Oddawanie krwi

Dział poświęcone przepisom i regulacjom prawnym.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Oddawanie krwi

Post autor: Leeloo »

też mi się spodobał :D
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oddawanie krwi

Post autor: GOSIASIT »

sandyy racja to tylko u nas jest możliwe.

oddawałam krew przez 5 lat nieregularnie co prawda, ale parę litrów oddałam, kiedy po diagnozie poszłam oddać krew i w formularzu zaznaczyłam że mam celiakię, od razu zostałam odrzucona, na moje pytanie "a co z moją wcześniejszą krwią?" pani wzruszyła ramionami mówiąc "to już inna sprawa, poza tym już dawno jest wykorzystana i jest po fakcie"... zapytałam jeszcze czy jakbym się nie przyznała to nadal mogłabym oddawać, pani powiedziała że mogłabym, ale za późno bo już mnie wklepała w rejestrze, że nie moge już nigdy oddać w żadnym punkcie w Polsce...żenada
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Oddawanie krwi

Post autor: sandyy »

Szooook.
I patologia. Niepowazne podejscie
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Oddawanie krwi

Post autor: Leeloo »

takie polskie..
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Oddawanie krwi

Post autor: sandyy »

I jeszcze to podejscie w rejestracji :zdziw:
Temat powazny, podejscie z przedszkola...
GOSIASIT
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: wt 28 sty, 2014 02:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Oddawanie krwi

Post autor: GOSIASIT »

Szkoda gadać,a ciekawe czy jak ktoś dostał moją nieświadomą niczego krew to po jakimś czasie nie miał objawów no bo przecież chyba istnieje taka możliwość,to tak jak ludzie po przeszczepie serca,zmienia im się charakter.
Są ludzie i ludziska,tych drugich niestety jest jakby więcej...
Mad_Marcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 29 cze, 2016 09:45

Re: Oddawanie krwi

Post autor: Mad_Marcin »

Hej,
informacyjnie: mam celiakię i oddaję krew w Warszawie. Oddawałem jak nie wiedziałem że miałem celiakię (dowiedziałem się o niej właśnie dzięki oddawaniu krwi - słabe wyniki: żelazo) i oddaje (już 3-4 razy) teraz. Za każdym razem wpisuję to w karcie przy rejestracyjnej w polu "inne...", lekarze zawsze dopytują czy trzymam ścisłą dietę, ale puszczają mnie dalej.
Skoro lekarz nie widzi przeciwwskazań, a wyniki są OK.

Jeśli chodzi o dodatki o których piszecie :) to jest woda i batonik (glutenowy), są też czekolady, ale niestety z glutenem. Nie wiem czy to moje sprawstwo, ale napisałem kiedyś do RCKiK żeby wrzucili jakąś bezglutenową i od tej pory w moim krwiodawstwie są 2 goplany glutenfree i reszta wroga.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oddawanie krwi

Post autor: Adrian »

Mad_Marcin pisze:Hej,
informacyjnie: mam celiakię i oddaję krew w Warszawie. Oddawałem jak nie wiedziałem że miałem celiakię (dowiedziałem się o niej właśnie dzięki oddawaniu krwi - słabe wyniki: żelazo) i oddaje (już 3-4 razy) teraz. Za każdym razem wpisuję to w karcie przy rejestracyjnej w polu "inne...", lekarze zawsze dopytują czy trzymam ścisłą dietę, ale puszczają mnie dalej.
Skoro lekarz nie widzi przeciwwskazań, a wyniki są OK.

Jeśli chodzi o dodatki o których piszecie :) to jest woda i batonik (glutenowy), są też czekolady, ale niestety z glutenem. Nie wiem czy to moje sprawstwo, ale napisałem kiedyś do RCKiK żeby wrzucili jakąś bezglutenową i od tej pory w moim krwiodawstwie są 2 goplany glutenfree i reszta wroga.
Widocznie coś się zmieniło na lepsze, ponieważ ja się kiedyś pytałem w Stacji Krwiodawstwa na Saskiej i mi powiedzieli, że osoby z Celiakią nie mogą oddawać krwi...muszę spróbować w takim razie ponownie.
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: Oddawanie krwi

Post autor: chrisQu »

Ja oddaje na Saskiej regularnie, za każdym razem mam rozmowę czy trzymam dietę, a potem puszczają :p
ODPOWIEDZ