kosmków, bez hiperplazji krypt.
W blaszce właściwej widoczny jest przewlekły+, nieaktywny naciek zapalny.

opuszka dwunastnicy
bez skrócenia kosmków, bez hiperplazji krypt
w blaszce właściwej widoczny jest przewlekły+, nieaktywny naciek zapalny.
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: hipoglikemia

Post autor: Zolek »

Niezależnie od hipoglikemii podajesz że masz objawy typu przelewania czy bóle brzucha więc dieta elimininacyjna mogłaby Ci pomóc. Nie ma jednak żadnego testu który by Ci dał gotową odpowiedź czego nie tolerujesz, oczywiście z wyjątkiem nietolerancji cukrów. A jak byłeś na diecie bezmlecznej coś się zmieniło w Twoim samopoczuciu?
piotr1234543
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt 18 paź, 2013 08:55
Lokalizacja: Sulechów

Re: hipoglikemia

Post autor: piotr1234543 »

na bezmlecznej nic się nie zmeniło a niby enzym laktaza wytwarza się na końcówkach kosmków.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: hipoglikemia

Post autor: pleomorfa »

Dieta bezmleczna, a bezlaktozowa to dwie różne rzeczy. Owszem na końcówkach kosmków jest wytwarzana laktaza, która trawi laktozę, ale - po pierwsze masz skrócone pojedyncze kosmki, czyli jednak trawienie nie musi być upośledzone, a po drugie laktaza z jelit to nie jedyny aparat w naszym organizmie do trawienia laktozy - również bakterie jelitowe odwalają tu wielką robotę.
Czy pojedyńcze kosmki to są tzw mikrokosmki?
Kosmki jelitowe to nie mikrokosmki. Nabłonek jelita składa się z tzw. tkanki nabłonkowej chłonnej, na której znajdują się mikrokosmki. O to Ci chyba chodziło. Także to co innego.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Zolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pt 02 wrz, 2016 17:11

Re: hipoglikemia

Post autor: Zolek »

Właśnie natknęłam się na artykuł w którym potwierdza się to o czym piszesz- pod wpływem glutenu wydzielania jest substancja podobna do insuliny powodując niedocukrzenia- dotyczy to osób z celiakią i NCGS.
Próbowałeś już odstawić gluten?
LENANA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 07 sty, 2021 00:24

Re: hipoglikemia

Post autor: LENANA »

Ja właśnie teraz mam to o czym piszesz! Nie jadłam przez ok 2 tyg glutenu no jakieś minimalne ilości i dziś robiłam pizzę z mąki pszennej i zjadłam i jakiś czas po posiłku spadek cukru. Znam dobrze to uczucie bo miałam hipoglikemię w ciąży.co ciekawe napisałeś o przelewaniu się w brzuchu i od tego się właśnie zaczęło plus gazy ( odbija mi się) i źle się czuję- to logiczne.
Jestem na diecie bez bmk- alergia na bmk. Z obserwacji po zbyt dużej ilości glutenu źle się czuję ale pierwszy raz taka reakcja. Testy na alergię nic nie wykazały a badania czy mam celiakię również. Może to jakaś nietolerancja pszenicy, nie wiem.

Dodam jeszcze że mam niedoczynność tarczycy i że musiałam zjeść bo aż dłonie mi się trzęsły i jest mi niedobrze, czytam że jakieś ncgs jest, o! Bardzo ciekawe.
ODPOWIEDZ